LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz zagra w finale LOTTO Superligi! [zdjęcia mecz + kibice]

.
. Tomasz Czachorowski
Tenisiści stołowi znad Brdy pokonali we własnej sali obrońcę tytułu - Dekorglass Działdowo 3:0 w rewanżowym meczu półfinału play off i zakwalifikowali się do wielkiego finału. W walce o złoto ich rywalem będzie Dartom Bogoria Grodzisk Maz.

LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dekorglass Działdowo 3:0

Wyniki gier: Vladislav Ursu – Patryk Chojnowski 3:0 (11:7, 11:7, 12:10), Wiaczesław Burow – Jakub Dyjas 3:2 (12:10, 11:8, 6:11, 7:11, 12:10), Artur Grela – Patryk Lewandowski 3:0 (11:7, 11:4, 11:9).

Gospodarze przystępowali do spotkania z niewielką zaliczką, w piątek wygrali bowiem na wyjeździe 3:2.

Jako pierwszy zagrał w niedzielę Vladislav Ursu i – podobnie jak w piątek – pokonał Patryka Chojnowskiego.

Komplet publiczności do czerwoności rozgrzał pojedynek Burowa z Dyjasem. Panowie stworzyli widowisko na światowym poziomie. Reprezentant gospodarzy powinien wygrać 3:1, ale nie wykorzystał prowadzenia 6:2 w 4. secie. W 5. partii było już 10:8 dla Burowa, ale aktualny indywidualny mistrz Polski i najskuteczniejszy gracz LOTTO Superligi doprowadził do wyrównania. Na szczęście dwie kolejne akcje należały do pingpongisty klubu znad Brdy.

Po krótkiej przerwie do stołu podeszli Artur Grela i Patryk Lewandowski. Nasz zawodnik nie dał większych szans mistrzowi Polski juniorów i sala przy ul. Bronikowskiego eksplodowała z radości!

W 2017 roku LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz wywalczyła brąz, a teraz zapewnione ma przynajmniej srebro. W finale (jeden mecz) rywalem ekipy Zbigniewa Leszczyńskiego będzie Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (wyeliminował AZS AWFiS Balta Gdańsk).

Starcie o złoto jest planowane na 4 czerwca w Grodzisku; przegrani w półfinałach dostali brązowe krążki (w LOTTO Superlidze nie ma meczu o brąz).