0 1 połowa

Wisła Płock

0

0 1 połowa

• Jedyny plus tego meczu jest taki, że to spotkanie już się skończyło. W drugiej połowie nie mieliśmy tak naprawdę ani jednej klarownej sytuacji podbramkowej. Remis nie zadowala do końca żadnej z drużyn, lecz właśnie takim wynikiem w zasadzie musiał zakończyć się ten mecz. To już wszystko, jeśli chodzi o pierwsze sobotnie spotkanie Ekstraklasy, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! ŁKS Łódź remisuje bezbramkowo z Wisłą Płock.

• Samu Corral wpadł w Thomasa Daehne. Arbiter upomniał go żółtą kartką.

• Piątek chciał strzelać z woleja, a wyszło mu z tego dośrodkowanie do Corrala. Napastnik ŁKS-u uderzył nad bramką.

• Ratajczyk ruszył lewą stroną, faulował go Michalski. Rzut wolny dla ŁKS-u na wysokości pola karnego.

• Cztery minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Ostatnia zmiana w Wiśle. Opuszcza boisko Dawid Kocyła, pojawia się na nim Aleksander Pawlak.

• Adam Ratajczyk świetnie minął rywala lewą stroną, wycofał piłkę do Piątka, lecz strzał tego ostatniego został zablokowany przez Urygę.

• Mateusz Szwoch z żółtą kartką.

• Ostatnia zmiana w ŁKS-ie. Jakub Wróbel zastąpił Antonio Domingueza.

• Trąbka uderzył sprzed szesnastki. Tym razem celnie, lecz za mało precyzyjnie, aby sprawić problemy Daehne.

• Kompletnie nieudana próba strzału w wykonaniu Kocyły.

• Niecelne uderzenie Trąbki sprzed pola karnego.

• 5.160 kibiców jest dziś na stadionie w Łodzi.

• Dominguez uderzył sprzed pola karnego, po rykoszecie i interwencji Daehne jest jeszcze jeden korner dla ŁKS-u.

• Sheridan minął Malarza na lewej stronie, ale nie miał jak uderzyć z ostrego kąta, a piłkę po jego podaniu wybili obrońcy.

• Antonio Dominguez uderzył z dystansu, piłka po rykoszecie przeszła obok słupka.

• Sheridan zblokowany w polu karnym. Aut dla Wisły na 16. metrze.

• Kompletnie nieudane zagranie w pole karne z rzutu wolnego. Piłkę łapie Daehne.

• Druga zmiana także w Wiśle. Za Macieja Ambrosiewicza na murawie melduje się Damian Rasak.

• Przemysław Sajdak zdjęty z boiska przez Kazimierza Moskala. W jego miejsce Dragoljub Srnić.

• Spore zamieszanie zapanowało teraz na boisku. Jarosław Przybył nie do końca radzi sobie z uspokojeniem zawodników.

• Pierwsza zmiana także w ŁKS-ie. Nie wyszedł ten mecz Pirulo, w jego miejsce młody Adam Ratajczyk.

• Pierwsza zmiana w Wiśle Płock. Cillian Sheridan zastępuje Grzegorza Kuświka.

• Bardzo niecelne uderzenie Sajdaka sprzed pola karnego.

• Grzegorz Kuświk faulował Sajdaka i zobaczył żółtą kartkę. W kolejnym meczu będzie musiał pauzować.

• Maciej Dąbrowski wszedł w pole karne i przewrócił się po starciu z Angelem Garcią, lecz nie było tam mowy o faulu.

• Fatalne uderzenie Szwocha, piłka nie przeszła nawet w pobliżu bramki ŁKS-u.

• W drugiej połowie dzieje się na razie niewiele. Dużo niedokładności ze strony obu drużyn.

• Vidmajer dośrodkował z lewej strony, piłka w rękach Daehne.

• Merebaszwili dobrze minął Trąbkę na lewej stronie, ale potem stracił piłkę w polu karnym.

• Po strzale Domingueza mieliśmy rykoszet, rzut rożny dla ŁKS-u.

• Od środka wznowił mecz ŁKS. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze ŁKS-u wychodzą z powrotem na boisko. Czekamy jeszcze na gości.

• Niezbyt ładne widowisko oglądamy do tej pory w Łodzi. Dużo jest fauli i walki w środku pola, mało podbramkowych sytuacji - obie drużyny stworzyły tak naprawdę po jednej klarownej okazji. Czy w drugiej połowie doczekamy się goli? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Pierwsza żółta kartka po stronie Wisły - faulował Maciej Ambrosiewicz.

• Łukasz Piątek faulem zatrzymał wychodzącego z kontrą Merebaszwiliego. Został upomniany żółtą kartką i nie zagra w kolejnym meczu.

• Od pewnego czasu gospodarze utrzymują się z futbolówką na połowie rywali. Obrońcy Wisły radzą sobie z kolejnymi dośrodkowaniami.

• Dłużej rozgrywał teraz piłkę ŁKS. Dąbrowski nie zdołał celnie przerzucić futbolówki do Bogusza, przeciął podanie jeden z gości.

• Uderzenie Szwocha z dystansu także było niecelne - piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Drugie z dośrodkowań Furmana zakończone niecelnym strzałem Alana Urygi.

• Vidmajer nie najlepiej wybijał piłkę i ta trafiła pod nogi Szwocha. Kolejne uderzenie zablokowane, "Nafciarze" mają rzut rożny.

• Teraz zablokowane zostało uderzenie Pirulo po drugiej stronie boiska.

• Po akcji gości prawą stroną piłka trafiła do Merebaszwiliego. Gruzin dość długo zwlekał ze strzałem i w efekcie został zablokowany.

• Grzegorz Kuświk złapany na spalonym.

• Akcja Trąbki lewą stroną boiska przyniosła ŁKS-owi rzut rożny.

• Denerwuje się na decyzje arbitra Kazimierz Moskal. Szkoleniowiec ŁKS-u zarobił żółtą kartkę.

• Rzeźniczak dobrze przyblokował na prawej stronie Pirulo.

• Wszedł z piłką w pole karne Pirulo, uderzenie Hiszpana zostało jednak zablokowane.

• Zbyt mocne zagranie w kierunku Kuświka, ale przy wybiciu piłki błąd popełnił Malarz. Nie wykorzystała tego Wisła, od piątego metra wznowi grę golkiper ŁKS-u.

• Przemysław Sajdak kopnął w plecy Macieja Ambrosiewicza i także zarobił żółtą kartkę.

• Furman krótko rozegrał rzut rożny z Merebaszwilim, łodzianie poradzili sobie z dośrodkowaniem Gruzina.

• Tadej Vidmajer zarobił żółtą kartkę, bo wcześniej w tej samej akcji obrońca ŁKS-u faulował Dawida Kocyłę.

• Dośrodkowanie Angela Garcii z lewej strony boiska przyniosła Wiśle rzut rożny.

• Teraz Szwoch dobrze zachował się w defensywie, zatrzymując szybki atak ŁKS-u lewą stroną.

• Wysoki pressing Wisły przyniósł skutek. Goście przejęli piłkę na połowie łodzian, ale Szwoch uderzył wysoko nad poprzeczką.

• Pierwsza naprawdę groźna akcja ŁKS-u! Z lewej strony huknął Michał Trąbka, ale odbił jego strzał Thomas Daehne!

• Dośrodkowanie Michalskiego, Malarz bez problemu łapie piłkę.

• Antonio Dominguez uderzył z dystansu, lecz do bramki debiutującemu dziś Hiszpanowi zabrakło sporo.

• Furman zdecydował się na strzał w ostrego kąta po kolejnym rzucie wolnym. Malarz był czujny, wybił piłkę na rzut rożny.

• Po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu wolnego problemy ze złapaniem piłki miał Arkadiusz Malarz, który zderzył się z jednym z obrońców ŁKS-u. Później golkiper obronił jednak uderzenie Giorgiego Merebaszwiliego z lewej strony pola karnego.

• Samu Corral oddał strzał sprzed pola karnego, piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny.

• Strata gracza ŁKS-u na własnej połowie pozostała bez konsekwencji. Zablokowane zostało bowiem uderzenie Mateusza Szwocha.

• Pierwszy rzut rożny dla Wisły Płock przyniósł spore zagrożenie! Piłka po pierwszej wrzutce wróciła do Dominika Furmana, a Damian Michalski uderzył tuż obok słupka!

• Tadej Vidmajer dośrodkował z lewej strony boiska, głową wybił piłkę Rzeźniczak.

• Furman stracił piłkę na własnej połowie i ŁKS próbował wyprowadzić kontrę. Jakub Rzeźniczak zatrzymał Pirulo, wybijając futbolówkę na aut.

• Od środka rozpoczęła mecz Wisła Płock. Goście w niebieskich strojach, ŁKS w biało-czerwonych trykotach.

• Zaczynamy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Jarosław Przybył. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Jesienią Wisła wygrała na własnym boisku 2:1. Gole dla "Nafciarzy" strzelali wówczas Grzegorz Kuświk oraz Giorgi Merebaszwili, którzy także dziś grają w ofensywie płockiego zespołu. ŁKS odpowiedział trafieniem Łukasza Sekulskiego, będącego dziś na ławce rezerwowych.

• Wisła Płock chce z kolei znaleźć się w czołowej ósemce, aby móc grać w grupie mistrzowskiej. Podopieczni Radosława Sobolewskiego aktualnie znajdują się właśnie na ósmej pozycji. Przed tygodniem przez długi czas wydawało się, że "Nafciarze" zgarną trzy punkty w spotkaniu z Pogonią Szczecin, bo prowadzili na własnym boisku już 2:0. W końcówce stracili jednak trzy gole w ciągu zaledwie pięciu minut i ostatecznie musieli pogodzić się z porażką.

• Celem ŁKS-u na ten sezon jest oczywiście utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Drużynie Kazimierza Moskala nie będzie jednak o to łatwo, bo przed tą kolejką beniaminem tracił do bezpiecznej strefy już osiem punktów. Łodzianie przegrali cztery ostatnie spotkania, w tym wyjazdowy mecz z Legią na inaugurację wiosny (1:3). Na dodatek stracili Daniego Ramireza, który jesienią był absolutnie kluczową postacią w ofensywie. Dobrą wiadomością jest z pewnością wzmocnienie linii obrony. Czy dzisiaj ŁKS zdoła się przełamać?

• Tak wygląda natomiast podstawowy skład i ławka rezerwowych Wisły Płock:

• Oto wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych ŁKS-u:

• Czas na pierwszy z trzech sobotnich meczów 22. kolejki PKO Ekstraklasy. W Łodzi walczący o utrzymanie ŁKS bardzo liczy na punkty w starciu z Wisłą Płock. Początek spotkania już o 15:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.