Raków Częstochowa

0

0 1 połowa

• Szymon Marciniak kończy dzisiejszy mecz! Komplet punktów zostaje w Łodzi.

• Za mocne podanie Babenko od Domańskiego i Guima blokuje zawodnika Rakowa pozwalając piłce opuścić boisko.

• Arbiter dolicza 3 minuty.

• Adam Ratajczyk wchodzi w miejsce Piotra Pyrdoła.

• Miłosz Szczepański ukarany żółtą kartką.

• Kujawa nie opanował piłki w polu karnym i futbolówka wychodzi na aut bramkowy.

• ŁKS wychodzi z kontrą!

• Kolew dośrodkowywał z lewego skrzydła, jednak jego próba była za głęboka i Malarz bez problemów złapał piłkę.

• Raków jest bezradny w dzisiejszym meczu. Podopiecznym Marka Papszuna brakuje wykończenia.

• Rafał Kujawa zastępuje na boisku Łukasz Sekulskiego.

• Szybka kontra ŁKS'u, strzał przy prawym słupku bramki, ale Szumski pewnie broni to uderzenie.

• Domański dostaje podanie kilka metrów przed bramką i... przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Michał Trąbka opuszcza murawę. Na placu gry w jego miejsce melduje się Bartłomiej Kalinkowski.

• Kolew dośrodkowuje w pol karne ze skrzydła, gdzie jest Musiolik! Napastnik Rakowa mija się jednak z piłką.

• Cała drużyna ŁKS'u przebywa na własnej połowie. Raków próbuje znaleźć drogę w pole karne atakiem pozycyjnym.

• Michał Skóraś schodzi z boiska. W jego miejsce pojawia się Maciej Domański.

• Musiolik dopadł do piłki w polu karnym, odegrał do Kolewa, a ten poczekał i uderzył na bramkę rywala. Strzał odbił się jednak od zawodnika gospodarzy.

• Szumski wyczuł Sekulskiego i rzucił się w prawy róg bramki, gdzie uderzał napastnik gospodarzy!

• Rzut karny dla gospodarzy! Jarosław Jach fauluje Sekulskiego.

• Malinowski podaje do Musiolika, ten łapie jeszcze piłkę w boisku i wrzuca w pole karne. Piłkę wybija jednak obrona ŁKS'u.

• Szczepański zakręcił rywalami w środku pola i podał między obrońców do Skórasia. Ten jednak nie zorientował się w zamiarach kolegi i piłka trafiła ostatecznie do Malarza.

• Kamil Kościelny opuszcza plac gry. W jego miejsce Aleksandyr Kolew.

• Skóraś otrzymał świetne podanie, ale złe przyjęcie piłki spowolniło akcje, co pozwoliło obronie ŁKS'u wrócić na pozycję i przerwać akcję Rakowa.

• Próba dogrania w pole karne do Malinowskiego! Arkadiusz Malarz czujnie jednak wychodzi z bramki i łapie piłkę w ręce.

• Maksymilian Rozwandowicz ukarany żółtą kartką.

• Guima uderzył na bramkę lewą nogą, ale futbolówka odbiła się jeszcze po drodze od nóg Petraska, co ułatwiło Szumskiemu interwencję.

• Sekulski pogubił się w polu karnym i defensywa gości zażegnała zagrożenie.

• Piątkowski traci piłkę na skrzydle i ŁKS wychodzi z kolejną kontrą!

• Napastnik gospodarzy wraca już na plac gry.

• Łukasz Sekulski nie podnosi się z murawy. Arbiter przerywa grę. Będzie potrzebna pomoc medyków.

• Trąbka podaje do Sekulskiego, a ten uderza na bramkę Rakowa! Niestety dla gospodarzy obok bramki Szumskiego.

• Gospodarze wychodzą z kontrą!

• Szczepański zatańczył na skrzydle i zakręcił rywalami, ale ostatecznie niedokładnie podaje do partnera i ŁKS odzyskuje piłkę.

• Miłosz Szczepański pojawia się na murawie w miejsce Petra Schwarza.

• Piłkarze pojawili się z powrotem na murawie. Czas na drugą połowę!

• Gospodarze świetnie wykorzystali akcje, które stworzyli sobie w pierwszej połowie. Niedosyt może czuć natomiast Musiolik, który miał trzy okazje na zmianę wyniku, ale nie był w stanie pokonać Malarza.

• Arbiter nie doliczył ani minuty do pierwszej części meczu i zaprosił piłkarzy na przerwę.

• Musiolik próbował podać do Malinowskiego, ale Klimczak świetnie przeczytał pomysł rywala i zablokował tę próbę.

• Grzesik fauluje Malinowskiego i sędzia Marciniak dyktuje rzut wolny dla gości.

• Petr Schwarz ostro wchodzi w przeciwnika i ogląda za to żółtą kartkę.

• Próba piłkarza gości niecelna.

• Petr Schwarz postanowił spróbować szczęścia z dystansu!

• Trąbka pognał prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne Rakowa, ale żaden z kolegów nie zamykał tej akcji.

• Andrija Luković przymierzył na dłuższy słupek. ale takim strzałem nie da się pokonać Malarza.

• Raków ma rzut wolny z niebezpiecznej odległości!

• Musiolik znów próbuje pokonać Malarza, tym razem głową, po dośrodkowaniu w pole karne! Znów niestety dla gości przegrywa ten pojedynek.

• Guima uderzył technicznie sprzed pola karnego na długi słupek i przymierzył perfekcyjnie. Szumski bez szans.

• GOOOOOL! Gospodarze podwyższają prowadzenie!

• Musiolik znów stanął przed stuprocentową sytuacją! Tym razem wyczekał Malarza i trafił... w boczną siatkę.

• Rozwandowicz uderzył głową z najbliższej odległości i posłał piłkę obok bramki Rakowa.

• Napastnik Rakowa trafił jednak prosto w Malarza.

• Musiolik dopadł do pozostawionej piłki i stanął przed "setką"!

• Gospodarze próbują skonstruować akcję atakiem pozycyjnym, podając po obronie.

• Sekulski postanowił oddać strzał z ostrego kąta. Próba nie zaskoczyła jednak Szumskiego i powędrowała wzdłuż bramki.

• Malinowski złapany na spalonym. Grę wznowi Malarz.

• Piłkarz ŁKS'u fauluje jednak Petraska w walce bark w bark.

• Świetne podanie między obrońców do Sekulskiego!

• Sekulski dopadł do odbitej przez Szumskiego piłki i podał ją do Ramireza, który nie mógł zmarnować takiej okazji.

• GOOOOOL! ŁKS wychodzi na prowadzenie!

• Malinowski faulował Grzesika przy linii bocznej boiska. Arbiter upomniał gracza Rakowa, że nie będzie tolerował takich zagrań.

• Luković dostał piłkę przed pole karne i spróbował zaskoczyć Arkadiusza Malarza. Strzał był jednak za lekki, aby zaskoczyć doświadczonego golkipera.

• Szymon Marciniak gwiżdże dziś po raz pierwszy! Zaczynamy!

• Ostatni raz w Ekstraklasie te ekipy mierzyły się ze sobą 21 lat temu. Wtedy ekipa z Łodzi sięgnęła po mistrzostwo kraju, a częstochowianie pożegnali się z 1. ligą.

• - Nie dopuszczamy nawet myśli o zlekceważeniu rywala. Przygotowujemy się do tego meczu równie mocno, jak do każdego innego. W Łodzi chcemy się pokazać z jak najlepszej strony i udowodnić, że ostatnie zwycięstwa nie były dziełem przypadku.

- mówił przed meczem zawodnik Rakowa, Sebastian Musiolik.

• W ostatnich spotkaniach jednak, podopieczni Kazimierza Moskala zaczęli łapać wiatr w żagle notując wygraną i remis. Planem na ten mecz będzie podtrzymanie passy bez porażki.

• Zawodnicy z Łodzi natomiast, potrzebują punktów jak tlenu. ŁKS zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli mając w swoim dorobku zaledwie 8 oczek.

• Jak na razie, po 12. Kolejkach lepiej radzą sobie podopieczni Marka Papszuna, mając na swoim koncie 15 punktów i zajmując 11. miejsce w tabeli, przed takimi firmami jak Górnik Zabrze czy Wisła Kraków.

• Witamy! Już za kilka chwil rozpocznie się spotkanie pomiędzy dwoma beniaminkami Ekstraklasy, w którym ŁKS Łódź podejmie Raków Częstochowa!