Korona Kielce

0

0 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru! Dobranoc!

• Natomiast Korona Kielce zostaje w drugiej połówce tabeli, a ich sytuacja zaczyna się robić nieciekawa.

• Koniec meczu w Łodzi! ŁKS pewnie i zasłużenie wygrywa 2:0 po bramkach Corrala i Pirulo. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Łodzi wraca na pozycję lidera Fortuna 1. Ligi.

• DO podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Za Pirulo na placu gry pojawił się Kalechukwu Ibe-Torti.

• Po świetnym dośrodkowaniu w pole karne gości piłkę do bramki Korony wpakował Tomasz Nowotka! Jednak radość gracza ŁKS-u przerwał gwizdek sędziego oznajmiający pozycję spaloną.

• Maciej Firlej uderzał z rzutu wolnego, ale piłka po jego strzału przeleciała wysoko ponad poprzeczką bramki Arkadiusza Malarza.

• Adrian Klimczak zmienia Macieja Wolskiego.

• Pirulo ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Przemysław Szarek już raczej nie zagra w tym spotkaniu. Gracz Korony mocno utyka.

• Przemysław Szarek mocno ucierpiał w starciu z przeciwnikiem, a Korona wykorzystała już wszystkie zmiany.

• Z kolei Piotr Basiuk zastąpił Marcela Gąsiora.

• Dwie kolejne zmiany w Koronie. Zvonimir Petrović wszedł w miejsce Iwo Kaczmarskiego.

• Świetna interwencja Arkadiusza Malarza po strzale z rzutu wolnego Jacka Kiełba!

• Corlos Moros sfaulował Jacka Kiełba tuż przed własnym polem karnym i Korona stanie przed szansą na bramkę wyrównującą.

• W polu karnym ŁKS-u piłkę otrzymał Jacek Kiełb i zdecydował się na szybki strzał. Uderzenie gracza Korony zostało zablokowane.

• Natomiast za Michała Trąbka wszedł Tomasz Nowotka.

• W ekipie ŁKS-u za Samu Corrala wchodzi Łukasz Sekulski.

• Natomiast za Wiktora Długosza na murawie pojawia się Maciej Firlej.

• Dwie zmiany w szeregach Korony Kielce. Emile Thiakane schodzi z boiska, w jego miejsce pojawia się Dawid Lisowski

• Emile Tiakane dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale Arkadiusz Malarz uprzedził napastników Korony.

• Jan Sobociński ukarany żółtą kartką za spóźnione wejście w przeciwnika.

• Cudowna dwójkowa akcja Corrala i z Pirulo, ten pierwszy wyszedł sam na sam z Markiem Koziołem, przelobował bramkarza rywali, ale nie zdołał trafić w światło bramki!

• Po dośrodkowaniu Łysiaka z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym ŁKS-u, ale żaden z graczy gości nie zdołał dopaść do piłki by oddać strzał.

• Pierwsza zmiana w szeregach Korony Kielce. Paweł Łysiak zmienia Jacka Podgórskiego.

• Teraz Samu Corral ukarany żółtą kartką za faul w ofensywie.

• Przemysław Sajdak ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Kolejny raz przed szansą Samu Corral. Teraz Hiszpan uderzył z dystansu, ale minimalnie niecelnie.

• Po świetnym prostopadłym podaniu do piłki dopadł Samu Corral i znalazł się sama na sam z Markiem Koziołem. Hiszpan z zimną krwią uderzył lekko i precyzyjnie dając swojej drużynie dwubramkową przewagę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Samu Corral podwyższa wynik meczu na 2:0 dla gospodarzy!

• Wreszcie ŁKS wyszedł z ofensywną akcją, a konkretnie zrobił to Michał Wolski, jednak gracz gospodarzy niedokładnie zagrał w pole karne rywali.

• Drugą część meczu dużo lepiej rozpoczęli gracze Korony. Teraz to oni częściej utrzymują się przy piłce, oddają strzały, jednak jedynie z dystansu ponieważ ciężko jest się im przedostać w pole karne ŁKS-u.

• Jacek Podgórski zdecydował się na strzał z dystansu, ale futbolówka przeleciała wysoko nad bramką gospodarzy.

• Lewą stroną boiska popędził Wiktor Długosz, gdzie został sfaulowany. Sędzia podyktował rzut wolny, który został fatalnie rozegrany przez gości.

• Rozpoczynamy drugą odsłonę spotkania w Łodzi!

• Piłkarze jednej i drugiej drużyny wracają już powoli na murawę stadionu w Łodzi, a to oznacza, że za parę chwil początek drugiej części meczu.

• Na drugą część meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Łodzi. ŁKS zasłużenie prowadzi do przerwy z Koroną Kielce 1:0 po bramce Pirulo.

• Emile Tiakane ruszył lewą stroną boiska, wpadł w pole karne Korony, ale brakło mu boiska i goście stracili kolejną szansę na wyrównanie.

• W końcówce pierwszej połowy meczu Korona Kielce dochodzi do głosu. Piłkarze gości chcą doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą, ale na razie nie potrafią przedostać się w pole karne rywali.

• Sytuacja się powtarza. Teraz do prostopadłego podania wyszedł Michał Trąbka, ale ponownie górą Marek Kozioł.

• Kolejne świetne prostopadłe podanie gracza ŁKS-u. Do podania wyszedł Pirulo, ale uprzedził go Marek Kozioł skuteczną interwencją.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Themistoklis Tzimopoulos.

• Jacek Kiełb pokusił się o indywidualną akcję, wpadł w pole karne, ale jego strzał obronił Arkadiusz Malarz!

• Do prostopadłego podania ruszył Samu Corral, ale Hiszpan znalazł się na pozycji spalonej.

• W odpowiedzi Kornel Kordas popędził lewą stroną boiska, zdecydował się na dośrodkowanie, które zostało wybite na rzut rożny.

• Ponownie Trąbka zagrał do Pirulo, tym razem jego strzał został zablokowany.

• Cudowna szansa ŁKS-u na podwyższenie rezultatu! Michał Trąbka ruszył sam prawą stroną, wpadł w pole karne gości i zagrał wzdłuż bramki, ale Pirulo nie zdołał dopaść do piki.

• Emile Tiakane faulowany w środku pola, jednak tym razem arbiter nie zdecydował się na wyciągnięcie żółtej kartki.

• Maciej Wolski dośrodkował w pole karne gości gdzie był Przemysław Sajdak, ten uderzył głową, ale bardzo niecelnie.

• Kornel Kordas ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Po straceniu bramki wreszcie zaatakował zespół Korony, ale goście nie potrafią skonstruować składnej akcji.

• Po prostopadłym podaniu przed pole karne gości fatalną decyzję podjął Marek Kozioł, który chciał przeciąć podanie, jednak uprzedził go rywal i Pirulo wyszedł sam na pustą bramkę. Hiszpan nie pomylił się i otworzył wynik spotkania w Łodzi.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! ŁKS obejmuje prowadzenie za sprawą trafienia Pirulo!

• Po prostopadłym podaniu w kierunku bramki ŁKS-u przed szansą stanął Wiktor Długosz, jednak sędzia boczny uniósł chorągiewkę oznajmiając spalonego gracza Korony.

• W odpowiedzi zaatakowała Korona, ale piłkę po wrzutce z lewej strony pewnie wyłapał Arkadiusz Malarz.

• Pirulo próbował dośrodkować w pole karne gości, ale zrobił to zbyt lekko i pierwszy z obrońców Korony zdołał wybić piłkę poza własne pole karne.

• Gospodarze mają wyraźną przewagę w posiadaniu piłki, kwestią czasu wydaje się zagrożenie bramki przeciwników.

• Gospodarze krótkimi podaniami konstruują swoje akcje, jednak w pierwszych minutach nie ma nic poza ładnie wyglądającymi akcjami ŁKS-u.

• Goście wysoko wyszli na przeciwników, ale ŁKS radzi sobie z pressingiem rywali. Na razie jednak nie potrafią wyjść poza własną połowę.

• Spotkanie ofensywnie rozpoczęli piłkarze Korony, jednak pierwsza akcja zakończyła się faulem jednego z jej graczy na połowie przeciwników.

• Rozpoczynamy pojedynek w Łodzi!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już powoli na murawie stadionu w Łodzi, a więc za moment początek tego pojedynku.

• Ławka rezerwowych ŁKS-u Łódź: Arndt (Br.), Bakowicz, Celea, Ebenezer, Klimczak, Nawotka, Radziński, Sekulski, Srnić.

• Ławka rezerwowych Korony Kielce: Osobiński (Br.), Basiuk, Cetnarski, Firlej, Grzelak, Lisowski, Łysiak, Petrović, Szymusik.

• Już za kilkanaście minut rozpocznie się to spotkanie, a więc to najwyższy czas by podać rezerwowych obu drużyn.

• W poprzednim sezonie jeszcze w rozgrywkach PKO Ekstraklasy oba zespoły zawsze wygrywały na własnym stadionie w bezpośrednich starciach. Korona dwukrotnie wygrywała w Kielcach, 1:0 i 2:0, natomiast w Łodzi drużyna ŁKS-u rozbiła rywali aż 4:1. Dzisiaj również liczymy na dużą ilość bramek.

• W ostatni weekend zespół ŁKS-u rozbił u siebie Chrobrego Głogów aż 4:0, natomiast Korona Kielce wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 3:1.

• Z tej dwójki jedynie ŁKS wydaje się być bliski powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zespół z Łodzi zajmuje drugiej miejsce w ligowej tabeli i traci dwa oczka do lidera. Jednak ŁKS ma jedno spotkanie rozegrane mniej. Jeśli chodzi o Koronę Kielce to zajmują dopiero jedenaste miejsce w tabeli i mają aż trzynaście punktów mniej niż ich dzisiejsi rywale.

• W zaległym meczu 9. kolejki Fortuna 1. Ligi ŁKS Łódź zmierzy się na własnym stadionie z Koroną Kielce. Jest to pojedynek spadkowiczów z PKO Ekstraklasy. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.