Liverpool bardzo blisko półfinału

Radosław Kowalski
Liverpool może być już niemal pewny awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Trudno przypuszczać, aby w rewanżu nie obronił zaliczki z pierwszego spotkania.

<!** reklama right>Anglicy pewnie wygrali bowiem wczoraj na wyjeździe z PSV Eindhoven aż 3:0 (1:0). Festiwal strzelecki jeszcze do przerwy rozpoczął Steven Gerrard, który popisał się skuteczną „główką” po dośrodkowaniu Steve’a Finnana. Po zmianie stron dwie bramki zdobyli John Arne Riise (strzał z dystansu) i Peter Crouch, czym praktycznie przesądzili losy dwumeczu.

Bardziej wyrównane spotkanie było w Mediolanie. Tuż przed przerwą Milan, za sprawą loba Andrei Pirlo, objął prowadzenie, ale Daniel van Buyten doprowadził do remisu. W 84. min Kaka wykorzystał karnego, jednak w ostatniej minucie van Buyten zapewnił gościom remis.