Liga niemiecka. Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu Wolfsburg - Bayern. Błaszczykowski znowu poza składem

JCZ
Wolfsburg - Bayern 1:3
Wolfsburg - Bayern 1:3 AFP/East News
Liga niemiecka. To się nazywa przebudzenie mocy! Robert Lewandowski w doskonałym stylu przerwał swoją niemoc sięgającą 22 września. W wyjazdowym spotkaniu z VfL Woflsburg Polak zdobył dwie bramki i zanotował asytę. Poza kadrą gospodarzy znalazł się Jakub Błaszczykowski.

Tym razem "Lewy" nie załatwił "Wilków" pięcioma w dziewięć minut, ale kibice tego klubu i tak przeklinali go po ostatnim gwizdku. W 30. minucie wyprowadził Bayern na prowadzenie, puszczając piłkę między nogami bramkarza. Asystował mu w tej akcji stoper Mats Hummels.

Później, krótko po wznowieniu drugiej odsłony, Lewandowski wykorzystał błąd obrony Wolfsburga. Przejął futbolówkę w polu karnym i podwyższył na 2:0. Gospodarzom nie pomogło ani wyrzucenie Arjena Robbena, ani zdobycie bramki kontaktowej. W końcówce wynik po podaniu Lewandowskiego ustalił bowiem James Rodriguez.

Lewandowski ma już pięć trafień w Bundeslidze, a Bayern przesunął się na drugie miejsce kosztem RB Lipsk.

VfL Wolfsburg - Bayern Monachium 1:3 (0:1)

Bramki: Weghorst 63' - Lewandowski 30', 48', James 72'
Żółte kartki: Arnold, Weghorst - Thiago, Robben, Neuer.
Czerwona kartka: Robben 57' (za dwie żółte)

VfL Wolfsburg: Casteels - William, Knoche, Brooks, Roussillon - Gerhardt, Arnold, Rexhbecaj (71' Malli) - Steffen (60' Mehmedi), Weghorst, Brekalo (60' Ginczek).

Bayern Monachium: Neuer - Kimmich, Suele, Hummels, Alaba (46' Rafinha) - Martinez, Thiago - Robben, James (84' Sanches), Gnabry (66' Goretzka) - Lewandowski.