Liga Mistrzów. Manchester City pierwszy raz w historii w finale Ligi Mistrzów! PSG bez Mbappe nie powalczyło w rewanżu

Piotr Szymański
1/2 finału Ligi Mistrzów: Manchester City - Paris Saint-Germain 2:0
1/2 finału Ligi Mistrzów: Manchester City - Paris Saint-Germain 2:0 East News
Liga Mistrzów. Manchester City postawił kropkę nad "i" w rewanżu z Paris Saint-Germain i zameldował się w finale Ligi Mistrzów. Zespół Pepa Guardioli był we wtorek wyraźnie lepszy od osłabionego brakiem kontuzjowanego Kyliana Mbappe rywala z Francji. Drugie zwycięstwo w dwumeczu zapewnił Obywatelom Riyad Mahrez.

1/2 finału Ligi Mistrzów: Manchester City - Paris Saint-Germain 2:0 (04.05.2021)

Jak padły bramki?

• 1:0 (11. minuta) - Akcja gospodarzy długim wykopem przez bramkarza. Następnie z lewej strony Oleksandr Zinchenko zagrał Kevina De Bruyne, uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę, ale najszybciej do odbitej piłki dobiegł Riyad Mahrez i pokonał Keylora Navasa.
  • 2:0 (63. minuta) - Szybka kontra The Citizens. Kevin de Bruyne pograł z Philem Fodenem, a ten z lewej strony wystawił piłkę na "pustaka" do Riyada Mahreza. Algierczyk z łatwością umieścił ją w siatce.