Legia Warszawa mistrzem Polski. Kto zagra w europejskich pucharach?

Kibice na Łazienkowskiej świętowali jeszcze przed rozpoczęciem meczu z Pogonią Szczecin. Fot. Szymon Starnawski
Piłkarze Legii Warszawa na 100-lecie klubu zdobyli dublet. Po zdobyciu Pucharu Polski (1:0 z Lechem Poznań), podopieczni Stanisława Czerczesowa wygrali w ostatniej kolejce ekstraklasy 3:0 z Pogonią Szczecin i zapewnili sobie także mistrzowski tytuł.

W 49 minucie mecz na Łazienkowskiej został przerwany na 8 minut z powodu zadymienia boiska.

Stołeczny klub zagra w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

Piast Gliwice, który do samego końca rywalizował z Legią o 1. miejsce, w 37. kolejce przegrał na własnym boisku 0:1 z Zagłębiem Lubin.

"Piastunki" i Zagłębie Lubin zagrają w kwalifikacjach Ligi Europy. W związku ze zdobyciem Pucharu Polski przez Legię Warszawa, w Lidze Europy zagra także czwarta drużyna ekstraklasy, czyli Cracovia, która w bezpośrednim meczu o to miejsce pokonała u siebie Lechię Gdańsk 3:0.

Lech Poznań, odchodzący mistrz kraju, zajął dopiero 7. miejsce i nie zagra w ogóle w kwalifikacjach europejskich pucharów.

Królem strzelców w sezonie 2015/2016 został napastnik Legii, węgierski piłkarz pochodzenia serbskiego, Nemanja Nikolić (28 goli).

Z ekstraklasą pożegnały się Podbeskidzie Bielsko-Biała (we wtorek) i Górnik Zabrze (w sobotę).

Awans z I ligi wywalczyła już Arka Gdynia.