2 1 połowa

Cracovia

1

0 1 połowa

• Koniec meczu! Legia Warszawa wygrywa bardzo ważny mecz i odskakuje od Cracovii na odległość 6 punktów!

• Michal Siplak bardzo brzydko fauluje Domagoja Antolicia. Ma szczęście, że skończyło się to tylko żółtą kartką.

• Tomas Pekhart melduje się jeszcze na murawę, w miejsce Luquinhasa.

• Radosław Majecki bardzo pewnie wyłapuje dośrodkowanie rywala! Cracovia marnuje sytuację!

• Zmiana w Legii. Andre Martins zmieniony przez Inakiego Astiza.

• Michal Pesković cudem broni strzał Jose Kante! Michał Karbownik idealnie dograł do Gwinejczyka, który obrócił się i z 5 metra uderzył na bramkę!

• Michał Karbownik odważnie znalazł się w polu karnym Cracovii, ale jego strzał został zablokowany.

• Niedokładne podanie Pawła Wszołka, które blokuje Michał Helik.

• Jose Kante szukał prostopadłym podaniem Waleriana Gwilię, ale Gruzin przegrał pojedynek z Peskoviciem.

• Aleksandar Vuković obejrzał żółtą kartkę. Szkoleniowiec Legii bardzo stanowczo wyraził swoje niezadowolenie z decyzji Szymona Marciniaka.

• Paweł Wszołek faulowany pod polem karnym rywala i Legia będzie miała okazję na groźne dośrodkowanie.

• Cornel Rapa fatalnie skiksował. Strzał Rumuna wylądował daleko od bramki.

• Luquinhas świetnie minął rywali, tylko później jego dośrodkowanie wylądowało w rękach Peskovicia.

• Walerian Gwilia dograł na głowę Luquinhasa, który oddał bardzo słaby strzał.

• Jose Kante znakomicie odebrał piłkę rywalowi, wyłożył ją Gwilii, który oddał mocny strzał na bramkę Cracovii! Gdyby nie świetna interwencja Peskovicia to byłoby 3:1!

• Mateusz Wieteska popełnił fatalny błąd, ale Legię uratował Radosław Majecki, który odbił strzał Lopesa.

• Ostatnią zmianę wykorzystuje Michał Probierz. Ivan Fiolić zmienia Mateusza Wdowiaka.

• Arvydas Novikovas zakończył swój występ w tym meczu. W miejsce Litwina pojawił się Paweł Wszołek.

• Mateusz Wdowiak kolejnym graczem ukaranym żółtym kartonikiem.

• Michał Karbownik dograł idealną piłkę na głowę Jose Kante! Michal Pesković intuicyjnie odbija uderzenie napastnika Legii!

• Marko Vesović wpadł w pole karne Cracovii i próbował wyłożyć piłkę lepiej ustawionym kolegom. Defensorzy gości zdołali jednak uratować sytuację.

• Andre Martins ogląda żółtą kartkę i w przyszłym meczu będzie musiał pauzować.

• Arvydas Novikovas dośrodkowuje prosto w ręce Peskovicia.

• Arvydas Novikovas złożył się do przewrotki, tylko że nie trafił w piłkę! To byłaby piękna bramka.

• Janusz Gol zdecydował się na strzał z dystansu, ale świetnie łapie piłkę Majecki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Radosław Majecki był blisko, ale nie zdołał sięgnąć piłki uderzonej przez Sergiu Hancę!

• Marko Vesović za to zagranie ogląda żółtą kartkę.

• Po analizie Szymon Marciniak odgwizduje rzut karny!

• Piłkarze Cracovii domagają się odgwizdania rzutu karnego po zagraniu ręką przez Marko Vesovicia. Szymon Marciniak słucha podpowiedzi z wozu VAR!

• Artur Jędrzejczyk ukarany żółtą kartką.

• Andre Martins uderza i trafia prosto w ręce bramkarza gości.

• Szymon Marciniak dał znak do rozpoczęcia drugiej połowy!

• Na murawę nie wrócił też Tomas Vestenicky, a w jego miejsce pojawił się Rafael Lopes.

• Już w przerwie Michał Probierz decyduje się na dwie zmiany. Schodzi Florian Loshaj, którego zmienia Pelle Van Amersfoort.

• Koniec pierwszej połowy. Legia Warszawa jak na razie nie pozostawia złudzeń Cracovii. Gospodarze dominują i prowadzą zasłużenie.

• 2 minuty dłużej potrwa pierwsza część meczu.

• Janusz Gol popełnił fatalny błąd. Gruzin przejął piłkę i oddał bardzo precyzyjny strzał! Pesković był bez szans!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Walerian Gwilia i 2:0!

• Bardzo dobry kontratak Wojskowych, który Luquinhas zakończył zdecydowanie zbyt słabym strzałem. Pesković nie miał problemu z obroną uderzenia.

• Walerian Gwilia uderzył z 11 metra i trafił w poprzeczkę! To powinno być 2:0 dla gospodarzy!

• Jose Kante zdecydował się na strzał przewrotką! Gwinejczykowi zabrakło jednak dokładności i piłka wylądowała gdzieś w gąszczu kibiców na "Żylecie".

• Cornel Rapa ukarany żółtą kartką.

• Niedokładne podanie Antolicia do Karbownika. Legia traci posiadanie.

• Michał Probierz otrzymał reprymendę od Szymona Marciniaka. Szkoleniowiec Cracovii zbyt agresywnie komentuje działania zespołu sędziowskiego.

• Michal Pesković wygrał pojedynek z Karbownikiem, tylko że wybił piłkę prosto pod nogi Luquinhasa. Brazylijczyk próbował przelobować golkipera Cracovii, ale pomylił się i to znacznie.

• Na szczęście wszystko wyglądało groźnie, ale skończyło się dobrze. Obaj gracze wracają do gry.

• Bardzo brzydko wyglądające zderzenie Artura Jędrzejczyka i Tomasa Vestenickiego! Potrzebna jest pilnie pomoc medyczna.

• Marko Vesović posłał piłkę w pole karne, ale tym razem defensywa Cracovii zażegnuje niebezpieczeństwo.

• Chorwat był całkowicie niekryty i mocnym strzałem wpakował piłkę po dośrodkowaniu Novikovasa z rzutu rożnego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Domagoj Antolić otwiera wynik w Warszawie!

• Arvydas Novikovas niedokładnie do Jose Kante i Legia straciła szansę na gola.

• Michal Peskovic zderzył się z Mateuszem Wieteską. Bramkarz Cracovii jest lekko oszołomiony, ale zaraz wróci do gry.

• Mateusz Wieteska zażegnuje niebezpieczeństwo spod swojej bramki. Przez chwilę mogło być groźnie.

• Sprytne, płaskie uderzenie Jose Kante. Gwinejczykowi zabrakło jednak dobrych kilkudziesięciu centymetrów do bramki Peskovicia.

• Arvydas Novikovas przewrócił się w polu karnym! Szymon Marciniak pokazuje, że nie ma mowy o rzucie karnym.

• Pierwszy celny strzał w tym meczu. Jego autorem był Janusz Gol.

• Pierwsza dobra wymiana podań przez gospodarzy, ale Luquinhas nie zdołał opanować futbolówki w polu karnym rywala.

• Szymon Marciniak użył gwizdka po raz pierwszy, a Cracovia zanotowała pierwsze kopnięcie!

• Zawodnicy obu drużyn wychodzą na murawę!

• Sentymentalny mecz czeka dzisiaj Janusza Gola. Kluczowy gracz Cracovii kilka lat temu był podstawowym zawodnikiem Legii. Defensywny pomocnik przy Łazienkowskiej grał w latach 2011-2013.

• Aleksandar Vuković zdecydował się posadzić dziś na ławce Pawła Wszołka. Jest to decyzja nietypowa - były gracz m.in Queens Park Rangers odkąd wskoczył do pierwszego składu Legii praktycznie z niego nie schodził. Początek roku 2020 nie był jednak dla niego szczególnie udany i dzisiaj będzie oglądać grę kolegów z boku.

• Po porażce sprzed tygodnia Michał Probierz zdecydował się na kilka roszad. Na ławce zasiądą m.in. Pelle van Amersfoort, Kamil Pestka, Rafel Lopes czy Ivan Fiolić.

• Wczoraj kontrakt z Legią Warszawa podpisał Bartosz Ślisz. Transfer młodego zawodnika Zagłębia Lubin do wicemistrza Polski nikogo nie dziwi, jednak mocno zaskakuje kwota tego transferu. Reprezentant Polski U-21 zapłacił za swojego nowego pomocnika ponad 1.5 mln euro co jest zdecydowanym rekordem transakcji pomiędzy polskimi zespołami. Dzisiaj Bartosz Ślisz nie pojawił się nawet na ławce, ale już od kolejnych spotkań będzie do dyspozycji Aleksandara Vukovcia.

• Jeżeli ktoś ma powstrzymać rozpędzoną Legię to właśnie Cracovia. Podopieczni Michała Probierza notują znakomity sezon i do Wojskowych tracą 3 oczka. Tydzień temu zdarzyła się wpadka przy pracy. Porażka 0:1 z Piastem Gliwice jeszcze bardziej może zmotywować ekipę Pasów.

• Wicemistrzowie Polski są ostatnio niepowstrzymani przed własną publicznością. Ostanie 7 spotkań to 7 bardzo pewnych zwycięstw przy łącznym bilansie bramkowym 28:4 (!). Czy dzisiaj również zdołają wysoko pokonać swoich rywali?

• Witamy Państwa bardzo serdecznie! Już za 30 minut rozpocznie się hit 24 kolejki PKO Ekstraklasy! Legia Warszawa, która przewodzi w ligowej tabeli gości na własnym stadionie wicelidera - Cracovię! Na relację LIVE z tego meczu zaprasza Bartłomiej Modzelewski!