• Mario Zebić - 3
    • Adam Frączczak - 4, (Luka Zarandia - bez oceny)
    • Jakub Łukowski - 4, (Jacek Kiełb - 3)
    • Bartosz Śpiączka - 2
  • Korona Kielce zasłużenie zdobywa trzy punkty. Lechia była cieniem samej siebie i praktycznie nawet na chwilę nie zagroziła bramce gości.

• Koniec meczu w Gdańsku! Korona Kielce wygrywa z Lechią 1:0 po samobójczym trafieniu Michała Nalepy.

• Bartosz Śpiączka ucierpiał po mocnym uderzeniu piłką w głowę.

• Maciej Gajos uderzył wprost w stojącego w murze Bartosza Śpiączkę.

• Lechia Gdańsk wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego Korony.

• Jacek Podgórski został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Znakomite dośrodkowanie w pole karne Korony, ale Konrad Forenc jeszcze lepszą interwencją ratuję swoją drużynę przed stratą bramki!

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

• Lechia Gdańsk próbuje atakować bramkę Korony, ale niezbyt udanie to to wychodzi gospodarzom. "Złocisto-krwiści" świetnie spisują się w defensywie.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Luka Zarandia zmienił Adama Frączczaka.

• Rozegranie rzutu rożnego nie zagroziło bramce gości.

• Bassekou Diabate ruszył na pole karne Korony Kielce, ale gracz gospodarzy zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Bassekou Diabate, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Po kontrataku Lechii Gdańsk, Jakub Kałuziński zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Jacek Podgórski popędził prawą stroną boiska, dograł do Adama Frączczaka, ale ten uderzył niecelnie.

• Ostatnia zmiana w Lechii Gdańsk. Bassekou Diabate zmienił Flavio Paixao.

• Jacek Kiełb sprytnie uderzył z rzutu wolnego, ale świetną interwencją popisał się Michał Buchalik!

• Korona Kielce wywalczyła rzut wolny tuż przy polu karnym gospodarzy.

• Czwarta zmiana także w szeregach gospodarzy. Filip Koperski zmienił Davida Steca.

• Jacek Kiełb dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Lechii, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Natomiast Jacek Podgórski pojawił się w miejsce Dalibora Takaca.

• Dwie zmiany w Koronie Kielce. Jacek Kiełb zmienił Jakuba Łukowskiego

• Jakub Łukowski lekko ucierpiał po jednym ze starć.

• Adam Frączczak wpadł w pole karne Lechii, został powalony przez jednego z rywali, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• Adam Frączczak zagrał w pole karne Lechii w kierunku Bartosza Śpiączki, ale ten nie zdołał dojść do piłki.

• Chaotyczny początek drugiej części meczu. Więcej z gry ma Korona Kielce, ale na razie niewiele z tego wynika.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Gdańsku!

• Natomiast w Koronie Kielce Oskar Sewerzyński pojawił się w miejsce Kyryło Petrova.

• Natomiast Jakub Kałuziński zastąpił Kristersa Tobersa.

• Kacper Sezonienko pojawił się w miejsce Christiana Clemensa

• W przerwie meczu trzy zmiany w szeregach Lechii Gdańsk. Marco Terrazzino zmienił Rafała Pietrzaka

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Gdańsku. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Gdańsku. Do przerwy Korona Kielce prowadzi z Lechią 1:0.

• Adrian Danek wpadł w pole karne Lechii, ale zagrał fatalnie w pole bramkowe i zmarnował dobrą okazję swojego zespołu.

• Grzegorz Szymusik także ukarany żółtą kartką.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Korony, ale Konrad Forenc pewnie wybił piłkę poza własne pole karne.

• W końcówce pierwszej połowy meczu Lechia częściej utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Kyryło Petrov został ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Za kontuzjowanego Roberto Corrala na murawie pojawia się Grzegorz Szymusik.

• Roberto Corral znoszony na noszach po jednym ze starć.

• David Stec popędził prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne Korony, ale piłka nie trafiła do żadnego z partnerów.

• Bartosz Śpiączka ucierpiał po jednym ze starć.

• Łukasz Zwoliński był blisko dojścia do piłki w w polu karnym Korony, ale ostatecznie nie udało mu się zagrozić bramce gości.

• Bardzo chaotyczna akcja Lechii Gdańsk, Christian Clemens wpadł z piłką w pole karne Korony, ale tam szybko ją stracił.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła do Adama Frączczaka, ten oddał mocny strzał, piłka odbiła się od bramkarza Lechii, później od Michała Nalepy i wpadła do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Korona Kielce obejmuje prowadzenie po trafieniu samobójczym Michała Nalepy!

• Dużo gry w środku pola. Lechia nie potrafi przedrzeć się przez defensywę rywali.

• Dalibor Takac został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Adrian Danek uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.

• Dalibor Takac dostał piłkę w polu karnym Lechii, oddał mocny strzał, ale Michał Buchalik skutecznie interweniował!

• Adrian Danek pokusił się o indywidualną akcję, minął rywala, ale stracił piłkę w polu karnym Lechii.

• Przeciągnięte dośrodkowanie z rzutu rożnego i od własnej bramki rozpoczną gospodarze.

• Nieporozumienie Michała Buchalika z Mario Malocą i Korona będzie miała rzut rożny.

• Prostopadłe podanie w pole karne Lechii Gdańsk, ale tam żaden z graczy Korony nie ruszył do piłki.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego nie zagroziło bramce gospodarzy.

• Korona Kielce wywalczyła rzut rożny po akcji skrzydłem.

• Adrian Danek dostał piłkę przed polem karnym Lechii, gracz gości zdecydował się na szybki strzał, który okazał się jednak bardzo niecelny.

• Pierwszy wypad Korony Kielce w tym meczu. Jakub Łukowski popędził lewą stroną boiska, ale łatwo stracił piłkę.

• Rozpoczynamy sobotnie granie w 4. kolejce PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Gdańsku. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Ostatnie mecze bezpośrednie

• 01.03.2020 r. Korona Kielce - Lechia Gdańsk 1:2 (Ekstraklasa)
    • 21.09.2019 r. Lechia Gdańsk - Korona Kielce 2:0 (Ekstraklasa)
  • Skład Korony Kielce

Rezerwowi: Marcel Zapytowski - Jacek Podgórski, Jacek Kiełb, Ronaldo Deaconu, Grzegorz Szymusik, Oskar Sewerzyński, Luka Zarandia, Jewgienij Szykawka.

• Po trzech spotkaniach kielczanie zajmują 7. miejsce w lidze z dorobkiem 4 punktów. Na inaugurację sezonu zremisowali u siebie z Legią Warszawa (1:1), przegrali na wyjeździe z Cracovią (0:2), a w poniedziałek wygrali na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław (3:1).

• Skład Lechii Gdańsk

Rezerwowi: Antoni Mikułko - Jarosław Kubicki, Bassekou Diabate, Dominik Piła, Marco Terrazzino, Filip Koperski, Tomasz Neugebauer, Kacper Sezonienko, Jakub Kałuziński.

• Po odpadnięciu z eliminacji Ligi Konferencji Europy gdańszczanie mogą już "skupić się na lidze". Sezon zaczęli od wysokiej porażki z Płocku z Wisłą (0:3), a w poprzedniej kolejce wygrali na wyjeździe z Widzewem Łódź (3:2) po emocjonującym widowisku. Zawodnicy Tomasza Kaczmarka mają jeden mecz zaległy (z Górnikiem Zabrze u siebie). Teraz gospodarze zmierzą się z innym beniaminkiem, Koroną Kielce.

• Sobotę z 4. kolejką PKO Ekstraklasy zaczynamy w Gdańsku, gdzie Lechia Gdańsk zmierzy się z Koroną Kielce. Zapraszamy na relację NA ŻYWO z tego spotkania!