Kuszczak bronił, Juskowiak strzelił gola...

Fa, PAP
Manchester Utd wygrał na wyjeździe po dogrywce z trzecioligowym klubem Crewe Alexandra 2:1 w meczu III rundy Pucharu Ligi Angielskiej.

W bramce „Czerwonych Diabłów” stał Tomasz Kuszczak.

Manchester pierwszy w tym meczu strzelił bramkę. W 26. min bramkarza gospodarzy pokonał Norweg Ole Gunnar Solskjaer. Tego wyniku podopiecznym Alexa Fergusona nie udało się utrzymać do końca regulaminowego czasu gry, bowiem w 73. min polski bramkarz nie obronił strzału z 10 metrów Luke’a Varneya.

<!** reklama left>Decydującą o awansie MU bramkę na dwie minuty przed zakończeniem dogrywki zdobył Kieran Lee.

Andrzej Juskowiak zdobył bramkę w meczu Pucharu Niemiec. Jego Erzgebnize Aue przegrało po dogrywce 2:4 z drużyną Alemannia Akwizgran.

Polak pojawił się na boisku w 69. min, a 13 minut później pokonał bramkarza rywali. Swoim trafieniem doprowadził do dogrywki. W doliczonym czasie gry II-ligowcy stracili jednak dwie bramki i do kolejnej fazy rozgrywek awansowała ekipa z Akwizgranu.

Inny mecz Pucharu Niemiec pomiędzy III-ligowym Stuttgarter Kickers i Herthą Berlin został przerwany w 86. min po tym, jak sędzia liniowy został trafiony w głowę przedmiotem rzuconym z trybun.

Po tym incydencie sędzia główny przerwać mecz. Hertha prowadziła wtedy 2:0 po bramkach Solomona i Yildiraya Basturka. Prawdopodobnie zespołowi z Berlina zostanie przyznane zwycięstwo walkowerem.