Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
ZBIGNIEW BONIEK - jeden z najlepszych i najbardziej...

Kujawsko-Pomorskie. Te piłkarskie sławy pochodzą z regionu. Boniek i kto jeszcze? [top 21]

ZBIGNIEW BONIEK - jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy. Wychowanek Zawiszy Bydgoszcz przeniósł się do Widzewa Łódź, z którym zdobywał dwa razy mistrzostwo Polski. Potem był piłkarzem Juventusu Turyn. W jego barwach wywalczył mistrzostwo Włoch, Puchar Włoch, Puchar Europy, Puchar Zdobywców Pucharów i Superpuchar Europy. Następnie był piłkarzem Romy, z którą zdobył wicemistrzostwo Italii, brązowy medal Serie A i Puchar Włoch. Z reprezentacją Polski był trzy razy na mundialu. W 1982 roku zajął z nią trzecie miejsce. W sumie w kadrze zagrał 80 meczów i strzelił 24 gole.
Od 2012 roku jest prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Polecamy

Żużlowy mistrz Polski ma problem. Wycofanie się jednego z głównych sponsorów!

Zmniejszy wzdęcia, pomoże zrobić kupę. Zrób ten tani, leczniczy trunek

5 najlepszych tras rowerowych w Warszawie. Praktyczne porady do jazdy w mieście!