KSK Ciech Noteć Inowrocław już jest w półfinale play off II ligi koszykarzy - zdjęcia

Koszykarze Noteci Inowrocław pokonali  Polonię Bytom i awansowali do półfinału play off
Koszykarze Noteci Inowrocław pokonali Polonię Bytom i awansowali do półfinału play off Dominik Fijałkowski
W drugim meczu ćwierćfinału play off II ligi koszykarzy KSK Ciech Noteć Inowrocław grał z Polonią Bytom. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem kibiców, którzy w komplecie wypełnili halę.

KSK Ciech Noteć Inowrocław - Polonia Bytom 102:92

Kwarty: 22:27, 36:23, 23:23, 21:19

KSK Ciech Noteć: Robak 19 (2), Dłoniak 18 (4), Harris 13 (15 zb.), Grod 8, Filipiak 7 (1) - Smolak 11 (3), Stawiak 11 (2), Karpik 9 (2), Stańczuk 6.

Polonia: Wąsowicz 19 (3), Krawiec 14 (2), Piechowicz 14, Girzyński 13 (2), Wróbel 12 (4) - Preufer 12, Lewiński 6 (1), Bogdanowicz 2.

Inowrocławianie po wygranej w Bytomiu potrzebowali drugiego zwycięstwa, by awansować do półfinału play off.

Otwierająca się szansa chyba ich trochę sparaliżowała, bo w pierwszej kwarcie nie grali na poziomie, do którego przyzwyczaili wcześniej. Praktycznie przegrywali cały czas i to już różnica ośmiu punktów, ale w ostatniej akcji tej części gry za trzy trafił Mateusz Stawiak.

Druga kwarta była popisowa w wykonaniu podopiecznych Huberta Mazura. Dobrze bronili, ale przede wszystkim byli niezwykle skuteczni w ataku. Po rzucie Piotra Robaka w 16 minucie objęli prowadzenie 46:45, którego już nie oddali. Na przerwę schodzili mając osiem "oczek" na plusie.

W trzeciej odsłonie kontynuowali dobrą passę. Utrzymali jakość w defensywie, a w ataku było trochę słabiej niż w poprzednich 10 minutach.

Na początku czwartej kwarty po trafieniach Mateusza Stańczuka przewaga wzrosła do 17 punktów (90:73). Ostatnie minuty były słabsze, ale inowrocławianie utrzymali bezpieczną przewagę i po 40 minutach mogli cieszyć się z awansu do półfinału play off wraz ze swoimi kibicami.

W półfinale rywalem KSK Ciech Noteć będzie Energa Basket Warszawa. Pierwszy mecz 4 maja na wyjeździe.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?