Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Takie są najczęstsze interwencje policji w Bydgoszczy

OPRAC.:
Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Jakie nieprawidłowości najczęściej zgłaszają bydgoszczanie i mieszkańcy powiatu za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa? Oto cztery kategorie, w których najczęściej zgłaszane są problemy przez bydgoszczan.Więcej szczegółów na kolejnych slajdach galerii ►
Jakie nieprawidłowości najczęściej zgłaszają bydgoszczanie i mieszkańcy powiatu za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa? Oto cztery kategorie, w których najczęściej zgłaszane są problemy przez bydgoszczan.Więcej szczegółów na kolejnych slajdach galerii ► Sławomir Kowalski
Od sześciu lat mieszkańcy Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zgłaszają przypadki zakłócania ładu i porządku publicznego. O początku roku zgłosili 2273 różnego rodzaju sytuacje, które ich zaniepokoiły. Wszystkie zgłoszenia są na bieżąco weryfikowane przez policjantów. Co najczęściej zgłaszają bydgoszczanie za pośrednictwem mapy?

Zobacz wideo: Smaki Kujaw i Pomorza SEZON 4 ODC. 36 – Ciechocinek cz. 1

od 16 lat

Działająca od 5 października 2016 roku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest to narzędzie, z którego mogą skorzystać mieszkańcy naszego miasta i powiatu, by zgłosić uciążliwe społecznie problemy. Zostały one skatalogowane w 27 kategoriach.

Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej korzystać każdy obywatel. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Jednocześnie zaznaczyć należy, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji, gdyż w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Zgłaszane przez stronę informacje podlegają weryfikacji, którą prowadzą policjanci.

Jakie nieprawidłowości najczęściej zgłaszają bydgoszczanie i mieszkańcy powiatu za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Łącznie we wszystkich kategoriach, od początku roku policjanci odnotowani 2273 zgłoszenia.

Wspomniane kategorie niemal niezmiennie są najczęściej zgłaszanymi od początku funkcjonowania tego narzędzia.

Jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Policjanci zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zaznaczania na niej swoich spostrzeżeń. Do zgłoszeń można dodać opis, a nawet zdjęcie.
Jak skorzystać z mapy?

  • Wejdź na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • Wybierz żądaną lokalizację za pomocą myszki
  • W lewym dolnym rogu naciśnij czerwony guzik z "+"
  • Wybierz kategorię, wypełni i prześlij formularz (na tym etapie dołączyć zdjęcie).

Nie na wszystko pomogą funkcjonariusze policji

Jak informuje bydgoska policja, część zgłoszeń dotyczy obszarów tematycznych, których rozwiązanie leży również w gestii innych podmiotów. Przykładem mogą być zgłoszenia dotyczące złego oznakowania drogi. Po potwierdzeniu takiego stanu, mundurowi przekazują informację na ten temat do zarządcy drogi i to on jest uprawniony przez ustawodawcę do zmiany oznakowania.

***

W 2023 roku będzie kilka długich weekendów. W przypadku trzech trzeba będzie wziąć jeden dzień urlopu, by cieszyć się długim weekendem wolnym od pracy. W przypadku jednego będą potrzebne 2 dni urlopu. Sprawdź, kiedy wypadają długie weekendy w 2023 roku i zaplanuj już dziś swój urlop. Szczegóły na dalszych planszach galerii ►►►

Tak wypadają dni wolne i długie weekendy w 2023 roku. Tak wy...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo