Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem - raport [archiwum 14-19...

Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem - raport [archiwum 14-19 marca 2020]

redakcja

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Koronawirus w województwie kujawsko-pomorskim. Najważniejsze informacje na temat walki z epidemią w regionie z naszego raportu. Archiwum z dni 14-19 marca 2020]. Zobacz, co działo się w tych dniach, jak rosły statystyki zachorowań.
Zapytaj eksperta w temacie koronawirusa - kliknij poniżej i zadaj pytanie w interaktywnym wywiadzie.
Koronawirus. Zapytaj eksperta


19 marca


LABEL TIME 19:00 Grudziądz
LABEL - Od piątku laboratorium mikrobiologiczne rozpocznie badania próbek pobranych od pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem - mówi mówi Izabela Hirch - Lewandowska, z działu marketingu szpitala zakaźnego w Grudziądzu o nowo pozyskanym sprzęcie do badań próbek w kierunku wykrywania koronowirusa. Sprzęt i testy, które posłużą do diagnostyki zakażenia SARS-CoV-2 rekomendowane są przez WHO. Dzięki pozyskaniu przez lecznicę tej aparatury czas oczekiwania na wynik skróci się do kilku godzin.

LABEL TIME 18:15 Bydgoszcz
LABEL Adrian Mól, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego przekazał aktualne informacje związane z sytuacją zagrożenia koronawirusem na terenie województwa kujawsko-pomorskiego:
 • liczba potwierdzonych przypadków – 11
 • liczba osób hospitalizowanych – 35
 • łączna liczba osób aktualnie w kwarantannie – 1631
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1354


LABEL TIME 17:42 Bydgoszcz
LABEL 12 miast Unii Metropolii Polskich, do której należy m.in. Bydgoszcz wspólnie apeluje do rządu o podjęcie jak najszybszych i najlepszych działań, by zapobiec kryzysowi gospodarczemu i finansowemu grożącemu jednostkom samorządu terytorialnego. Prezydenci miast deklarują pomoc w przygotowaniu potrzebnych regulacji. Samorządowcy proszą też premiera o uruchomienie dodatkowych, dedykowanych dla jst środków finansowych, zarówno z budżetu państwa jak i ze źródeł zewnętrznych (środków pomocowych UE).

LABEL TIME 16:55 Grudziądz
LABEL Do grudziądzkiego szpitala dotarło w czwartek urządzenie do wykonywania badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Laboratorium jest przygotowywane, trwa kalibracja urządzenia oraz szkolenie personelu. Wykonywanie badań w grudziądzkiej lecznicy skróci czas oczekiwania na wyniki.

LABEL TIME 16:40 Bydgoszcz
LABEL Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski poinformował w czwartek, że w najbliższych dniach przedstawi szczegóły Bydgoskiego Pakietu dla lokalnych przedsiębiorców działających w miejskich lokalach. - Będziemy wzorowali się na rozwiązaniach przyjętych we Wrocławiu, gdzie stworzono procedurę związaną z odraczaniem płatności - zapowiedział Bruski.

LABEL TIME 16:10 Grudziądz
LABEL Jak poinformował WORD oddział w Grudziądzu, wszystkie egzaminy państwowe na prawo jazdy zostały zawieszone do 31 marca 2020 r. Wniesione opłaty egzaminacyjne automatycznie przejdą na poczet kolejnego wyznaczonego terminu egzaminu.

LABEL TIME 14:10 Szubin
LABEL Zamknięto izbę przyjęć w Nowym Szpitalu w Szubinie. - Postępujemy zgodnie z procedurami w porozumieniu z sanepidem i sztabem kryzysowym - mówi Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital Holding S.A., do której należy szubińska lecznica. Według nieoficjalnych informacji na izbie przyjęć Nowego Szpitala w Szubinie pojawiła się pacjentka z objawami mogącymi wskazywać na zakażenie koronawirusem. Szpital tych informacji nie potwierdza. Na razie nie wiadomo, kiedy szpital w Szubinie wznowi przyjęcia chorych. Działa natomiast oddział pediatryczny, ponieważ ma on osobną izbę przyjęć. Przyjmowane są również pacjentki do porodu oraz ginekologiczne w poradniach specjalistycznych.

LABEL TIME 13:36 Powiat chełmiński
LABEL Kolejne urzędy ograniczają przyjęcia interesantów. Jakub Kochowicz, wójt gminy Lisewo (powiat chełmiński) zaapelował do mieszkańców o maksymalne ograniczenie wizyt. - Niektórzy uważają, że wsi problem koronawirusa nie dotyczy. To błędne myślenie – mówi Jakub Kochowicz. Urząd Gminy w Lisewie jest czynny, ale dokumenty należy pozostawiać na parterze.

LABEL TIME 13:15 Grudziądz
LABEL W Grudziądzu na razie nie ma potwierdzonego przypadku zachorowania.
 • 255 osób w sumie z miasta i powiatu grudziądzkiego jest objętych nadzorem epidemiologicznym.
 • 64 osoby łącznie z miasta i powiatu grudziądzkiego są objęte kwarantanną domową
 • 5 osób z miasta i powiatu grudziądzkiego jest hospitalizowanych w szpitalu
 • Do badań w kierunku wykrywania koronawirusa pobrano próbki od 36 osób


LABEL TIME 12:30 Województwo kujawsko-pomorskie
LABEL Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego poinformował, że:
 • Dziewiąta zakażona osoba to młoda kobieta, powróciła z zagranicy, przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, jej stan jest dobry
 • Dziesiąta zakażona osoba to mężczyzna w średnim wieku, powrócił z zagranicy, przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, jego stan jest dobry
 • Jedenasta zakażona osoba to dziecko, przebywa w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy, stan dziecka jest dobry

Liczba zakażonych w województwie kujawsko-pomorskim: 11

LABEL TIME 12:30 Chełmno
LABEL Burmistrz Chełmna Artur Mikiewicz poinformował, że Urząd Stanu Cywilnego nie przyjmuje na razie nowych zapisów na śluby. Śluby dopuszczalne są tylko w wyjątkowych, losowych przypadkach.

LABEL TIME 12:25 Powiat wąbrzeski
LABEL Krzysztof Maćkiewicz, starosta wąbrzeski poinformował, że 43 osoby z powiatu są objęte kwarantanną, a 19 nadzorem epidemiologicznym.

LABEL TIME 12:00 Województwo kujawsko-pomorskie
LABEL Liczba osób zakażonych w województwie kujawsko-pomorskim wzrosła do 11.

LABEL TIME 8:55 Województwo kujawsko-pomorskie
LABEL Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Wśród nowych zakażonych nie ma osób z województwa kujawsko-pomorskiego.

18 marca


LABEL TIME 19:55 Województwo kujawsko-pomorskie
LABEL Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego przekazał aktualne dane dotyczące sytuacji zagrożenia koronawirusem na terenie województwa.
LABEL Stan na 18.03.2020 r.:
 • - liczba potwierdzonych przypadków zakażenia – 8
 • - liczba osób hospitalizowanych – 37
 • - łączna liczba osób aktualnie w kwarantannie – 1279
 • - liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1039.


LABEL TIME 19:48 Grudziądz
LABEL Do Grudziądza dotarł bardzo oczekiwany transport ze sporą ilością najpotrzebniejszych środków ochrony osobistej dla personelu szpitala zakaźnego. - Otrzymaliśmy tysiąc sztuk kombinezonów, masek, gogli i rękawic - podkreśla Izabela Hirsch-Lewandowska z działu marketingu lecznicy zakaźnej, wyznaczonej do hospitalizacji osób z podejrzeniem koronawirusa i jednocześnie wymagających leczenia w specjalistycznych oddziałach. Dostawa to zapasy Wojskowych Rezerw Centralnych.
LABEL Zgodnie z zapowiedziami Adriana Móla, rzecznika prasowego wojewody, do szpitala w Grudziądzu ma też przyjechać wojewódzki konsultant epidemiologii, aby przeprowadzić szkolenie dla załogi z używania kombinezonów.
LABEL Na razie - jak potwierdzaliśmy w środę - w oddziałach lecznicy było dwóch pacjentów z podejrzeniem zakażenia i innymi, towarzyszącymi dolegliwościami. Wyników na obecność koronawirusa jeszcze nie było.
LABEL Wojskowe transportery przyjechały do Grudziądza

LABEL TIME 18:59 Bydgoszcz
LABEL Każdego dnia walki z koronawirusem ratownicy i inni pracownicy medyczni oraz szpitale, w których pracują są wspierani przez różne organizacje, firmy i obywateli.
LABEL Walka z koronawirusem zjednoczyła bydgoszczan. Pomoc dla ratowników, lekarzy, szpitali

LABEL TIME 18:44 Polska
LABEL Firmy, które przez koronawirusa zmagają się problemami, niebawem będą mogły skorzystać ze specjalnych rozwiązań. Bank Gospodarstwa Krajowego pracuje nad uruchomieniem planu pomocowego dla polskich przedsiębiorców.
LABEL Więcej: Bank Gospodarstwa Krajowego wesprze polskich przedsiębiorców

LABEL TIME 18:14 Polska
LABEL Wojska Obrony Terytorialnej uruchamiają bezpłatną, całodobową infolinię wsparcia psychologicznego dla osób samotnych, starszych, źle znoszących izolację czy odczuwających stan wzmożonego zagrożenia związanego z epidemią koronawirusa. Punkt będzie działał pod nr. tel.: 800 100 102 na terenie całej Polski. Profesjonalna pomoc psychologiczna będzie też dostępna w formie wideo czatu przez SKYPE pod nazwą: „Wsparcie Psychologiczne WOT”.
LABEL - Utworzenie infolinii to wniosek z doświadczeń innych państw dotkniętych epidemią koronawirusa oraz odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie społeczne w tym zakresie. Utworzenie infolinii wpisuje się też w misję Wojsk Obrony Terytorialnej i zabezpieczenie społeczności lokalnych poprzez rozwijanie tzw. „personal resilience” - definiującego między innymi zdolność indywidualną człowieka do funkcjonowania pod silną presją i obciążeniem – podkreśla ppłk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy WOT. – W tym obszarze, od pierwszych dni zaangażowania WOT w ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, formacja rozwija świadomość i edukuje personel własny oraz społeczeństwo.

LABEL TIME 17:28 Polska
LABEL Stacje paliw Circle K zapraszają wszystkich pracowników pogotowia, straży pożarnej, policji, wojska, straży miejskiej i straży granicznej do skorzystania z darmowego gorącego napoju: kawy, herbaty lub czekolady. - Z uwagą i troską śledzimy obecną, trudną dla wszystkich sytuację, podejmując wszystkie zalecenia odpowiednich służb. Tym drobnym gestem chcemy podziękować za ryzyko, które służby ratownicze podejmują każdego dnia, walcząc o nasze życie i zdrowie - mówi Anna Janiszewska z biura prasowego firmy.
Akcja potrwa do 31 marca i obowiązuje na wszystkich stacjach Circle K w Polsce.

LABEL TIME 16:32 Polska
LABEL Bank Pocztowy podwyższył do 100 złotych limit płatności dla transakcji zbliżeniowych kartą Mastercard, bez konieczności podawania kodu PIN. Pierwotnie limit płatności bez PIN miał zostać podniesiony w polskim sektorze bankowym pod koniec 2020 roku. W związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa Komisja Nadzoru Finansowego zaapelowała o przyśpieszenie prac. Rezygnacja z płatności gotówką na rzecz kart płatniczych to działanie profilaktyczne, mające na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa zakażenia wirusem.
Podwyższona kwota transakcji dotyczy kart debetowych i kredytowych Mastercard. Trwają prace, by w możliwie najbliższym czasie podwyższyć limit także dla kart VISA.

LABEL TIME 15:26 Powiat chełmiński
LABEL Na informacje o stanie zdrowia noworodka, który trafił na SOR w Chełmnie z podejrzeniem koronawirusa czekaliśmy od soboty. Dziś poznaliśmy wynik badania maluszka. Wynik testu 4-tygodniowego dziecka jest negatywny. Przypomnijmy, noworodek w sobotę trafił do szpitala w Chełmnie, bo miał kontakt z gośćmi rodziny Niemiec, którzy przechodzili infekcję. Zaniepokojeni rodzice obawiali się, że dziecko może być zarażone koronawirusem. - Lekarz zbadał dziecko, nie widział żadnych niepokojących objawów, ale skierował rodziców do szpitala w Bydgoszczy - mówi Jacek Misiołek, dyrektor szpitala w Chełmnie. - Izba Przyjęć była przez kilka godzin wyłączona. Inni pacjenci zostali odizolowani. Pomieszczenia, w których przebywało dziecko zostało poddane dezynfekcji i wróciliśmy do pracy.

LABEL TIME 16:20 Powiat chełmiński
LABEL W powiecie chełmińskim kwarantanną jest objętych 45 osób. Kwarantanny kończyć się będą z końcem miesiąca – od 28 do 31 marca. Osoby, które zostały objęte kwarantanną, przebywają m.in. w Chełmnie, Grubnie, Unisławiu i w kilku miejscowościach w gm. Unisław, w gminie Stolno, gminie Chełmno - kilku wsiach, w jeden miejscowości w gminie Kijewo Królewskie.
Strażnicy miejscy dowozili jedzenie młodzieży przebywającej w internacie ZSCKZ w Grubnie. Wypełnianie obowiązku pozostawania na kwarantannach kontrolują policjanci. I informują służby sanitarne. Za niedopełnienie obowiązku grozi nawet 5 tys. złotych grzywny.
Kontrole odbywają się raz na dobę. Policjanci ubrani są w policyjne mundury. Monika Chlebicz, rzeczniczka KWP w Bydgoszczy podkreśla, że w zdecydowanej większości osoby przebywające w kwarantannie w kujawsko-pomorskiem stosuje się do obowiązku pozostania w domu. Informacje o łamaniu nakazu, co policjanci ujawniają sporadycznie, przekazywane są służbom sanitarnym.


LABEL TIME 15:20 Grudziądz
LABEL Jak poinformował prezydent Maciej Glamowski, w Grudziądzu 247 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym. 12 osób jest objętych kwarantanną, w tym jest 11 osób, które wróciły z zagranicy. Wszystkie te osoby są w kwarantannie domowej.

LABEL TIME 15:17 Grudziądz
LABEL Grudziądzki ratusz przygotował ulotki na temat koronawirusa. Urzędnicy informują: "W najbliższym czasie ulotki, plakaty i broszury informacyjne znajdą się na terenie całego miasta. Część darmowych ulotek z informacjami m.in. o postępowaniu w przypadku zetknięcia z koronawirusem trafi do skrzynek gospodarstw domowych."

LABEL TIME 15:13 Chełmno
LABEL PK Od soboty czekaliśmy na informacje o stanie zdrowia noworodka, który trafił na SOR w Chełmnie z podejrzeniem koronawirusa. Dziś poznaliśmy wynik badania maluszka. Wynik testu 4-tygodniowego dziecka, które do szpitala w Chełmnie przywieźli rodzice, jest negatywny.

LABEL TIME 14:32 Kujawsko-Pomorskie
LABEL PKS w województwie kujawsko-pomorskim zawiesza od czwartku (19.03) prawie wszystkie połączenia autobusowe. Kursy, które pozostawia, będą bezpłatne. W oficjalnym komunikacie przewoźnik zaznacza, że nie trzeba na te kursy kupować biletu. Szczegółowy wykaz zachowanych połączeń TUTAJ

LABEL TIME 14:28 Bydgoszcz
LABEL W związku z epidemią koronawirusa Kolejowe Zakłady Łączności sp. z o.o. z Bydgoszczy przy współpracy z Fundacją Grupy PKP organizują wolontariat pracowniczy. Wolontariusze będą dostarczać paczki z artykułami spożywczymi i higienicznymi pracownikom spółek Grupy PKP oraz emerytowanym kolejarzom poddanym kwarantannie.
- Zbieramy ochotników i jak tylko zajdzie potrzeba będziemy dostarczać artykuły spożywcze i higieniczne potrzebującym z naszego kolejowego środowiska. Naszym głównym celem jest niesienie pomocy osobom samotnym, objętym kwarantanną – przekonuje Katarzyna Stefanowicz, Dyrektor Marketingu, Koordynator Wolontariatu w KZŁ.

LABEL TIME 14:04 Bydgoszcz
LABEL Centrum Komunikacji Klinicznej razem z Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy uruchomiło dla wszystkich nauczycieli wsparcie w postaci konsultacji psychologicznych świadczone telefonicznie lub online. Podobna pomoc oferowana jest pracownikom ochrony zdrowia - w tym przypadku działania prowadzone są wspólnie ze Szpitalem Uniwersyteckim nr 2 im. dra Biziela, Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego oraz Centrum Medycznym Gizińscy.
Kalendarze dyżurów psychologów dla nauczycieli oraz służby zdrowia znajdują się na stronie: www.ckk.ukw.edu.pl. Na tej stronie znajdują się także szczegółowe informacje o działalności CKK.

LABEL TIME 13:50 Grudziądz
LABEL - Brakuje środków ochrony osobistej, ale robimy wszystko, aby one do Grudziądza spłynęły - mówił Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza podczas internetowego czatu dotyczącego sytuacji w mieście związanej z zagrożeniem koronawirusem. Czat zorganizowano na Facebooku. Glamowski odpowiadał też na pytania internautów.

Więcej: "Koronawirusowy czat". Na pytania internautów odpowiadał Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza

LABEL TIME 13:46 Inowrocław
LABEL W związku z koronawirusem Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu uruchomiło psychologiczną pomoc telefoniczną dla mieszkańców powiatu inowrocławskiego. Zainteresowani proszeni są o kontakt: oik@pcpr-ino.pl. Należy wysłać wiadomość podając swoje imię, nazwisko i nr telefonu, w tytule wpisując "pomoc psychologiczna". Psycholog skontaktuje się telefonicznie najszybciej jak to będzie możliwe. Zgłoszenia przyjmowane są również pod numerem 52 359 22 49 w godzinach pracy Centrum, tj. od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30.

LABEL TIME 13:14 Grudziądz
LABEL Szpital zakaźny w Grudziądzu organizuje medyczne zespoły wyjazdowe do pacjentów, którzy są po zabiegach. Zespół będzie składał się z pielęgniarek z poradni: ortopedycznej, chirurgicznej, urologicznej a także chorób piersi i onkologicznej. W sytuacjach awaryjnych, wymagających konsultacji lekarskiej, dołączy także lekarz. Do pacjentów, do których trzeba dojechać, najpierw będą telefonowali pracownicy szpitala, by przeprowadzić wstępny wywiad epidemiologiczny oraz by dowiedzieć w jakim zakresie będzie potrzebna pomoc. Opieka zespołów wyjazdowych będzie polegała m.in. na zmianie opatrunku, wyciągnięciu szwów, zmianie cewników. Medycy - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - już od czwartku, 19 marca powinni rozpocząć realizację wizyt wyjazdowych. Mamy już także zapewnienie że transport z maseczkami, kombinezonami i goglami jest w drodze do Grudziądza.
W grudziądzkim szpitalu, na chwilę obecną przebywa dwóch pacjentów z podejrzeniem koronawirusa i innymi dolegliwościami wymagającymi leczenia w oddziałach specjalistycznych.

LABEL TIME 9:34 Grudziądz
LABEL Medycy z Grudziądza informują: -Dramat! Brakuje maseczek, kombinezonów! Jesteśmy przerażeni!
Wśród niewielkiej ilości profesjonalnych kombinezonów, są też malarskie. Są i ratownicy, którzy na buty są zmuszeni zakładać worki na śmieci. Laboranci usłyszeli, że mają kupić sobie pieluchomajtki. Na oddziale intensywnej terapii szafka z odzieżą ochronną jest prawie pusta. Takie jest zaopatrzenie personelu grudziądzkiego szpitala, który ma zajmować się zakażonymi koronawirusem z całego województwa.

17 marcaLABEL TIME 18:36 Janikowo
LABEL Zainicjowana przez Andrzeja Brzezińskiego, burmistrza Janikowa, akcja darmowej dystrybucji maseczek, rękawiczek jednorazowych i płynów do dezynfekcji cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Maseczki i rękawiczki jednorazowe pozostawiane są w skrzynkach pocztowych. Półlitrowe butelki z płynem do dezynfekcji można odbierać codziennie do 21 marca od godz. 12 do 19 w budynku portierni PGKiM przy ulicy Kasprowicza 57. Akcja skierowana jest tylko do mieszkańców gminy. - Zapewniam, że płynu na pewno nie zabraknie. Przygotowaliśmy 5500 butelek, a rodzin w naszej gminie jest tylko 4244 - uspokaja Andrzej Brzeziński.

LABEL TIME 18:07 Kujawsko-Pomorskie
LABEL Dzienny raport z województwa. 8 – liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 32 – osoby hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia. 694 – liczba objętych kwarantanną. 1032 – liczba objętych nadzorem epidemiologicznym

LABEL TIME 17:30 Bydgoszcz
LABEL Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz po apelu dyrekcji szpitala zakaźnego w Bydgoszczy (poproszono mieszkańców o przynoszenie najpotrzebniejszych materiałów ochronnych) zamieścił krótki wpis na Facebooku. "Chciałbym poinformować, że na bieżąco przekazujemy środki ochrony bezpośredniej do Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy dzięki, którym zachowywana jest ciągłość przyjmowania pacjentów. Cały czas w tym temacie współpracujemy z panem marszałkiem woj. kujawsko-pomorskiego, który jest organem prowadzącym szpital, a współpraca ta jest bardzo dobra. Dziękuję także tym szpitalom, które w sposób rozważny dysponują środkami ochrony bezpośredniej, które na bieżąco przekazujemy. W związku z powyższym nie będę się odnosił do słów pani dyrektor szpitala" - pisze wojewoda.

LABEL TIME 16:15 Inowrocław
LABEL W Inowrocławiu rusza miejska akcja pomocy w robieniu zakupów dla seniorów. Akcja skierowana jest do osób powyżej 60. roku życia, samotnie prowadzących gospodarstwo domowe lub mieszkających z drugą osobą z niepełnosprawnościami; do osób długotrwale chorych lub niesamodzielnych oraz do osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym, które ukończyły 18 lat, mieszkają w Inowrocławiu i samotnie prowadzą gospodarstwo domowe. Oto dane kontaktowe dla osób, które chcą pomóc albo tej pomocy potrzebują: tel. 52 355 52 37 (w godz. 7.30 - 15.30), e-mail: sprawyspoleczne@inowroclaw.pl (o dowolnej porze).

LABEL TIME 14:52 Grudziądz
LABEL Jak się dowiadujemy dziś (17 marca) do szpitala zakaźnego w Grudziądzu został karetką przetransportowany pacjent z powiatu świeckiego z podejrzeniem udaru. Z wywiadu z rodziną wynikało, że miał kontakt z osobą, która przebywała za granicą - w kraju, gdzie także szaleje pandemia koronawirusa. Właśnie dla takich pacjentów, czyli wymagających specjalistycznego leczenia oraz z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, jest dedykowany szpital zakaźny w Grudziądzu. Tutaj będą trafiali chorzy z całego województwa.

LABEL TIME 14:49 Grudziądz
LABEL Z powodu ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 odwołano dziś (wtorek) najbliższą sesję Rady Miejskiej Grudziądza, która była zaplanowana na 25 marca. Odwołano też wspólne posiedzenie samorządowych komisji zaplanowane na 18 marca.

LABEL TIME 14:29 Grudziądz
LABEL Grupa OPEC zamknęła kasę oraz Biuro Obsługi Klienta. Wstrzymano także sprzedaż opału, mieszanki żużlowo-popiołowej oraz wody zdemineralizowanej. Z pracownikami spółki kontaktować się z nimi można pod nr tel. 56-45-06-100 (centrala) oraz adresem poczty elektronicznej Biura Obsługi Klienta: bok@opec.grudziadz.pl. Bez zmian, całą dobę czynny jest telefon alarmowy 993. Nieczynny jest także prowadzony przez OPEC basen przy ul. Kalinkowej.

LABEL TIME 14:12 powiat nakielski
LABEL Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie nakielskim potwierdzono u mężczyzny, który pracuje w Nakle, a mieszka w jednej z miejscowości poza miastem. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – mężczyzna niedawno wrócił z Włoch i objęty był kwarantanną. Ma rodzinę, którą pewnie też sprawdzić trzeba będzie teraz na obecność koronawirusa.

LABEL TIME 14:09 Bydgoszcz
LABEL Mamy ósmy przypadek zakażenia koronawirusem w naszym województwie. - Mężczyzna w sile wieku, jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym, jego stan jest dobry - informuje wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Mężczyzna pochodzi z Bydgoszczy.

LABEL TIME 13:44 Bydgoszcz
LABEL Dziś w południe niemal cała załoga WZL nr 2 (kilkaset osób) została skierowana na dyżury domowe. Na razie do piątku. Muszą być w gotowości telefonicznej w godzinach pracy.

LABEL TIME 13:35 Bydgoszcz
LABEL W mediach społecznościowych zaczęło krążyć zdjęcie ogłoszenia Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy, który zwraca się z apelem o pomoc. W krótkiej rozmowie z nami dr Paweł Rajewski, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych dla województwa kujawsko-pomorskiego i lekarz pełniący dyżury koronawirusowe w WSOZ w Bydgoszczy, przyznał że środków ochrony zaczyna brakować już w całym kraju. Dlatego mile widziane są dary.

Jak można pomóc szpitalowi w Bydgoszczy? Zobacz: >> tutaj <<

LABEL TIME 13:33 Bydgoszcz
LABEL Jak się dowiedzieliśmy, Jerzy Kasprzak nie jest już szefem wojewódzkiego sanepidu. Olga Radkiewicz, specjalista ds. kontaktów z mediami w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy, potwierdziła jedynie, że Jerzy Kasprzak został odwołany. Szczegółów dotyczących powodów odwołania na razie nie poznaliśmy.

LABEL TIME 12:44 Żnin
LABEL Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, pierwszy zarażony koronawirusem mieszkaniec powiatu żnińskiego to żninianin. Wrócił z pracy w Niemczech. Nie musi być hospitalizowany, a kwarantannę przechodzi w swoim domu w Żninie.

LABEL TIME 9:46 województwo kujawsko-pomorskie
LABEL Najmłodsi z zarażonych w regionie są przed 30-tką, najstarsi są po 60-tce. - 5 osób jest z Bydgoszczy, kolejna z powiatu nakielskiego i jeszcze jedna z powiatu żnińskiego - mówi nam Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego. Wśród tych siedmiu osób cztery osoby to rodzina z Bydgoszczy. Cała siódemka przebywała wcześniej w domowej kwarantannie.

LABEL TIME 9:20 województwo kujawsko-pomorskie
LABEL Pięć z zakażonych siedmiu osób jest z Bydgoszczy, jedna z powiatu nakielskiego, jedna z powiatu żnińskiego.

LABEL TIME 9:02 województwo kujawsko-pomorskie
LABEL Są pierwsze potwierdzone przypadki w województwie kujawsko-pomorskim. Ministerstwo Zdrowia podało, że u 7 osób z regionu test wykazał obecność wirusa.

16 marca


LABEL TIME 21:06 - Bydgoszcz
LABEL Liczba próbek zbadanych w Laboratorium WSSE w Gdańsku w ostatnich 24 godzinach dla woj. pomorskiego i woj. kujawsko-pomorskiego to 77. Łączna liczba zbadanych próbek dla obu województw to - 271.

LABEL TIME 18:08 - Dzienny raport z województwa
LABEL 31 - osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2,
LABEL 557 - liczba objętych kwarantanną
LABEL 1048 - liczba objętych nadzorem epidemiologicznym

LABEL TIME 16:11 - Bydgoszcz
LABEL Na konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski poinformował, że przygotowano 8 placówek, wyznaczonych do przeprowadzania kwarantanny w związku z zagrożeniem koronawirusem. Łączna liczba miejsc w tych obiektach to około 1000. Od piątku 13 marca na terenie Bydgoszczy w kwarantannie przebywa 9 osób.

LABEL W Bydgoszczy zostanie utworzone laboratorium, w którym będą badane próbki na obecność koronawirusa. Pozwoli to skrócić czas oczekiwania na wynik badań

LABEL TIME 14:30 Grudziądz
LABEL Szpital w Grudziądzu został przekształcony w zakaźny. Tutaj będą trafiały osoby z całego regionu zakażone koronawirusem i jednocześnie wymagający leczenia specjalistycznego. Pacjenci nie zarażeni będą tylko przyjmowani w stanach zagrażających ich życiu w specjalnie wyizolowanym budynku tzw. niezakaźnym. O szczegółach w materiale poniżej:

LABEL TIME 14:20 Rypin
LABEL Jak przekazała nam Anna Wilkanowska, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. Franciszka Dłutka w Rypinie, oddział dziecięcy faktycznie został tymczasowo zamknięty, ale są to tylko działania profilaktyczne podjęte na czas oczekiwania na wynik badania jednego z pacjentów. Badanie jest wykonywane w laboratorium poza województwem kujawsko-pomorskim, jego wynik nie jest jeszcze znany.

LABEL TIME 12:30 Powiat Brodnicki
LABEL W Szkole Podstawowej w Pokrzydowie jedna z nauczycielek mieszkając z córką objętą kwarantanną chodziła normalnie do pracy narażając dzieci" - takimi słowami zwraca się do nas Czytelnik, prosząc o zweryfikowanie tych informacji. W Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Brodnicy potwierdzono nam, że gdyby ktokolwiek objęty był kwarantanną, to przekazaliby takie informacje gminie i szkole. Natomiast, zgodnie z procedurą, nie ma obowiązku informowania tych instytucji w przypadku osób objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. Także ich rodziny nie muszą być obejmowane nadzorem, a tym bardziej kwarantanną.

LABEL TIME 12:25 Brodnica
LABEL Jak poinformował Piotr Boiński, starosta brodnicki, 12 osób na terenie powiatu brodnickiego jest obecnie objęta kwarantanną. Przypomnijmy, że jeszcze w piątek na terenie powiatu pięć osób było objętych kwarantanną. Teraz z czterech spośród tych osób zdjęto kwarantannę, ale kolejne osoby zostały nią objęte. Nadzorem sanitarnym objęte są 32 osoby. Na terenie powiatu brodnickiego wyznaczono osiem ośrodków kwarantanny zbiorowej dla osób wracających zza granicy, które nie mogą być objęte kwarantanną w domu.

LABEL TIME 12:30 Grudziądz
LABEL Zapewniam mieszkańców Grudziądza oraz regionu, że cały czas zostaje tam (w szpitalu - dop. red.) osobne wejście i będzie możliwość osobnego SOR-u, leczenia nagłych przypadków, które nie są jakby związane z koronawirusem - mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz w porannej audycji Radia PiK.

LABEL TIME 12:20 Grudziądz
LABEL Przed lecznicą w weekend pojawiły się dwa namioty strażackie, w których jest dokonywana selekcja pacjentów. Patrol medyczny kwalifikuje osoby, chcące skorzystać z pomocy. Jest im badana temperatura i zbierany "wywiad". Dalej są kierowani z odpowiednimi dokumentami do budynków: dla zakażonych i jednego niezakaźnego. Jak zapowiedział Łukasz Szumowski, minister zdrowia podczas poniedziałkowej konferencji prasowej to do szpitali zakaźnych jednoimiennych trafi największa partia odzieży ochronnej dla personelu: 1 tys kombinezonów i 1 tys maseczek oraz gogle.

LABEL TIME 11:40 Chełmno
LABEL Wkrótce powinien być znany wynik testu 4-tygodniowego dziecka, które do szpitala w Chełmnie przywieźli rodzice. Miało ono kontakt z gośćmi rodziny Niemiec, którzy przechodzili infekcję. Jacek Misiołek, dyrektor szpitala w Chełmnie powiedział nam w poniedziałek: - Lekarz - decyzją Sanepidu - będzie na kwarantannie domowej aż do czasu uzyskania wyniku badania próbki noworodka. Na chwilę obecną nadal nie znamy wyniku badania noworodka.

LABEL TIME 10:10 Chełmno
LABEL W nocy z niedzieli na poniedziałek 20-osobowa grupa uczniów i dwójka ich opiekunów dotarła z Hiszpanii do internatu w Grubnie. Tam właśnie, w internacie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego, uczestnicy praktyk ERASMUS + spędzą najbliższe dwa tygodnie. Sanepid zdecydował o kwarantannie całej grupy z Technikum Mundurowego w Chełmnie.

LABEL TIME 9:30 Toruń
LABEL Przewodniczący Rady Miasta Torunia Marcin Czyżniewski po konsultacjach z członkami Konwentu Seniorów i Prezydentem Miasta Torunia podjął decyzję, że 17. sesja Rady Miasta Torunia zwołana na 19 marca 2020 roku odbędzie się w innym terminie.

LABEL TIME 9:30 Kujawsko-Pomorskie
LABEL Resort zdrowia poinformował o kolejnych 25 osobach, u których wykryto obecność koronawirusa - potwierdziły to wykonane testy laboratoryjne. Liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 150. W naszym regionie, podobnie jak w województwie Podlaskim, nie stwierdzono jeszcze występowania koronawirusa.

15 marca


LABEL TIME 19:25 Kujawsko-Pomorskie/Polska
LABEL Ministerstwo Zdrowia informuje o czterech nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączna liczba chorych w na COVID-19 w Polsce wynosi 123. W Kujawsko-Pomorskiem nie stwierdzono przypadku zakażenia koronawirusem.

LABEL TIME 17:15 województwo kujawsko-pomorskie
LABEL Aktualna sytuacja w województwie, stan na 15.03.2020 r. godz. 16:00:
 • liczba osób hospitalizowanych – 19
 • łączna liczba osób aktualnie w kwarantannie – 211
 • liczba osób objętych nadzorem – 644


LABEL TIME 14:50 Koronowo
LABEL Pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w Koronowie. Trafił do szpitala zakaźnego w Bydgoszczy. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, mężczyzna czuje się ogólnie dobrze. Szczegóły w artykule poniżej:

LABEL TIME 13:11 Osielsko pod Bydgoszczą
LABEL W gminie Osielsko powstaje sąsiedzka samopomoc na czas walki z zagrożeniem epidemią koronawirusa. Pomoc jest organizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Sąsiedzi Osielsko. Inicjatywa zakłada możliwość dowożenia ciepłych posiłków osobom starszym i samotnym, które znajdują się w potrzebie. Wolontariusze będą pomagali osobom starszym, np. zainstalować użyteczne aplikacje w komputerze, czy smartfonie.

LABEL TIME 13:08 Bydgoszcz
LABEL Bydgoski ratusz uruchomił specjalną infolinię dla osób starszych, samotnych, czy z niepełnosprawnościami. Za jej pośrednictwem seniorzy i osoby potrzebujące będą mogły, np. zamówić zakupy. Usługa dostarczenia podstawowych produktów - jak informuje ratusz - jest bezpłatna. Koszt zakupów nie może przekroczyć 200 złotych. Żywność i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania. Seniorzy mogą też zlecać, np. odbieranie leków na receptę. Zlecenia, a w praktyce pomoc dla osób potrzebujących będą realizowali wolontariusze.

Numery do Biura Zdrowia i Polityki Społecznej UMB to 668 834 007 oraz 668834006 od poniedziałku do piątku w godzinach 8-20. Podajemy kontakt dla osób, które chciałyby pomagać w charakterze wolontariuszy: 52 58 59 273 oraz 52 58 59 445 w godzinach 8-20.

LABEL TIME 13:05 Biskupin
LABEL W związku z zagrożeniem epidemicznym Muzeum w Biskupinie zostało zamknięte do odwołania. - Od poniedziałku rozpoczynamy akcję #wirtualnemuzeum. W jej ramach będziemy zapraszać do wizyt u nas za pośrednictwem Internetu. Przewidujemy transmisje na żywo, audycje, udostępnimy wiele materiałów dotyczących naszej działalności - mówi Łukasz Gackowski z Muzeum Archeologicznego w Biskupinie.

LABEL TIME 12:15 Włocławek
LABEL Jak poinformowała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk w niedzielę do Polski wrócą samolotem wioślarze, którzy przebywają na obozie w Portugalii. Wśród nich są zawodnicy Lotto Bydgostii czy Fabian Barański WTW Włocławek. Wszyscy po przyjeździe do kraju zostaną skierowani zostaną na 14-dniową kwarantannę domową. - Wszystko jest już przygotowane - zdradza Krzysztof Gabryelewicz, trener WTW Włocławek. - Barański przenosi się do babci, która mieszkać będzie u rodziców Fabiana. Ma już tam stacjonarny rower, aby trzymać formę przez te najbliższe 2 tygodnie. W nocy będzie na lotnisku, ale nie wiem jeszcze, jak wróci do Włocławka. Trwa ustalania szczegółów. Więcej: >> tutaj <<

LABEL TIME 11:00 Chełmno
LABEL Młodzież z Technikum Mundurowego w Chełmnie wraca dziś z Hiszpanii, gdzie przebywała na praktykach zawodowych ERASMUS +. - Postanowiliśmy ich ściągnąć, gdy usłyszeliśmy, jak premier Morawiecki ogłosił zamykanie granic - mówi Mirosława Murawska, dyrektor szkoły. Więcej: >> tutaj <<

LABEL TIME 10:20 Kujawsko-Pomorskie
LABEL Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu wraz z Kujawsko-Pomorskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża realizuje na co dzień projekt partnerski pn. „Pogodna jesień życia na Kujawach i Pomorzu”. Obecnie, w związku z sytuacją epidemiologiczną, zmodyfikowano zakres wsparcia seniorom w ramach tego projektu. Pomoc świadczona będzie w postaci dowozu posiłków do seniorów, zakupu żywności, kosmetyków i detergentów. Projekt "po nowemu" realizowany będzie na terenie gmin: Wielka Nieszawka, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Sicienko, Gruta, Rogóźno, Baruchowo, Kowal, Włocławek, Łysomice, Lubicz, Osielsko, Grudziądz, Choceń, Fabianki, Lubanie, Obrowo, Koronowo, Solec Kujawski, Więcbork, Lubraniec, Łasin, Radzyń Chełmiński, Chodecz i Izbica Kujawska; oraz miast: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Kowal, Radziejów, Wąbrzeźno, Rypin, Chełmża, Koronowo oraz Chodecz.

LABEL TIME 10:20 Kujawsko-Pomorskie
LABEL Jutro Urząd Marszałkowski rozpoczyna akcję rozwożenia żywności dla 30 seniorów w gminie Zławieś Wielka (powiat toruński) oraz 30 seniorów w Górznie (powiat brodnicki). Żywność będą dostarczać urzędnicy, którzy są jednocześnie żołnierzami Wojsk Oborny Terytorialnej. Beneficjenci tej pomocy to podopieczni dziennych domów opieki powstałych z dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko–Pomorskiego w Górznie i Przysieku.

LABEL TIME 10:14 Kujawsko-Pomorskie
LABEL Z 41 domów dziennego pobytu w całym regionie korzystało dotąd blisko 1,7 tysiąca osób. Teraz rekomenduje i proszę, aby samorządy lokalne zmieniły profil projektów i nawiązały relacje z seniorami w ich domach, dostarczając im posiłki, robiąc zakupy czy wykupując leki. Z całą pewnością takie odwiedziny będą pomogą seniorom, również od strony emocjonalnej, bo często przebywają oni w domach zupełnie sami - powiedział Piotr Całbecki, Marszałek Województwa.

LABEL TIME 9:14 Bydgoszcz
LABEL W okresie walki z epidemią koronawirusa, który najgroźniejszy jest dla osób starszych i schorowanych, bydgoski Urząd Miasta uruchamia specjalną pomoc dla seniorów i osób starszych. Od poniedziałku, 16 marca osoby starsze, schorowane i znajdujące się w trudnej sytuacji będą mogły dzwonić do ratusza i prosić o zrobienie zakupów. Wolontariusze zrobią zakupy do 200 złotych i dostarczą do domu zamawiającego. Zgłoszenia będą przyjmowane za pośrednictwem specjalnej infolinii. Usługa będzie bezpłatna. Więcej informacji w linku do artykułu poniżej.

14 marca
LABEL TIME 22:10
LABEL Dwie osoby z miejscowości Lisnowo w powiecie grudziądzkim - dziewczynka i jej matka - miały trafić do szpitala. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, co najmniej jedna z nich z podejrzeniem koronawirusa. Ojciec dziewczynki jeździ służbowo do Włoch. Oba testy dały wynik negatywny. Oznacza to, że nastolatka oraz jej mama z powiatu grudziądzkiego nie są nosicielkami koronawirusa.

LABEL TIME 21:56
LABEL Przypominamy, że zapadła decyzja o rozpoczęciu przygotowań do przekształcenia szpitala w Grudziądzu w jednoimienny zakaźny. Pacjenci są wypisywani lub przewożeni do innych placówek. W grudziądzkim szpitalu będzie funkcjonowała szpitalna przychodnia, a także nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Szpital zajmie się też chorymi, którzy ze względu na stanie zdrowia nie będą mogli zostać przewiezieni do innych lecznic. W tym celu wydzielony zostanie budynek „O”.

LABEL TIME 21:50
LABEL SOR w szpitalu we Włocławku jest już otwarty. - Był pacjent z podejrzeniem wystąpienia koronawirusa. Został przewieziony do szpitala zakaźnego w Toruniu. Została podjęta decyzja o chwilowym zamknięciu SOR i pełnej dezynfekcji. Czekamy na wynik pobranej próbki od pacjenta. - powiedział rzecznik wojewody Adrian Mól.

LABEL TIME 21:50
LABEL Burmistrz Janikowa Andrzej Brzeziński apeluje do mieszkańców: Szanowni państwo! Bardzo proszę, aby potraktować aktualną sytuację bardzo poważnie. Apeluję, aby maksymalnie ograniczyć wyjścia z domów. Jeżeli musicie wyjść do sklepów, to proszę aby w mniejszych sklepach były maksymalnie po 3 osoby. Pamiętajmy o zachowaniu między sobą odległości minimum 1,5 metra. Przypominam również o jak najczęstszym myciu rąk. Apeluję o rozsądek, sytuacja jest naprawdę ekstremalnie trudna!

LABEL TIME 21:45
LABEL Z piękną inicjatywą wyszli ratownicy Nadgoplańskiego WOPR. W związku z ogłoszonym zagrożeniem epidemiologicznym oferują swoją pomoc osobom starszym i chorym z gminy Kruszwica. Skłonni są pomóc seniorom w zrobieniu zakupów czy wykupieniu lekarstw z apteki. Zgłoszenia należy kierować dzwoniąc pod numer telefonu: 607 638 309. Informacje przyjmowane są w godzinach od 10 do 17.

LABEL TIME 21:40
LABEL Urząd Miejski w Pakości przedstawił mieszkańcom informację, jaką uzyskał od Państwowego Inspektora Sanitarnego w Inowrocławiu. Oto treść komunikatu: Informujemy, że na terenie gminy Pakość obowiązkowi kwarantanny poddane zostały 4 osoby. Uspokajamy równocześnie, iż kwarantanna nie jest równoznaczna ze stwierdzeniem zarażenia koronawirusem.

LABEL TIME 21:40
LABEL W niedzielę przed południem powinien być znany wynik testu 4-tygodniowego dziecka, które do szpitala w Chełmnie przywieźli rodzice. Miało ono kontakt z gośćmi rodziny Niemiec, którzy przechodzili infekcję. W izolatce jest lekarz, którzy ich przyjmował. Więcej informacji w sprawie: >> tutaj <<

LABEL TIME 21:38
LABEL W DPS-ach na terenie powiatu żnińskiego od czwartku ograniczone są odwiedziny. Do minimum. Natomiast jeżeli jest to przypadek nietypowy, wyjątkowo odwiedziny odbywają się w odrębnym pomieszczeniu. Działalność Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Żninie jest zawieszona.

LABEL TIME 21:15
LABEL Czy to prawda, że w Gościeszynie i Janowcu jest wojsko i że w poniedziałek będą zamykać granice województw"? Takie pytanie zadawali nam dziś internauci. - To jest jakiś idiotyzm, nie ma mowy o zamykaniu granic województw, przynajmniej na ten moment. Nie ma wojska w Janowcu, mieszkam tu, więc coś bym wiedział. Nic się takiego nie dzieje. Ale podobne sygnały docierały i do mnie. Ta plotka, te bzdury, produkowane są - w mojej ocenie - w gminie Rogowo. Wszystko to jest nieprawdą. Nie ma zamykania granic województw. Nie trzeba słuchać bzdur, tylko oficjalnych komunikatów - mówi starosta żniński Zbigniew Jaszczuk.

LABEL TIME 18:55
LABEL Mamy najnowsze informacje statystyczne z naszego regionu. W województwie kujawsko-pomorskim 19 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. 150 osób poddanych jest kwarantannie, a 644 osoby objęte są czynnym nadzorem epidemiologicznym.

LABEL TIME 15:48
LABEL Parafia pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach zawiesza na czas kwarantanny publiczne sprawowanie Mszy świętej ze względu na to, że nie jest w stanie spełnić wymogów bezpieczeństwa. Informacja taka pojawiła się na fanpejdżu parafii na Facebooku. Poniżej podajemy pełną treść informacji.
'; $('#wideo-artykul #wideo-now-play').html(tytulWideo); $('#wideo-artykul #wideo-layer').html(iframe); zaznaczWideo(urlWideo); } $('#wideo-artykul').on('click','.polecaneWideoLink', function () { if ('' === $(this).data('url')) { return; } otworzWideo($(this).data('tytul'), $(this).data('url')); return false; }); function otworzWideo(tytulWideo, urlWideo) { $('#wideo-artykul #wideo-now-play').html(tytulWideo); $('#wideo-artykul #wideo-layer iframe').attr('src', urlWideo); zaznaczWideo(urlWideo); } function zaznaczWideo(urlWideo) { $('#wideo-artykul .polecaneWideoItem').removeClass('active'); $('#wideo-artykul .polecaneWideo').find('[data-url="'+urlWideo+'"]').parent().addClass('active'); } $(document).ready(function () { if (1 === $('#swiper-4').length) { var swiper = new Swiper('#swiper-4', { slidesPerView: 'auto', centeredSlides: true, loop: true, pagination: '#swiper-pagination-4' }); } }); })(jQuery);

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo