"Kler" w reż. Wojciecha Smarzowskiego zarobił już dziesiątki milionów złotych w kinach. Gdzie obejrzeć film "Kler". Gdzie produkcję zobaczyć ONLINE? Czy film W. Smarzowskiego dostępny jest już w internecie? Co z serwisami: cda, zalukaj? Gdzie oficjalnie pojawi się "Kler" - na platformie Showmax a może w Player albo w YouTube? Sprawdźcie.

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego miał swoją premierę we wrześniu 2018. Ostatnie dane z końcówki października mówią, że na "Kler" wybrało się do kina 4 536 mln widzów i stanowi to rekord XXI wieku! Ci, którzy nie zamierzają oglądać filmu w kinie, zastanawiają się, gdzie można obejrzeć "Kler" online. Zatem sprawdźmy.

"Kler" ONLINE

Film "Kler" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego to historia kilku księży i kościelnego dostojnika.

Osoby, które znają kino Smarzowskiego wiedzą, że jego filmy poruszają istotne problemy i wywołują kontrowersje. W przypadku "Kleru" nie było inaczej... Przez Polskę przetoczyła się wielka dyskusja, która zbiegła się z kolejnymi informacjami na temat problemu pedofilii w kościele.

Spod Ekranu. Recenzja filmu "Kler". Czy warto wybrać się do kina. ZobaczKler w internecie. Kiedy?

"Kler" szybko nie opuści sal kinowych, kiedy będzie można oglądać go online? Smarzowski od pewnego czasu współpracuje z onlineową platformą Showmax, która miała również swój udział przy tworzeniu filmu "Kler". Z doniesień medialnych mogliśmy wyczytać, że "Kler" online pojawi się właśnie na platformie Showmax. Kiedy? Można się go spodziewać tam w 2019 roku.

No dobrze, ale zapewne przeglądając sieć natknęliście się już na linki kierujące do filmu Wojciecha Smarzowskiego. Co z innymi serwisami? Czy jeśli ktoś "wrzuci" "Kler" np. na portal CDA, YouTube, albo zalukaj, to można go oglądać?

Zobacz zwiastun

"Kler" online. Co z portalami zalukaj, CDA, itd.

Tutaj musimy przestrzec. Film "Kler" świetnie sprzedaje się w kinach i trudno przypuszczać, by producenci zdecydowali się wypuścić go do sieci. Skoro ma pojawić się na platformie Showmax, to linki, które obecnie znajdujecie zapewne prowadzą do nielegalnych kopii "Kler", które opublikowano online. Za udostępnianie utworów, do których nie mamy praw grożą prawne konsekwencje. Odradzamy zatem oglądanie filmu "Kler" w takich serwisach jak CDA, zalukaj, itp. - jeśli zostaną tam przez kogoś udostępnione.

"Kler" - jest jeszcze kogo gonić

Chociaż film "Kler" jest najchętniej oglądaną polską produkcją XXI wieku w kinach, to nie przegonił jeszcze filmów wyprodukowanych po 1989 r. i przez 2000 rokiem. Tu wyprzedzają go jeszcze "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy (6 189 mln widzów) oraz "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana (7 154 mln widzów).

  • Film miał swoją premierę 28 września, a w pierwszy weekend obejrzało go ponad 935 tys. widzów. To najlepszy wynik otwarcia w historii polskiego kina.