Posiadacze i fani Karty Dużej Rodziny wręcz zasypywani są dobrymi wiadomościami. Rodziny mogą liczyć nawet na 3 tys. zł dopłaty do zakupu kotła gazowego, dzięki podpisaniu umowy ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, która została partnerem KDR. Pod koniec kwietnia PZU zadeklarował dużym rodzinom zniżki w ubezpieczeniach, LOT tańsze bilety, a Bank Pekao zwrot części opłat. Z kolei LOTOS oferuje tańsze paliwa i zniżki na inne swoje produkty. Do akcji dołączył także Shell oferując również tańsze paliwo i produkty spożywcze. Natomiast od nowego roku przywileje KRD będą przysługiwały rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli trójkę dzieci - nawet jeśli dzieci mają dzieci,a oni sami zostali dziadkami.

Shell - tańsze paliwo i hot dogi

Shell dołączył do programu Karta Dużej Rodziny. W związku z tym powstała najnowsza oferta „Shell dla Dużych Rodzin”, dzięki której posiadacze karty otrzymają rabat w wysokości 8 gr/litr paliwa podstawowego i 10 gr/litr w przypadku paliw premium, np. Shell V-Power, a także 3 gr/litr przy zakupie Shell AutoGas. Dodatkowo uczestnicy programu będą mogli kupić ze zniżką w wysokości 20 proc. wybrane produkty spożywcze, w tym hot-dogi, napoje czy czekoladę.

Shell dostosował też swoją ofertę m.in. w związku z zakazem handlu w niedziele.
Oprócz zniżek związanych z ofertą „Shell dla Dużych Rodzin” w maju w punktach Shell pojawiła się również odświeżona oferta gastronomiczna. Nowością są udoskonalone receptury oraz rozszerzony koncept „Jesz co chcesz”, dzięki któremu klienci mają możliwość zakupu kanapek, sałatek czy burgerów skomponowanych z wybranych przez siebie składników. W ofercie pojawiły się również inne nowości, m.in.: słupki warzywne z hummusem czy kanapka trójkątna z łososiem.

Poza produktami z oferty standardowej na wybranych stacjach czekają również świeżo wyciskane soki z pomarańczy, tortille, kruche ciastka oraz kremowe i lekkie jogurty, jak również zupy oraz dania lunchowe.

A wcześniej...

Jak poinformowano podczas uroczystego podpisania umowy, oferowane przez PGNiG dopłaty do wymiany dotychczasowych źródeł ciepła na kotły gazowe wpisują się w rządowe działania antysmogowe i prorodzinne. Z dofinansowania będzie mogło skorzystać w sumie 11 tys. gospodarstw domowych. 10 tys. z nich może liczyć na wsparcie w wysokości 1000 zł. Większe dofinansowanie PGNiG przewidział dla tysiąca posiadaczy Karty Dużej Rodziny, którzy mogą otrzymać wsparcie do 3000 złotych.

Prezes PGNiG Piotr Woźniak podkreślił, że jest to program pilotażowy. Dodał też, że będzie kontynuowany, jeśli będzie się dobrze rozwijał. Wnioski na dofinansowanie będzie można składać w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny od 2 maja br. Wszystkie osoby zainteresowane dofinansowaniem będą musiały zlikwidować dotychczasowe źródło ciepła na paliwo stałe, a także zakupić i zainstalować jako źródło ogrzewania kocioł kondensacyjny zasilany paliwem gazowym.

Kliknij w ten tekst i polub nas na Facebooku! Będziesz wtedy na bieżąco z aktualnymi i ważnymi informacjami dotyczącymi budżetu domowego oraz prowadzenia biznesu. Naprawdę warto!

Tak więc po okresie, w którym do Karty Dużej Rodziny przystępowali sprzedawcy towarów i usług, w tym turystycznych i kulturalnych (kina, muzea, schroniska itp.) mamy zupełnie nowy etap. KRD 2018 to możliwość skorzystania z bardzo już poważnych rabatów - kwota 3 tys. złotych robi wrażenie - i być może wkrótce można będzie dostać duże upusty od innych wydatków jakie rodzina ponosi - niekoniecznie na co dzień, ale raz czy dwa razy na kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Czekamy więc na naśladowców PGNiG.

To jednak nie koniec nowości. Dotychczasową ofertę dla rodzin wielodzietnych uatrakcyjniła sieć stacji paliw LOTOS. Dzięki temu rodziny 3+ będą mogły skorzystać ze sporych rabatów na paliwo (8 gr przy zakupie każdego litra paliwa LOTOS ON, LOTOS LPG lub benzyny LOTOS 95 oraz 10 gr przy zakupie każdego litra paliwa premium LOTOS Dynamic 98 lub LOTOS Dynamic Diesel). Sieć paliw marki LOTOS zapewnia ponadto dużym rodzinom 20 proc. rabat na produkty gastronomiczne oferty Cafe Punkt i usługi myjni samochodowych.

Grupa PZU proponuje rodzinom atrakcyjne zniżki na produkty ubezpieczeniowe i usługi medyczne oferowane przez należące do niej spółki. PZU zapewni 10 proc. zniżki na nowe ubezpieczenie mieszkaniowe PZU Dom i 10 proc. na ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer. PZU Życie gwarantuje natomiast powiększenie świadczeń wypłacanych z ubezpieczenia na życie PZU Ja Plus aż o 30 proc., a PZU Zdrowie 20 proc. zniżki na konsultacje lekarskie oraz 10 proc. na badania z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, obrazowej i czynnościowej realizowane w placówkach własnych PZU Zdrowie oraz w placówkach spółek zależnych PZU Zdrowie.

W ramach oferty dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, Bank Pekao S.A. zaoferuje od 1 czerwca br. kompleksową promocję dot. większości produktów. Rodziny z KDR zyskają między innymi zwrot 5 proc. miesięcznie do 600 zł w 2 lata za rachunki domowe opłacane z kont, w tym Konta Przekorzystnego. Pekao S.A. zaoferuje również tańsze kredyty hipoteczne z obniżoną o 0,2 p.p. marżą i prowizją ograniczoną do 1 proc. oraz Pożyczkę Przekorzystną z niską prowizją 3 proc. i oprocentowaniem7,77 proc.. Ponadto wielodzietne rodziny korzystając z Elastycznej karty kredytowej będą mogły dowolne transakcje dokonane kartą podzielić na 10 rat z oprocentowaniem 0 proc.. Pekao uruchomi również specjalne rabaty do 20 proc. na powrót do szkoły.

Zniżki w Credit Agricole

Wcześniej, w połowie maja duże przywileje dla posiadaczy Kart wprowadził Bank Agricole. Specjalna oferta banku Credit Agricole dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny (KDR) zapewnia bezpłatne prowadzenie nowego Konta dla Ciebie, a także wydanie karty wielowalutowej do niego oraz przelewy internetowe i wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą bez żadnych warunków.

Czy w tym roku zmieniamy czas letni na zimowy? Jest z tym sporo zamieszania. Jeśli klikniesz w ten tekst, poznasz wszystkie szczegóły.

Karta Dużej Rodziny pozwala także korzystać z produktów oszczędnościowych i kredytowych banku na szczególnych warunkach. Posiadacze Karty mogą liczyć na wyższe oprocentowanie na Rachunku Oszczędzam - 0,2 punktu procentowego więcej niż w standardowej ofercie, mogą też założyć jedną 180-dniową lokatę do 100 tys. zł z oprocentowaniem wyższym o 1 punkt procentowy niż w standardowej ofercie.

Już teraz posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą kupować bilety LOT-u ze zniżką. Korzyści są dwojakiego rodzaju. Po pierwsze, pasażerom z rodzin wielodzietnych przysługuje 10-procentowa zniżka od taryfy biletowej. Po drugie, zyskują 50 proc. rabatu od usług dodatkowych, np. opłat: za bagaż (w przypadku taryfy Saver), dodatkowy bagaż, przewóz sprzętu sportowego, wybór miejsca w samolocie itd. Upusty są dostępne dla uczestników programu KDR niezależnie od daty zakupu biletu LOT-u, daty podróży i wybranego kierunku.

Żeby skorzystać ze zniżek, podczas zakupu na stronie www.lot.compasażer powinien zaznaczyć, że jest posiadaczem KDR, a następnie podać jej numer. Warunek skorzystania z oferty jest taki, że na jednej rezerwacji podróżować powinno minimum dwóch pasażerów (podróż w pojedynkę z upustami w ramach KDR jest niemożliwa). Zniżkę można łączyć z innymi ofertami promocyjnymi LOT-u, np. z Szaloną Środą, ale nie z innymi promocjami kodowymi.

Tańsze paliwo i artykuły spożywcze na stacjach Shell

Posiadacze Karty Dużej Rodziny otrzymają rabat w wysokości 8 gr/litr paliwa podstawowego i 10 gr/litr w przypadku paliw premium, np. Shell V-Power, a także 3 gr/litr przy zakupie Shell AutoGas. Dodatkowo uczestnicy programu będą mogli kupić ze zniżką w wysokości 20 proc. wybrane produkty spożywcze, m.in.: hot-doga czy czekoladę.


- Chcemy, aby stacje Shell były miejscem przyjaznym dla wszystkich klientów, również dla wielodzietnych rodzin, dla których podróżowanie jest szczególnym wyzwaniem. Rabaty paliwowe to nie jedyna rzecz, którą oferujemy posiadaczom Karty Dużej Rodziny. Na ponad 370 stacjach Shell rodzice znajdą między innymi przewijaki, które sprawiają, że długie podróże z małymi dziećmi stają się zdecydowanie łatwiejsze – mówi Rafał Molenda, dyrektor działu stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej w Shell Polska.

Czy w tym roku zmieniamy czas letni na zimowy? Jest z tym sporo zamieszania. Jeśli klikniesz w ten tekst, poznasz wszystkie szczegóły.