Kamil Tomeczek znowu na "pudle"

redex
Kamil Tomeczek (drugi z prawej) jako jedyny reprezentant Bydgoszczy stanał na podium Rafał Tomeczek
Szermierze MDK-5 Bydgoszcz brali udział w Pucharze Ziem Północnych w Szczecinie. Najlepszy występ zanotował Kamil Tomeczek, który wywalczył w swojej grupie wiekowej trzecie miejsce.

W sobotę na planszach szczecińskiego klubu MKS "Kusy" zameldowały się florecistki. MDK 5 reprezentowały cztery zawodniczki, które walczyły w dwóch grupach wiekowych.
W kategorii młodziczek wszystkie bydgoszczanki wywalczyły sobie w eliminacjach grupowych prawo do walki w rundzie pucharowej. Najlepiej wśród zawodniczek MDK-5 wypadła Magda Różycka, która dotarła do 1/8 i ostatecznie uplasowała się na miejscu 6. Pola Steinborn wróciła z zawodów z 20 miejscem, a Zosia Borzyszkowska z 38.
W najstarszej grupie wiekowej 15-16-letnich Sylwia Łuczak z MDK-u 5 zajęła miejsce 11.

Niedziela należała do florecistów. W kategorii 10-11 lat nasz jedyny reprezentant Kamil Tomeczek wywalczył trzecie miejsce i jest to kolejne trofeum Kamila, który w tym roku ma doskonałą passę.
Bardzo dramatyczny przebieg miała rywalizacja w starszej grupie wiekowej. Wśród florecistów 12-13-letnich do zawodów zgłosiło się trzech szermierzy z MDK 5. Zarówno zawodnicy, jak i trenerzy po walkach grupowych przecierali oczy ze zdumienia. Okazało się, że Szymon Mlicki skrzyżuje klingę ze swoim klubowym kolegą Filipem Kogucem i bez względu, który z nich wygra, to przyjdzie mu walczyć z rozstawionym w 1/16 Igorem Bołdziło. Ostatecznie z "bratobójczych" pojedynków zwycięsko wyszedł Szymon Mlicki, który zajął miejsce ósme. Na dziewiątym miejscu uplasował się Igor Bołdziło, a Filip Koguc był 22. W tej kategorii wiekowej walczyło 47 zawodników