Kamil Tomeczek najlepszym zawodnikiem wśród bydgoskich młodych szermierzy

red
Marek Chełminiak
Rekordowa liczba 252 młodych zawodników z całej Polski stanęła do walki o tytuły podczas rozgrywanych w miniony weekend XIII Otwartych Mistrzostw Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców.

W grupie najmłodszych szrmierzy do zawodów zgłosiło się 24 zawodników. Pierwsze miejsce, po zaciętym pojedynku wywalczyła Aleksandra Nowakowska z AZS AWF Poznań, która pokonała srebrną medalistkę Natalię Lewandowską z UKS Atena Gdańsk. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła jedyna reprezentantka z województwa kujawsko-pomorskiego - Zuzanna Karpinska z Budowlanych Toruń.

W kategorii 10-11 lat (dzieci) wystartowało 46 zawodniczek Pierwsze miejsce zajęła Marta Oklińska z UKS Atena Gdańsk. Drugie miejsce wywalczyła jej klubowa koleżanka Malwina Kołodzieczyk. Na najniższym stopniu podium stanęły Antonina Lachman z AZS AWf Poznań i Ewa Zacharewicz z UKS de la Salle Gdańsk. W tej grupie wśród zawodniczek z naszego regionu nalepiej wypadła Zuzanna Borkowska z Budowlanych Toruń, która wywalczyła miejsce 11. Na 12 pozycji zawody zakończyła Jagoda Olszówka z drugiego
toruńskiego klubu szermierczego, UKS-I Bohun. Karolina Żurawska z Byudowlanych zajęła miejsce 18, a jej klubowe koleżanki Ewa Przybył i Oliwia Stachulach zajęły 34 i 35 miejsce. Oliwia Kowalska z Budowlanych był czterdziesta.

W kategorii młodzik (12-14 lat) florety skrzyżowały 62 zawodniczki. Pierwsze miejsce wywalczyła Karolina Murawska z UKS de la Salle Gdańsk, drugie miejsce Kinga Majaszewska z Budowlanych Toruń, a trzecie - Magdalena Ławska z Wrocławian i Kinga Pijaczyńska z Polonii 1912 Leszno.

Najwyżej notowana w tej grupie bydgoszczanka Oliwia Szabelska z AZS UKW zajęła miejsce szóste. Na trzydziestym szóstym miejscu zawody zakończyła Pola Steinborn z MDK-5, jej klubowa koleżanka Zosia Borzyszkowska uplasowała się na 40 miejscu. Walcząca w barwach MDK-u Magdalena Różycka zajęła miejsce 50.

W kategorii zuch we florecie mężczyzn zgłosiło się 29 szermierzy w wieku 8-9 lat. Pierwsze miejsce wywalczył Jan Nowak z Polonii 1912 Leszno. Drugą lokatę zapewnił sobie Melchior Krawczyński z Wrocławian. Na trzecim uplasowali się Tomasz Gorczyca z UKS Atena Gdańsk i Maksymilian Kanci z Polonii 1912 Leszno. Najwyżej notowany zawodnik z kujawsko-pomorskiego, Jan
Jankowski z toruńskiego Bohuna-I, zajął 16 miejsce. Jego klubowy kolega Jan Gaczyński był 17, a Karol Kwiatkowski z Budowlanych był 19.

W kategorii dzieci (10-11 lat) na planszach rywalizowało 41 zawodników. W tej grupie było najwięcej reprezentantów bydgoskich i toruńskich klubów. Pierwsze dwa miejsca podzielili między sobą zawodnicy z wrocławskiego Kolejarza. Lepszy tego dnia okazał się Frącek Maciej, który pokonał Wiktora Józefowskiego. Trzecie miejsca wywalczyli Adam Chtioui z Budowlanych Toruń i Kamil Tomeczek, najwyżej notowany w całych zawodach reprezentant Bydgoszczy, trenujący w MDK nr 5.Szóste miejsce zagwarantował sobie Bartosz Bohdan z Bohuna. Paweł Firch z UKS MDK-5 był 21. Na 23 miejscu zawody ukończył Karol Leszyński z Bohuna, a na 26 Mikołaj Olszewski z Budowlanych. Kosma Hebisz z Budowlanych uplasował się na miejscu 31. Wiktor Kierzkowski z MDK-5 w Bydgoszczy był 35.

W najstarszej walczącej w zawodach grupie 12-14-latków o tytuły mistrzów walczyło 50 młodzików. Żadnych złudzeń rywalom nie pozostawił zwycięzca w tej kategorii Michał Chitioui z Budowlanych Toruń. Drugie miejsce zajął Ignacy Szypulski z IKS Warszawa, a trzecie Filip Boratyn z Kolejarza Wrocław i Adam Podralski z UKS Atena Gdańsk.

Jan Brzeziński z Bohuna Toruń zajął miejsce 23. Szymon Mlicki i Mikołaj Mrozek (obaj walczący w barwach bydgoskiego MDK-u nr 5) zajęli odpowiednio 26 i 29 miejsce. ich klubowy kolega Filip Koguc był 36. Z 45 lokatą z Bydgoszczy wrócił Miłosz Piotrowski z Budowlanych.