Tomasz Berdych, znany w bydgoskim środowisku jako "Kadafi" ma 45 lat. Usłyszał nieprawomocny wyrok 15 lat pozbawienia wolności za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, która zajmowała się handlem narkotykami, czerpaniem korzyści z prostytucji, wymuszeniami rozbójniczymi czy kradzieżami.
Adam Pluta to 39-latek, który - jak informuje bydgoska policja - ostatnio był zamieszkały w Bydgoszczy. On również został skazany nieprawomocnym wyrokiem w wymiarze 12 lat więzienia. Sąd pierwszej instancji uznał go za winnego udziału w "zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, zajmującej się handlem narkotykami, a także popełnianiem innych, licznych przestępstw".
Trzeci z poszukiwanych to Jaromir Mielke-Obniski, noszący pseudonim "Jurgen". Został skazany w tym samym procesie na 7 lat pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która zajmowała się handlem narkotykami, ale też - jak informuje policja - czerpaniem korzyści z prostytucji, wymuszeniami rozbójniczymi czy kradzieżami.
Poszukiwania tych osób prowadzą policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy.
- Do rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej doszło dzięki pracy policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy w roku 2011 - przypomina Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów i prokuratorów pozwolił na ustalenie, że grupa przestępcza handlowała narkotykami na ogromną skalę. Członkowie tej grupy zajmowali się także czerpaniem korzyści z prostytucji, wymuszeniami rozbójniczymi, a jeden z nich usłyszał nieprawomocny jeszcze wyrok za zabójstwo.
Jak wynika z wiedzy policjantów, była to największa w kujawsko-pomorskiem zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym zajmująca się m.in. handlem narkotykami. Do ścisłego jej kierownictwa należało około 20 osób, a przez 10 lat działalności różne funkcje w niej pełniło łącznie około 130 osób. Szacunki śledczych wskazują, że przez ten czas członkowie grupy mogli wprowadzić do obrotu ponad tonę różnego rodzaju narkotyków.
Zobacz również:
Zobacz również: "Flesz. Superbakteria atakuje w Polsce"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?