Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jaka pogoda na początek zimowych ferii 2020? Prognoza pogody, Kujawsko-Pomorskie

sier
Ferie bez śniegu w regionie? Wszystko na to wskazuje [prognoza pogody na początek ferii 2020]
Ferie bez śniegu w regionie? Wszystko na to wskazuje [prognoza pogody na początek ferii 2020] Archiwum Polska Press
W najbliższy weekend w województwie kujawsko-pomorskim rozpoczynają się zimowe ferie. Jeśli ktoś ma ochotę pojeździć na sankach, będzie musiał wybrać się na południe Polski, bo na zimę w regionie nie ma co na razie liczyć.

W piątek, 24 stycznia, w szkołach w Bydgoszczy i na terenie całego województwa rozlegnie się ostatni dzwonek przed 2-tygodniową przerwą. Sprawdzamy prognozę pogody na początek ferii zimowych 2020.

Pogoda na ferie 2020 - woj. kujawsko-pomorskie

Sobota, 25 stycznia, zapowiada się chłodna. Termometry w regionie pokażą około 3 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach będzie robić się cieplej. W niedzielę temperatura ma wynieść już 6-7 stopni w ciągu dnia, a w poniedziałek i wtorek termometry pokażą 10-11 stopni.

Wyższe temperatury będą wiązały się z oddziaływaniem rozległego niżu. Modele zakładają przejście układu niskiego ciśnienia z rejonów Islandii w kierunku północnej Skandynawii na początku przyszłego tygodnia. W północnych rejonach Europy przyniesie on sztormową pogodę.

Polska znajdzie się w zasięgu oddziaływania tego układu. Według modeli pogodowych z wtorku (21.01) spowoduje on napływ ciepłych mas powietrza z południa na początku tygodnia. Mieszkańcy północnych rejonów kraju mogą jednak odczuć silniejsze porywy wiatru, nie jest wykluczone, że popada. Jak mocno niż namiesza w pogodzie? To będziemy wiedzieć dokładniej za kilka dni. Na pewno warto śledzić rozwój tego układu.

Symulację siły wiatru na najbliższe dni można prześledzić na poniższej mapie (odśwież stronę, jeśli mapa się nie ładuje, lub spróbuj wyświetlić ją bezpośrednio w serwisie)

(źródło: windy.com)

Polecamy:

Zima przełomu lat 1978/1979 była wyjątkowo śnieżna. Od godzin nocnych z 29 na 30 grudnia rozpoczął się napływ mroźnej masy powietrza z północy, co spowodowało, że występujące wówczas opady deszczu zaczęły stopniowo przechodzić w opady śniegu z deszczem i śniegu oraz nasilać się. Tego Sylwestra Polacy zapamiętali na zawsze...Opadom towarzyszył silny wiatr, powodujący szybkie tworzenie się zasp. Chłodny front atmosferyczny przemieszczał się stopniowo na południe, a śnieżyce i gwałtowny spadek temperatury z wartości dodatnich do kilkunastu stopni poniżej zera obejmowały kolejne części kraju.Od 1 stycznia 1979 roku cały kraj był już sparaliżowany przez zaspy i kilkunastostopniowy mróz. Wiele osób, które miały zamiar wybrać się na zabawę sylwestrową musiało pozostać w domu. Ci, którzy dotarli, wracali wyjątkowo długo... ➤➤ Więcej zdjęć na następnych stronach ➤➤ Zdjęcia pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Więcej na następnych stronach.Warto wiedzieć:Rekordowo wysoką pokrywę śnieżną odnotowano: w Suwałkach (84 cm, 16 lutego), Łodzi (78 cm, 2 lutego), Warszawie (70 cm, 31 stycznia), Chojnicach (60 cm, 19 lutego), Szczecinie (53 cm, 19 lutego), Kole (46 cm, 26 lutego), Kielcach (39 cm, 2 lutego) i Poznaniu (29 cm, 20 lutego).(sier, Wikipedia)11 lat na krótkim filmie. Tak "rośnie" cmentarz przy Wiślanej w Bydgoszczy

Tego Sylwestra zapamiętali wszyscy. Zima stulecia 1978/79 r. [zdjęcia]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera