Hokeiści w I lidze! Potrzeba jednak aż 400 tys. zł

Hokeiści BKS po finale z Warsaw Capitals i pucharem za triumf w grupie północnej II ligi Facebook/BKS Bydgoszcz
Budowlany Klub Sportowy wygrał finał grupy północnej II ligi. W decydującym spotkaniu bydgoszczanie pokonali w stolicy Warsaw Capitals 11:3 i zapewnili sobie prawo gry w I lidze.

Faworytem byli hokeiści Warsaw Capitals, którzy wygrali sezon zasadniczy. BKS do finału musiał przebijać się przez baraż; ponadto bydgoszczanie nigdy nie wygrali w stolicy.

- W piątej minucie Capitals objęli prowadzenie, ale odpowiedzieliśmy błyskawicznie, bo już sześćdziesiąt sekund później - opowiada Adam Witkowski, trener Budowlanego Klubu Sportowego. - Od chwili, gdy doprowadziliśmy do wyrównania, kontrolowaliśmy wydarzenia na tafli. Do końca pierwszej tercji dorzuciliśmy jeszcze trzy, a w drugiej - cztery gole. Ostatnia część meczu była brzydka, gra się zaostrzyła, posypały się kary. Gospodarzom brakowało sił i zaczęli faulować, a moi podopieczni nie pozostawali dłużni. Ostatecznie triumfowaliśmy 11:3 i mogliśmy cieszyć się wraz z grupą kilkudziesięciu kibiców z Bydgoszczy.

Jako ciekawostkę dodajmy, że w 6. minucie arbiter złamał rękę i grę prowadził jeden sędzia. Dopiero na drugą tercję gospodarze sprowadzili rezerwowego rozjemcę.

Capitals - BKS 3:11 (2:4, 1:4, 0:3)

Gole dla BKS: Łukasz Sokół 3,Patryk Gawara 3,Arkadiusz Marmurowicz 2,Rafał Sokół,Arkadiusz Konieczka, Szymon Kiliński.

Wygrywając grupę północną II ligi bydgoszczanie zapewnili sobie prawo występu na zapleczu ekstraklasy w sezonie 2018/2019. Czy BKS zdecyduje się na grę w I lidze?**To wiąże się ze sporymi wydatkami. **

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE >>>

Trzeba zebrać fundusze m.in. na wzmocnienia zespołu, organizację meczów czy liczne wyjazdy (w minionym sezonie każdy zespół I ligi rozegrał w rundzie zasadniczej aż 28 spotkań). Sporym problemem dla bydgoskiej ekipy jest też lodowisko. Za możliwość korzystania z „Torbydu” (treningi, mecze) nasi hokeiści płacą z własnej kieszeni.

- Obecnie trwają analizy naszych możliwości sportowych i finansowych - mówi Błażej Baumgart, prezes BKS.

Aby zagrać w I lidze potrzeba ok. 400 tysięcy złotych. Klub jest w stanie zapewnić połowę tej kwoty. Drugą część musiałby dorzucić bydgoski ratusz.

Dodajmy jeszcze, że w dniach 6-7 kwietnia BKS wystąpi w turnieju w Krynicy, który wyłoni najlepszy zespół trzeciego szczebla rozgrywek. Wystąpi w nim 6 ekip: BKS (mistrz grupy północnej II ligi), Legion Warszawa Team KH (triumfator zmagań w grupie północno-wschodniej) oraz cztery najlepsze zespoły strefy południowej (KS Hockey Team Oświęcim, Infinitas KH KTH Krynica, KH Gazda Team Nowy Targ i KS Sigma Katowice). Impreza połączona będzie z obchodami 90-lecia hokeja w Krynicy.

Swoim kibicom hokeiści BKS zaprezentują się w dniach 21-22 kwietnia. W ten weekend na Torbydzie odbędzie się towarzyski turniej z udziałem zespołów z Torunia, Poznania i Bydgoszczy.

Materiał oryginalny: Hokeiści w I lidze! Potrzeba jednak aż 400 tys. zł - Express Bydgoski