Hiszpanki były zespołem dużo lepszym

Redakcja
Kobieca piłkarska reprezentacja Polski do lat 19 przegrała w Toruniu 0:4 (0:1) z Hiszpanią w ostatnim meczu turnieju pierwszej rundy eliminacji ME.

<!** Image 2 align=right alt="Image 34393" sub="W Toruniu Hiszpanki (czerwone koszulki) zdecydowanie pokonały polską reprezentację">Już wcześniej obie drużyny zapewniły sobie awans do kolejnej fazy kwalifikacji, a stawką meczu było pierwsze miejsce w turnieju.

Polska: Bocian - Okoń, Górnicka, Sołtys, Machnacka - Bezdziecka, Czernielewska (46-Tymińska), Tarczyńska (71- Grzelińska), Chudzik - Królikowska (46-Mateńko), Bochra.

- Nie ma się co oszukiwać. Hiszpanki były zespołem zdecydowanie lepszym. Już do przerwy mogły zdobyć więcej bramek, ale nie wykorzystały kilku sytuacji. My dobrze zaczęliśmy drugą połowę, jednak kolejne gole strzelone przez rywalki ustawiły wynik - powiedział po meczu trener polskiej reprezentacji, Robert Góralczyk.

<!** reklama left>W drugim niedzielnym meczu Łotwa pokonała Armenię 1:0 i zajęła trzecie miejsce w turnieju.

W grudniu odbędzie się losowanie drugiej rundy eliminacji. Do lipcowego finału na Islandii awansują zwycięzcy sześciu grup i najlepszy zespół z drugich miejsc.

Końcowa tabela polskiego turnieju pierwszej rundy eliminacji:

1. Hiszpania    3    9    20-0
2. Polska 3 6 9-4
3. Łotwa 3 3 1-20
4. Armenia 3 0 0-6

W poprzedniej edycji mistrzostw Polki wygrały pierwszą rundę eliminacji. Polki pokonały Azerbejdżan 7:0, Słowenię 3:0 i zremisowały z Czechami 0:0. Potem, w turnieju drugiej fazy w Oslo, wygrały z Serbią i Czarnogórą 2:0, uległy Norwegii 2:4, Francji 0:2 i zajęły trzecie miejsce odpadając z rywalizacji.