Happening "Jedziemy nie trujemy" odbył się w czwartek na...

Happening "Jedziemy nie trujemy" odbył się w czwartek na Starym Rynku [ZDJĘCIA]

Sławomir Bobbe/fot. Tomasz Czachorowski

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Happening "Jedziemy nie trujemy" odbył się w czwartek na Starym Rynku [ZDJĘCIA]
„Jedziemy nie trujemy” i „Czyste powietrze, zdrowy człowiek” – pod takimi hasłami odbył się dziś na Starym Rynku w Bydgoszczy ekologiczny festyn zorganizowany przez Fundację Ekologiczną „Arka” z Bielska-Białej.
Happening "Jedziemy nie trujemy" odbył się w czwartek na Starym Rynku [ZDJĘCIA]
Działacze organizacji podążają rowerami z Gdańska, na południe, ku źródłu Wisły odwiedzając po drodze 10 miast. Fundacja promuje niską emisję i ekologiczny, rowerowy transport. Aktywiści byli już w Gdańsku, Elblągu, Tczewie i Grudziądzu. Z Bydgoszczy odjechali do Torunia.

Zobacz galerię: Jedziemy nie trujemy

- Chcemy przemieszczać się do pracy i szkół na rowerach – musi więc powstawać dobra infrastruktura i rozwiązania dla rowerzystów, nie zapominajmy o kulturze jazdy.
Kierowcy nie mają zwyczaju informowania o tym, że mijają rowerzystów, co powoduje wiele wypadków. Indywidualny transport nie jest rozwiązaniem ludzie w korkach frustrują się i denerwują, nie wezmą auta w rękę by go przenieść – tak jak to możliwe z rowerem. 28 tysięcy ludzi umiera z powodu zanieczyszczenia powietrza w Polsce, to o czymś świadczy – mówił Szymon Kułakowski z „Arki”.

Imprezę wspierał olimpijczyk Marek Leśniewski, na miejscu pojawili się bydgoscy rowerzyści, Straż Miejska na rowerach i – najliczniej – członkowie Bydgoskiego Klubu Turystyki Rowerowej „Turkole”.

Akcja oprócz promocji transportu rowerowego przyniesie też wymierny, ekologiczny skutek. Każdy kto zarejestruje się na stronie sztafetarowerowa.pl, dołączy do akcji i przejedzie „swoje” kilometry, wspomoże środowisko. Za każde 10 pokonanych w sztafecie kilometrów, członkowie fundacji zasadzą - w dzień bez samochodu - jedną sadzonkę drzewa, z których powstanie Rowerowy Las.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bydgoszczak (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Brawo! Miasto dla rowerow i pieszych. Uwolnijmy nasze miasto od trwającej od 1989 tyranii zmotoryzowanych. Niech żyje MZK. Niech żyje PKP i PKS! Precz z korkami i spalinowym smogiem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo