1 1 połowa

Raków Częstochowa

3

2 1 połowa

• Koniec meczu! Lider pokonał wicelidera. Trzeba przyznać, że Raków zrobił trochę więcej by wygrać, więc to zwycięstwo można uznać za zasłużone. Dobre, jeśli nie bardzo dobre widowisko w Zabrzu!

• Bartl za Tudora. Tylko dwie doliczone minuty.

• W końcu jakaś szansa dla gospodarzy. Nowak uruchomił Krawczyka, ale ten z pierwszej piłki kopie obok lewego słupka.

• Wciąż piłka głównie na połowie Górnika.

• Raków umiejętnie oddala zagrożenie. Zostało dziesięć minuty gry.

• Lederman odegrał do Gutkovskisa. Kolejnej bramki nie ma. Jest rzut rożny po zablokowaniu uderzenia.

• Malinowski z próbą lobowania Chudego. To nieudana próba.

• I jeszcze Gutkovskis w miejsce Zawady.

• Wchodzi Lederman - za Tijanicia.

• Janża za mocno w kierunku Krawczyka. Przechwyt Szumskiego.

• I jeszcze Malinowski za Lopeza.

• No i mamy następne zmiany. Wchodzi Schwarz, schodzi Poletanović.

• Faul Petraska po rożnym. Nawet więc gdyby TIjanić trafił do siatki to gol nie zostałby zaliczony (trafił w mur).

• A za Sobczyka wchodzi Krawczyk.

• Ściślak za Manneha.

• Raków w dalszym ciągu stroną przeważającą. Ten mecz dobrze się ogląda.

• Tym razem źle - Lopez zza szesnastki obok spojenia słupka z poprzeczką.

• Górnik jest dzisiaj fatalny jeśli chodzi o reakcję po wznowieniu gry. To już któryś raz kiedy daje się uśpić.

• Raków szybko się ogarnął po wznowieniu i mamy podwyższenie prowadzenia! Gryszkiewicz nie przeciął długiej piłki, a Chudy zaliczył "kanał" (piłka przeszła między jego nogami).

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Lopez na 3:1!

• Janża otrzymał kartkę.

• Manneh uderza mocno i celnie, ale Szumski na miejscu.

• Poletanović uderzył nad poprzeczką. Trochę zabrakło. Oczywiście Manneh dostał kartkę za faul.

• Ojjj! Manneh fauluje na 20. metrze. Jeszcze lepsza okazja dla Rakowa - na poprawkę.

• Sunie kolejna akcja Rakowa. Zawada sfaulowany przy linii bocznej. Okazja na wrzutkę.

• No to gramy dalej w Zabrzu! Zapowiada się na bardzo ekscytujące 45 minut. Od środka tym razem Raków.

• Evangelou debiutuje. Wszedł za Paluszka.

• Koniec pierwszej odsłony. Oglądamy bardzo dobre widowisko! Górnik napoczął Raków, ale po tym to częstochowianie rządzili na boisku i chyba zasłużone zeszli na przerwę z korzystnym wynikiem.

• Zawada dośrodkował w pole bramkowe, lecz Tijanić nie zamknął akcji strzałem.

• Kun kolejny raz wycięty. Dużo zdrowia kosztuje go ta połowa.

• Sędzia doliczył trzy minuty. Sporo trwały analizy VAR.

• Masouras z żółtą kartką. Brzydko wyciął Kuna.

• Jimenez uderza głową, ale obok. Starał się to zmieścić jak Linetty z Bośnią i Hercegowiną.

• Szumski od razu zagrał do Lopeza, ale ten przegrał pojedynek pod bramką.

• No i co? Nie ma gola! Sędzia odgwizdał spalonego.

• Reaguje Brosz na przewagę Rakowa jeśli chodzi o posiadanie piłki. Zszedł Kubica, wszedł Masouras. Sędzia sprawdza czy gol prawidłowy (czyt. czy nie było spalonego).

• Jimenez otrzymuje piłkę na wolne pole, Szumski jeszcze próbuje mu przeszkodzić, ale notuje pusty przelot. 2:2!

• W dalszym ciągu inicjatywa po stronie Rakowa. Chudy ma sporo pracy także na przedpolu.

• No i mamy to, na co się zanosiło. Tijanić wybiegł przed obrońcę, a po podholowaniu piłki umieścił ją w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOL! 2:1 dla Rakowa. Stało się!

• Piątkowski uderza niecelnie. Kolejne ostrzeżenie dla Górnika.

• Trener Brosz niespokojnie przechadza się przy linii bocznej. Doskonale wie, że mecz nie jest pod kontrolą Górnika.

• Podanie Kuna zablokowane w polu bramkowym. Raków gra lepiej.

• Trwała analiza VAR. Sędzia Kwiatkowski sprawdzał czy piłka przekroczyła linię całym obwodem. Nie przekroczyła - zatem nadal remis.

• CO ZA KOCIOŁ w szesnastce Górnika! Tu znowu powinna paść bramka dla Rakowa. Strzał Kuna wybity chyba sprzed linii!

• NIE MA DRUGIEJ BRAMKI, choć piłka wpada do siatki! Trafił Zawada, ale był na spalonym.

• Raków wychodzi z kontrą, Kun przerzuca piłkę nad obrońcami, dopada do niej Lopez, który nie myli się. Pierwszy gol w ekstraklasie.

• GOOOOOOOOOOOOOL! WYRÓWNANIE. Lopez!

• Udana interwencja Szumskiego. Został na linii i zatrzymał strzał Kubicy.

• Jimenez uderza, lecz tuż obok. Rozpadało się w Zabrzu.

• Robi się ciekawie. Górnik stosuje pułapkę ofsajdową, ale spalonego nie ma. Gdyby nie kolejne udane wyjście Chudego, to mielibyśmy sytuację 2 na 1 dla Rakowa.

• Górnik z wolnego. Wrzutka z daleka, strzał głową, ale obok bramki.

• Znaczna przewaga Rakowa i kolejna okazja na wyrównanie - zmarnowana! To Lopez uderzył obok długiego słupka.

• Tym razem Raków ugrał rzut rożny.

• CHUDY broni strzał Zawady! Świetna interwencja, ale też świetna okazja dla Rakowa na gola. Dziwne, że debiutant tak źle uderzył.

• Chudy wyszedł aż na 35-40 metr. Znów szybszy od Zawady.

• Druga okazja dla Górnika. Jest jednak na tyle ciasno w polu karnym, że strzał zostaje zablokowany.

• No i mamy otwarcie meczu. Prochazka wrzuca z prawej flanki, Nowak kończy w polu karnym głową!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Nowak na 1:0 dla Górnika!

• Trener Papszun dziś w niebieskiej czapce z daszkiem i też niebieskiej kurtce.

• Długa piłka w kierunku Zawady, ale Chudy jest bliżej i ją zgarnia.

• Pierwszy gwizdek w meczu! Zaczęli gospodarze.

• Górnik w białych strojach, Raków na czerwono-niebiesko.

• Górnik z Prochazką na prawej obronie. W Rakowie debiut Zawady. O dziwo na ławce zaczyna Gutkovskis (Brown Forbes już w Wiśle).

• Obie drużyny zgromadziły po 13 punktów. Tyle samo posiada też trzecie Zagłębie Lubin. Ostatnie mecze bezpośrednie? 4:1 dla Górnika, 2:1 dla Rakowa.

• Zapowiada się dobre widowisko. Minus znaleźliśmy jeden - brak kibiców.

• Wicelider kontra lider - któż by się spodziewał, że na tym etapie rozgrywek chodzić będzie o meczu Górnika (bez Angulo) z Rakowem (domowe mecze w Bełchatowie). Trzeba jednak zaznaczyć, że oba zespoły sumiennie na to zapracowały