Gole Białka, Jóźwiaka, Płachety, Ratajczyka i Wiśniewskiego. Młodzieżowcy na boisku: 25. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

Jacek Czaplewski
Adam Ratajczyk - 17-letni pomocnik ŁKS Łódź
Adam Ratajczyk - 17-letni pomocnik ŁKS Łódź Dziennik Lodzki
PKO Ekstraklasa. Znów młodzieżowcy mieli wiele do powiedzenia. W 25. kolejce pięciu z nich strzeliło po golu, czterech zapisało po asyście, jeden zachował czyste konto, jeden zaliczył bramkę samobójczą, a dwóch zaliczyło po profesjonalnym debiucie.

Występy młodzieżowców w 25. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Jakub Wawszczyk (1998) - Wskoczył do składu w związku z pauzą Adama Marciniaka. Przeciw Piastowi Gliwice dane było mu zagrać w pełnym wymiarze czasowym.

Cracovia - Sylwester Lusiusz (1999) - W derbach z Wisłą zagrał tylko przez 52 minuty.
Kamil Pestka (1998) - Wszedł w miejsce Lusiusza.

Górnik Zabrze - Dariusz Pawłowski (1999) - Ponownie na prawej obronie. Spotkanie z Lechem Poznań raczej chce jednak wymazać z pamięci.
Przemysław Wiśniewski (1998) - Wykorzystał pusty przelot bramkarza i wpisał się na listę strzelców. Gorzej było z pracą w defensywie.
David Kopacz (1999) - Od 59 minuty biegał zamiast Łukasza Wolsztyńskiego.
Michał Rostkowski (2000) - Witamy debiutanta! W 81 minucie zastąpił Erika Jirkę.

Jagiellonia Białystok - Przemysław Mystkowski (1998) - Z Pogonią Szczecin dostał godzinę gry. Zapisał asystę i dostał żółtą kartkę.
Karol Struski (2001) - Witamy debiutanta! Od 62 minuty biegał za Mystkowskiego.

Korona Kielce - Mateusz Spychała (1998) - Zaliczył pełne 90 minut ze Śląskiem Wrocław.
Grzegorz Szymusik (1998) - Równiez w pełnym wymiarze. Obejrzał żółtą kartkę - drugą w sezonie.

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Wrócił na prawą obronę. Nie ustrzegł się błędu przy golu na 0:1 (przegrany pojedynek biegowy z Pawłem Wszołkiem). W końcówce meczu z Legią Warszawa został zmieniony.
Rafał Kobryń (1999) - Z uwagi na nieobecność Michała Nalepy dane było mu zagrać na stoperze. Wypadł tak sobie.
Tomasz Makowski (1999) - Na boisku pojawił się w 58 minucie. Zmienił wtedy Jarosława Kubickiego.

Lech Poznań - Jakub Kamiński (2002) - Przed meczem z Górnikiem Zabrze dowiedział się o śmierci matki... Mimo rodzinnej tragedii zagrał (wyjątkowo na skrzydle), a szatnię o fakcie poinformował dopiero po ostatnim gwizdku.
Kamil Jóźwiak (1998) - Wybraliśmy go do jedenastki kolejki. Zdobył urokliwego gola na 2:1.
Jakub Moder (1999) - W 66 minucie zmienił Kamińskiego. Zdążył zaliczyć asystę.
Juliusz Letniowski (1998) - Zmienił w 81 minucie Daniego Ramireza. Podobnie jak Moder zapisał asystę przy golu Christiana Gytkjaera.
Filip Marchwiński (2002) - W 87 minucie wszedł za Jóźwiaka.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Czyste konto z Lechią Gdańsk. Tylko w końcówce spotkania został "zatrudniony".
Michał Karbownik (2001) - Niezły występ, choć bez konkretów w postaci asysty lub gola.
Bartosz Slisz (1999) - Najdroższy piłkarz ekstraklasy (1,5 mln euro). Zaliczył debiut w nowej drużynie. Na murawie zameldował się w 71 minucie. Zastąpił Arvydasa Novikovasa.

ŁKS Łódź - Adam Ratajczak (2002) - Wybraliśmy go do jedenastki kolejki. W zwycięskim spotkaniu z Zagłębiem Lubin zdobył bramkę po wykiwaniu trzech rywali:

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - Więcej niż przyzwoity występ z Arką Gdynia. Stworzył w środku udany tercet z Tomaszem Jodłowcem i Patrykiem Sokołowskim.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Jak co kolejkę cały mecz. Tym razem przegrany z Jagiellonią Białystok
Marcin Listkowski (1998) - 82 minuty. Zapisał asystę przy trafieniu Pawła Cibickiego.

Raków Częstochowa - Miłosz Szczepański (1998) - Zrobił wiele dobrego w meczu z Wisłą Płock. W 86 minucie zmienił go Rusłan Babenko.
Daniel Mikołajewski (1999) - Zadomowił się w składzie. To jego czwarty występ w tym roku w pełnym wymiarze czasowym!
Kamil Piątkowski (2000) - Dopiero w 88 minucie dostał szansę gry. Zmienił Daniela Bartla.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Otworzył wynik meczu z Koroną Kielce. Na boisku do samego końca.

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - Niestety w 9 minucie spotkania z Rakowem Częstochowa zaliczył debiutanckiego samobója.
Hubert Adamczyk (1998) - Dostał więcej czasu niż poprzednio. Od 61 minut biegał za Damiana Rasaka.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - Przez cały mecz z Cracovią pełnił funkcję młodzieżowca.

Zagłębie Lubin - Patryk Szysz (1998) - Tym razem słabszy mecz. Przez godzinę biegał z ŁKS Łódź.
Bartosz Białek (2001) - Wszedł w 62 minucie za Szysza. Strzelił gola.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
7 GOLI i 2 ASYSTY: Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok).
6 GOLI i 2 ASYSTY: Kamil Jóźwiak (Lech Poznań).
4 GOLE i 1 ASYSTA: Bartosz Białek (Zagłębie Lubin).
3 GOLE i 2 ASYSTY: Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań).
2 GOLE i 3 ASYSTY: Mateusz Młyński (Arka Gdynia).
3 GOLE i 1 ASYSTA: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok).
2 GOLE i 2 ASYSTY: Jakub Moder (Lech Poznań).
4 ASYSTY: Michał Karbownik (Legia Warszawa).
1 GOL i 3 ASYSTY: Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa), Michał Skóraś (Raków Częstochowa).
3 GOLE: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Damian Michalski (Wisła Płock), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin), Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
2 GOLE 1 ASYSTA: Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin).
1 GOLE i 2 ASYSTY: Sebastian Milewski (Piast Gliwice), Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź).
2 GOLE: Filip Marchwiński (Lech Poznań), Kamil Pestka (Cracovia), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 GOL i 1 ASYSTA: Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock), Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin), Michał Rakoczy (Cracovia).
2 ASYSTY: Jakub Kamiński (Lech Poznań).
1 GOL: Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Adam Ratajczyk (ŁKS Łódź), Jan Sobociński (ŁKS Łódź).
1 ASYSTA: Jakub Apolinarski (Raków Częstochowa), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Robert Gumny (Lech Poznań), Juliusz Letniowski (Lech Poznań), Przemysław Mystkowski (Jagiellonia Białystok), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa), Michał Rakoczy (Cracovia), Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia).