Jeśli chcesz zrobić zakupy w Wigilię, będziesz się musiał pospieszyć. Godziny otwarcia są krótsze niż w zwykły dzień. Takie obostrzenia wprowadziła ustawa o zakazie handlu w niedziele. Do której godziny będą otwarte sklepy w Wigilię, 24 grudnia. Jakich sklepów zakaz nie dotyczy? Gdzie zrobić zakupy tego dnia? Sprawdź.

Sklepy w Wigilię, 24.12.2018, będą prowadziły handel z pewnymi ograniczeniami. Godziny otwarcia sklepów w Wigilię zostaną skrócone. Niektóre sklepy i placówki handlowe, które zostały wymienione w ustawie o zakazie handlu, będą mogły prowadzić sprzedaż przez cały dzień. W jakich godzinach 24 grudnia będą otwarte Lidl, Kaufland, Biedronka, Carrefour i inne sklepy? Sprawdźcie.

Do której otwarte sklepy w WIGILIĘ (24 grudnia 2018)?

Godziny otwarcia sklepów w Wigilię

- W dniu 24 grudnia i w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy w placówkach handlowych zakazany jest handel oraz wykonywanie czynności związanych z handlem: po godzinie 14.00 - czytamy w ustawie. W praktyce sklepy zostaną zamknięte jeszcze wcześniej.

Potrawy wigilijne [LISTA, przepisy] ?

Godziny otwarcia sklepów w Wigilię - Lidl, Kaufland, Biedronka, Carrefour

Wigilia w tym roku wypada w poniedziałek. Można spodziewać się, że ze względu na świąteczną zakupową gorączkę, w weekend poprzedzający święta, sklepy wydłużą godziny otwarcia (w niedzielę, 23 grudnia nie obowiązuje zakaz handlu).

Do której godziny będą otwarte Biedronka, Lidl, Auchan i Carrefour? Sieci handlowe podały już godziny:

  • Lidl - sklepy będą czynne w wigilię do godziny 12.30.
  • Biedronka - do godziny 13.00
  • Kaufland - do godziny 13.00
  • Carrefour - do godziny 13.00

Godziny otwarcia sklepów w Wigilię, 24 grudnia 2018. Do której godziny będą otwarte sklepy?

Niedziele handlowe w grudniu 2018 - warto wiedzieć

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu, sklepy mogą być otwarte tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca (od 2019 roku przepisy zostaną zaostrzone - jeszcze więcej niedziel bez handlu). W grudniu sytuacja wygląda jednak inaczej. Zakupy zrobimy w następujące niedziele: 2, 16, 23 i 30 grudnia. Z kolei zakaz handlu będzie obowiązywał 9 grudnia.

Skrócony czas pracy w Wigilię. Co z wynagrodzeniem?

Pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia za czas nieprzepracowany w związku ze zmniejszeniem wymiaru jego czasu pracy z powodu wykonywania pracy w dniu 24 grudnia lub w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy do godziny 14.00.

Zobacz, gdzie zrobić zakupy w niedziele wolne od handlu oraz w Wigilię po godzinie 14.00

Zobacz również: "FLESZ. Świąteczny catering"