0 1 połowa

Miedź Legnica

2

1 1 połowa

• Koniec meczu. Miedź Legnica wywozi z Tychów komplet punktów po bramkach Kamila Zapolnika i Szymona Matuszka.

• Mehdi Lehaire wchodzi, Kamil Zapolnik schodzi.

• Jan Biegański upomniany żółtą kartką.

• Krzysztof Drzazga zmienia Damiana Tronta.

• Legniczanie mądrze bronią się w ostatnich minutach, oddalając grę od własnego pola karnego. Piłkarze Artura Derbina nie mają pomysłu na strzelenie choćby kontaktowego gola.

• Jakub Łukowski zastępuje Pawła Tupaja.

• Kwadrans do zakończenia regulaminowego czasu gry. Jeżeli nic się nie zmieni, to gospodarze poniosą pierwszą porażkę od 3 października.

• Po chwili Łukasz Moneta uderza minimalnie obok słupka!

• Gospodarze byli bardzo bliscy bramki kontaktowej! Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Damian Nowak, ale Jędrzej Grobelny zdołał skutecznie interweniować!

• Damian Nowak zmienia Jakuba Piątka.

• Łukasz Grzeszczyk z żółtą kartką.

• ... a w miejsce Bartosza Biela pojawia się Łukasz Moneta.

• Kacper Piątek zmienia Sebastiana Stebleckiego...

• Szymon Matuszek bliski dubletu! Po centrze z rzutu wolnego uderza głową minimalnie obok bramki tyszan!

• Dani Pinillos wrzuca z narożnika i Szymon Matuszek z bliskiej odległości kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA MIEDZI! STRZELCEM SZYMON MATUSZEK!!!

• Goście rzucili się do ataku, by podwyższyć prowadzenie. Zdołali wywalczyć rzut rożny.

• Kamil Szymura z "żółtkiem" na koncie.

• Marcin Biernat upomniany żółtą kartką.

• Druga połowa rozpoczęta!

• Joan "Goku" Roman wchodzi w miejsce Davida Panki.

• Wracamy do Tychów, gdzie dobiega końca przerwa w meczu GKS-u z Miedzią Legnica. Po trafieniu Kamila Zapolnika goście prowadzą.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Po bramce Kamila Zapolnika Miedź Legnica prowadzi z GKS-em Tychy.

• Jakub Piątek uderza z dystansu nad poprzeczką.

• Dani Pinillos upomniany żółtą kartką.

• Kamil Zapolnik wykorzystuje bardzo dobre dogranie i uderzeniem głową pokonuje Konrada Jałochę!

• GOL DLA MIEDZI! STRZELCEM KAMIL ZAPOLNIK!!!

• Szybko zleciało 30 minut tego spotkania. "Dzieje się" na boisku, ale ciągle jest bezbramkowy remis.

• Piłkarze Miedzi wywalczyli rzut wolny. Dośrodkowanie Daniego Pinillosa nie przyniosło zagrożenia pod bramką Konrada Jałochy.

• Adrian Purzycki decyduje się na strzał z dystansu. Piłka przelatuje wysoko nad bramką.

• Przerwa w grze. Urazu nabawił się Damian Tront.

• Sporo walki w środku pola. Wysokie tempo, ale na razie brakuje okazji bramkowych.

• Teraz do głosu doszli gości i niewiele brakowało, by wyszli na prowadzenie! Pierwszy strzał Wiktora Pleśnierowicza został zablokowany, a po chwili Paweł Zieliński trafia w słupek!

• Żółtą kartką upomniany Jakub Piątek.

• Szymon Lewicki trafia w mur.

• Legniczanie przerywają groźny atak GKS-u faulem tuż przed własnym polem karnym. Może być groźnie.

• Jędrzej Grobelny spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu ze środka.

• Sebastian Krasny gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Obie drużyny powoli wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• A jak wygląda bilans bezpośredni w Tychach? Dwa ostatnie spotkania kończyły się na korzyść GKS-u, którzy wygrywali 1:0 i 4:1.

Kiedy ostatni raz Miedź wywiozła stąd komplet punktów? Miało to miejsce 29 października 2016 r.

Jak będzie dzisiaj?

• W trzech ostatnich meczach na własnym stadionie tyszanie zgromadzili 7 punktów, strzelając 8 bramek i tracą dwie.

A jak Miedź ostatnio prezentuje się w delegacjach? Mówiąc eufemistycznie - przeciętnie. W czterech podejściach wygrała tylko raz (z Radomiakiem) i poniosła 3 porażki.

• Skład tyszan

• Gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 7. miejscu z dorobkiem 20 punktów. Do będącego "piętro" wyżej Radomiaka Radom traci "oczko, piątego Odry Opole trzy, a do Górnika Łęczna i Arki Gdynia - cztery.

Z kolei przyjezdni, który zgromadzili do tej pory 14 punktów, zajmują 11. lokatę. Obie ekipy rozdzielają Korona Kielce (15 punktów), Widzew Łódź (16) i Puszcza Niepołomice (18).

• Skład Miedzi

• Witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO ze starcia GKS-u Tychy z Miedzią w ramach 13. kolejki Fortuny 1. Ligi. Pierwszy gwizdek sędziego Sebastiana Krasnego już za 25 minut!