Zamknij

expressbydgoski.pl

Frymark bydgoski po przerwie wrócił na ulicę Gdańską w Bydgoszczy [zdjęcia]

W niedzielę (26 kwietnia) na plac przed Drukarnię przy ul. Gdańskiej 8, ku uczesze wielu miłośników ekojarmarku, powrócili niemal wszyscy frymarkowi

Arkadiusz Wojtasiewicz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/20] Następne

Frymark bydgoski po przerwie wrócił na ulicę Gdańską

W niedzielę (26 kwietnia) na plac przed Drukarnię przy ul. Gdańskiej 8, ku uczesze wielu miłośników ekojarmarku, powrócili niemal wszyscy frymarkowi wystawcy, oferujący swe regionalne produkty. Jarmark odbył się przy zachowaniu zasad ostrożności. Kolejny Frymark w niedzielę, 3 maja.

Jak wyjaśniają organizatorzy, po przeanalizowaniu sytuacji i wprowadzeniu zasad ostrożności, zdecydowano się przywrócić Frymark bydgoski. Przypomnijmy, jarmark w związku z sytuacją epidemiologiczną od połowy marca został zawieszony, choć oficjalnie władze nie zamknęły targowisk. Frymarkowi wystawcy od ponad miesiąca oferowali jednak swe produkty głównie przez telefon lub sklep internetowy z możliwością dowozu m.in. do Bydgoszczy, a nawet pod drzwi klientów. Od ostatniej niedzieli kwietnia produkty znów można kupi na miejscu – na jarmarku przy Gdańskiej 8, który odbywa się pod pewnymi rygorami zachowania bezpieczeństwa.

Frymark bydgoski jak zawsze obywa się w niedziele w godz. 10-14, ale wyłącznie na wolnej przestrzeni, czyli na placu przed Drukarnią, na który wpuszczana jest ograniczona liczba klientów – w niedzielę, 26 kwietnia, czuwał nad tym pan Bartek. Klienci proszeni są oczywiście o noszenie maseczek, trzymanie dystansu (rekomendowana odległość 2 m), dezynfekowanie rąk.

Wystawcy niemal w komplecie pojawili się na pierwszym po przerwie jarmarku. Co ważne, podczas Frymarku bydgoskiego można zrobić zakupy, ale można też odebrać produkty zamówione wcześniej online poprzez www.sklep.frymarkbydgoski.pl, który ma już w ofercie przeszło 540 produktów. Klientom, którzy nie chcą przychodzić na stacjonarny Frymark przy Gdańskiej 8, zamówienia są dostarczane bezpośrednio pod dom.

Kolejny Frymark bydgoski jest planowany w niedzielę, 3 maja. Kto chce złożyć zamówienia online, powinien zrobić to do południa 30 kwietnia, dowóz paczek z produktami będzie po niedzielnym jarmarku stacjonarnym.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy