Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz nie odnieśli drugiego...

Enea Astoria Bydgoszcz - GTK Gliwice [zdjęcia kibice+mecz]

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz nie odnieśli drugiego zwycięstwa we własnej hali w tym sezonie.

W sobotnie popołudnie podopieczni Artura Gronka przegrali z GTK Gliwice 96:104. To druga kolejna porażka bydgoszczan, a druga wygrana gliwiczan.

Zarówno po I kwarcie (31:30), jak i w połowie meczu (53:51) utrzymywała się minimalna przewaga koszykarzy Enea Astorii.

W pierwszych dwóch kwartach ze strony gospodarzy najskuteczniejszy był Mateusz Zębski (15 pkt, 6/8 z gry, 4 zbiórki).

W tym samym okresie w ekipie z Gliwic co najmniej 10-punktową zdobycz miało dwóch zawodników. To Joe Furstinger, który miał prawie 100-procentową skuteczność (13 pkt, 5/6 z gry, 5/6 za dwa, 3/3 z rzutów wolnych 4 zb.) i Milivoje Mijović (11 pkt).

Do przerwy wśród gospodarzy punktowało 9 zawodników, wśród gości - 7.

Adam Kemp, który w przeddzień meczu, w piątek, obchodził 29. urodziny, w III kwarcie w 26 minucie wyprowadził "Astę" na prowadzenie 74:66 (+8).

Niedługo potem Kris Clyburn zdobywając raz za razem 2 i 3 pkt, podwyższył wynik na 81:72 (+9). Po dwóch rzutach Michała Nowakowskiego było 83:72 (+11).

Po trzech kwartach "Asta" prowadziła 85:77. Niestety, przestój na początku ostatniej kwarty kosztował bydgoski zespół utratę prowadzenia.

Do 85:85 doprowadziły dwie "trójki" Milivoje Mijovicia i "dwójka" Kacpra Radwańskiego. Ci sami zawodnicy (Mijović 3, Radwański 2) podciągnęli do 94:89.

35:50 minuta i czas dla Artura Gronka. Ale goście już nie wypuścili wygranej z rąk.

Bydgoski zespół dobili rzutami za trzy - 14/26 przy 5/19 Enea Astorii. Punkty rezerwowych 22:48.

Enea Astoria Bydgoszcz - GTK Gliwice 96:104 (31:30, 22:21, 32:26, 11:27).

Enea Astoria: Clyburn 12 (4), Zębski 17 (1), 6 zb., Walton 20, 4 as., Michał Nowakowski 12, 3 as., Kemp 13, 8 zb. oraz Chyliński 3 (1), 3 as., Frąckiewicz 10, 7 zb., Szyttenholm 4, Marcin Nowakowski 5 (1), Aleksandrowicz 0, Krasuski 0.

GTK: Tabb 17 (3), 5 zb., Mondy 12 (2), Furstinger 15, 4 zb., Diduszko 0, Henson 12 (2) oraz Radwański 4, Mijović 21 (4), 4 zb., Szlachetka 12 (2), 7 as., 4 zb., Słupiński 11 (1), Hałas.