Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

EkoAkcja we Wrocławiu. Mieszkańcy oddawali zepsuty sprzęt, a dostawali drzewka

Maciej Rajfur
Maciej Rajfur
Organizatorzy akcji namawiali mieszkańców do zazieleniania miasta i sadzenia otrzymanych drzewek.
Organizatorzy akcji namawiali mieszkańców do zazieleniania miasta i sadzenia otrzymanych drzewek. Archiwum WFOŚiGW
Wrocławianie, którzy przynieśli zepsute, zbędne urządzenia, m.in. radia, telewizory, komputery, drukarki, telefony a także baterie i makulaturę wracali do domów z drzewkami: świerkami, sosnami, modrzewiami czy jarzębinami.

Ponad 2 tys. sadzonek za przyniesioną makulaturę oraz elektroodpady otrzymali wrocławianie podczas akcji "Drzewko za makulaturę i elektrośmieci dla zielonego Wrocławia". Organizowały ją Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Śnieżka z Kowar.

EkoAkcja we Wrocławiu cieszyła się dużą popularnością. Na stoisku Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu mieszkańcy dowiadywali się, jak pozyskać pieniądze na wymianę pieców i termomodernizację swoich domów.

Doradcy energetyczni udzielali także porad, jak oszczędzać na domowych rachunkach. Informowali o programach: „Czyste Powietrze”, „Moje Ciepło”, „Mój Prąd”.

- Każdy chce mieć energooszczędny, ciepły i bezpieczny dom. Pokazujemy, jak to osiągnąć i uwrażliwiamy, że każdy ma bezpośredni wpływ na stan powietrza, którym oddychamy my oraz nasi najbliżsi. Cieszymy się, że po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią akcja "Drzewko za makulaturę i elektrośmieci dla zielonego Wrocławia" powróciła do naszego miasta i możemy wspierać organizatorów w jej realizacji - mówi prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz.

Celem inicjatywy jest edukacja ekologiczna skierowana na poprawę jakości powietrza. Chodzi o zachęcanie mieszkańców do korzystania z dofinansowania m.in. do programu "Czyste Powietrze" oraz instruowanie, w jaki sposób mogą̨ to dofinansowanie uzyskać.

Wrocławianie, którzy przynieśli zepsute, zbędne urządzenia, m.in. radia telewizory, komputery, drukarki, telefony a także baterie i makulaturę wracali do domów z drzewkami: świerkami, sosnami, modrzewiami czy jarzębinami. Odpady zamiast trafiać na wysypiska zostaną bezpiecznie zutylizowane a część z nich będzie cennymi surowcami wtórnymi.

Najmłodsi mieszkańcy, którzy odwiedzili punkt informacyjny WFOŚiGW we Wrocławiu wzięli także udział w eko-quizach i zabawach, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. albumy o przyrodzie, przewodniki oraz gadżety.

Organizatorzy akcji namawiali mieszkańców do zazieleniania miasta i sadzenia otrzymanych drzewek, które będą produkowały tlen, tak potrzebny do walki z zanieczyszczeniami powietrza i smogiem.

Działania Doradców Energetycznych WFOŚiGW we Wrocławiu, prezentowane podczas sobotniej akcji we Wrocławiu  są przykładem ogólnopolskiego projektu dofinansowanego z funduszy unijnych (Programu Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020). Doradcy udzielają porad dla mieszkańców Dolnego Śląska, samorządowców, rolników czy pracowników opieki społecznej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grupę krwi u człowieka można zmienić, to przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska