Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin zdany, czas wybierać

Paweł Antonkiewicz
Gimnazjaliści za tydzień poznają wyniki testu i zdecydują o wyborze nowej szkoły. Wielu już to zrobiło, wszyscy mają jednak jeszcze kilka dni na zastanowienie.

Gimnazjaliści za tydzień poznają wyniki testu i zdecydują o wyborze nowej szkoły. Wielu już to zrobiło, wszyscy mają jednak jeszcze kilka dni na zastanowienie.

<!** Image 2 align=right alt="Image 151232" sub="W tym roku najlepsze wyniki w liceum im. Krzywoustego miały klasy
o profilu biologiczno-chemicznym i matematyczno-informatycznym
/ Fot. Archiwum">- Nie wyobrażam sobie, żeby córka dojeżdżała do szkoły do Bydgoszczy i dlatego jeszcze wahamy się, jaką z miejscowych szkół wybrać - przyznaje mama Agnieszki.

Mają się czym chwalić

- Zapraszamy wobec tego do nas - mówi Paweł Darul, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle, które ma ważkie argumenty przemawiające za podjęciem nauki w jego murach.

Liceum, jako jedyna szkoła w powiecie, siedem razy zostało uwzględnione w ogólnopolskim rankingu pięciuset najlepszych szkół ponadgimnazjalnych, dziennika „Rzeczpospolita” i miesięcznika „Perspektywy”. - Nauka, nauką, ale ważna jest też atmosfera w szkole. Nigdy nie ma, a przynajmniej nie było problemu, kiedy chcieliśmy po południu pograć sobie w szkole. Jest to również chyba jedyna szkoła, w której działa uczniowski radiowęzeł - mówi Mateusz, absolwent z 2007 roku.

<!** reklama>Argumenty za

Zdaniem dyrektora, o jakości nauczania więcej od rankingu mówią jednak wyniki matury.

- Uznanie w rankingu cieszy, ale o pozycji w nim decyduje liczba finalistów i laureatów olimpiad przedmiotowych. Matura natomiast, z racji porównywalności wyników, jest bardziej obiektywnym miernikiem naszej pracy - wyjaśnia dyrektor.

Wyniki tegorocznej matury nie są jeszcze znane, ale tymi z ubiegłego roku „Krzywousty” może się chwalić. Jej zdawalność wyniosła 97,3 procent, podczas gdy w powiecie 90,1, a w województwie 90,7 proc. Na poziomie podstawowym również były dobre: język polski 65,9 proc., wobec 57,8 w województwie; angielski: 81,4 i 73; niemiecki: 85 i 68,4; historia: 56,7 i 55,5; WOS: 57,9 i 48,3; matematyka: 69,2 i 58,3; biologia: 59 i 49,6; chemia: 67,7 i 69; geografia: 59,7 i 55,5.

- Nie jesteśmy szkołą kształcącą tylko humanistów. W tym roku najlepsze były u nas klasy: o profilu biologiczno-chemicznym ze średnią za trzy lata nauki wynoszącą 4,40 i matematyczno-informatycznym, z przeciętną 4,50 - przytacza kolejny argument przemawiający za „Krzywoustym”, Paweł Darul.

- Ja dzięki łacinie, której już mało, kto uczy, i profesor Violetcie Hejzie, miałam mniej pracy na polonistyce - dodaje Marta, absolwentka sprzed trzech lat.

Więcej informacji o szkole można szukać na stronie www.krzywousty.edu.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!