Dzień otwarty programu „Chodź na łyżwy” i łyżwiarski piknik rodzinny w Bydgoszczy

Materiał informacyjny PZŁF
W najbliższą sobotę 10 października w mieszczącym się przy ul. Toruńskiej 59 w Bydgoszczy Lodowisku Torbyd odbędzie się łyżwiarski piknik rodzinny - Dzień Otwarty programu „Chodź na łyżwy”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie organizowane przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego przy współpracy z PGE Energia Ciepła SA jest dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu.

Piknik rodzinny Chodź na łyżwy to kolejna okazja do tego, żeby zamiast popadać w jesienną melancholię, miło i sportowo spędzić czas w gronie rodzinnym, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Wydarzenie uświetnią pokazy w wykonaniu Natalii Kaliszek i Maksyma Spodyrieva - wielokrotnych Mistrzów Polski, piątego duetu zeszłorocznych Mistrzostw Europy. Swoje umiejętności zaprezentuje też zespół synchroniczny Skadi.

Sobotnie bezpłatne zajęcia w Bydgoszczy będą podzielone na dwie tury. Szkolenie poprowadzą instruktorzy klubu Ice’n’roll.

- Jako rodowity bydgoszczanin, bardzo się cieszę, że program Chodź na łyżwy zawitał w końcu do miasta nad Brdą. Świetna współpraca z lodowiskiem Torbyd zarządzanym przez Bydgoskie Obiekty Sportowe oraz ich bardzo pozytywne nastawienie wobec środowiska łyżwiarskiego i rozmaitych inicjatyw z nim związanych, sprawia, że jestem pewien, że klub łyżwiarstwa synchronicznego Skadi będzie miał tu bardzo dobre warunki do rozwoju

- zapowiada Jacek Tascher, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego.

- Fani lodowych aktywności z Bydgoszczy wreszcie nie będą patrzeć z zazdrością na Toruń, w którym funkcjonuje prężny ośrodek łyżwiarstwa figurowego oraz dwa pełnowymiarowe lodowiska. Wiemy, że bydgoszczanie bardzo dobrze odbierają powstanie lodowiska Torbyd, są z niego dumni i tłumnie pojawiają się zarówno na ślizgawkach, jak i na zajęciach klubowych

- komentuje Dominika Mazur, koordynatorka programu Chodź na łyżwy.

Plan sobotniego wydarzenia:

  • 10.45 - początek rejestracji
  • 11.45 - 12.00 - I tura zajęć i animacji
  • 12.00 - 12.15 - pokazy
  • 12.15 - 12.30 - II tura zajęć i animacji

Formularz zgłoszeniowy: http://bit.ly/LyzwiarskiPiknikBydgoszcz

W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci uczęszczające do szkół podstawowych oraz młodsze (od czwartego roku życia) prezentujące każdy poziom zaawansowania. Organizatorzy przewidzieli też specjalną grupę dla dorosłych.

Wstęp i udział w zajęciach jest bezpłatny, na miejscu będzie można (odpłatnie) wypożyczyć łyżwy

Zajęcia odbędą się w godzinach 10.45 - 13.00 Rejestracja wystartuje o godzinie 10.45. Będzie ona czynna przez cały czas trwania wydarzenia.

Partnerzy wydarzenia: Lodowisko Torbyd i Bydgoskie Obiekty Sportowe.

O tym, że program PZŁF przynosi efekty świadczą badania Kantar Polska, które prowadzone były w lutym 2020 roku na zlecenie PGE Energia Ciepła. - Cieszymy się, że szeroko pojęte łyżwiarstwo, w tym łyżwiarstwo figurowe, dające możliwość wszechstronnego rozwoju, staje się coraz bardziej popularną formą aktywności, jeśli chodzi o sporty postrzegane jako te, które wywodzą się z tradycji zimowej - mówi prezes PZŁF.

- Łyżwiarstwo to fantastyczny, pełen radości sport, co staramy się pokazać poprzez organizację Dni Otwartych w poszczególnych miastach, w trakcie łyżwiarskiego sezonu. Taki program, jak „Chodź na łyżwy” pozwala też propagować ruch na łyżwach w każdej grupie wiekowej, wpisując się w nasze oczekiwania, żeby na lodowiska przychodziły całe rodziny

- dodaje Jacek Tascher.


Wideo

Dodaj ogłoszenie