Dwie dogrywki w Tarnowie

nad, PAP
Drugą porażkę we własnej hali zanotował Polpak Świecie w piątej kolejce Dominet Bank Ekstraligi.

Tym razem w Grudziądzu lepszy okazał się Turów Zgorzelec - 63:53. Wcześniej podopieczni Aleksandra Krutikowa musieli uznać wyższość Prokomu Trefla Sopot.

<!** reklama left>W najciekawszym niedzielnym spotkaniu koszykarzy Unia Tarnów pokonała po dwóch dogrywkach Kotwicę Kołobrzeg 91:86. Była to czwarta przegrana, w tym trzecia z rzędu, zespołu z Kołobrzegu.

Mistrz Polski Prokom Trefl Sopot, po ostatniej ligowej porażce z Polonią, tym razem zagrał konsekwentnie nie dając w Ostrowie Wlkp. żadnych szans Stali. Prokom wygrał w niedzielę ze Stalą 101:74 i powrócił na pozycję lidera.

W Gdyni Śląsk Wrocław pokonał beniaminka - Kager 72:65 i była to czwarta z rzędu wygrana zespołu prowadzonego przez trenera Andreja Urlepa. O sukcesie Śląska przesądziła druga część meczu (po dwóch kwartach Kager wygrywał 37:30) i doskonała obrona wrocławian.

W sobotę do wygranej nad AZS w Koszalinie poprowadził Energę Czarnych Słupsk Amerykanin Alex Dunn, który zanotował double-double, zdobywając 15 punktów i mając 14 zbiórek. AZS jest jedyną drużyną bez wygranej w DBE.

Osiągnięcia Dunna pozostają jednak w cieniu występu Andrzeja Pluty. Reprezentant Polski w spotkaniu z Polpharmą Starogard Gd. zdobył dla Anwilu 35 pkt, trafiając 6 z 9 rzutów za 2 punkty, 5 z 7 za trzy punkty i wszystkie osiem rzutów wolnych.