Dowody w nowej szacie

Dowody w nowej szacie

Michał Sitarek

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Dowody w nowej szacie
Dziedziniec z zielenią, więcej miejsca na biura i przestrzeń dla interesantów - to najważniejsze zmiany w budynku na ulicy Przyrzecze 13.
Dowody w nowej szacie

Dziedziniec z zielenią, więcej miejsca na biura i przestrzeń dla interesantów - to najważniejsze zmiany w budynku na ulicy Przyrzecze 13.


Urzędnicy już dziś myślą o przyszłorocznych problemach. Za rok przypada szczyt terminu wymiany dowodów osobistych. Wydział spraw obywatelskich rozbudowuje więc swój budynek.


- Wymiana dowodów już trwa. Jednak za rok będziemy obsługiwali zdecydowanie więcej bydgoszczan. To jednak tylko jeden powód remontu. Na dole było po prostu za ciasno. Dotychczasowe pomieszczenia nie wystarczały. Na warunki skarżyli się i pracownicy, i petenci. Teraz bedzie wygodnie i komfortowo - obiecuje zastępca dyrektora wydziału spraw obywatelskich, Wojciech Jazdon.


Roboty idą już pełną parą. Budowlańcy zabudują jeden z podcieni, powiększając salę na parterze. Wyremontowane zostaną instalacje elektryczne i wodociągowe. To nie koniec zmian.


- Remontu doczeka sie także dziedziniec między kamienicami na Przyrzeczu i ulicą Jezuicką. Wyrównany zostanie poziom i pojawią się elementy małej architektury. Nie zabraknie też zieleni. Będzie naprawdę ładnie - dodaje urzędnik.


Zmiany cieszą bydgoszczan. Niektórzy mają własne propozycje.


- Wszystkie kamienice znajdujące się frontem do Brdy powinny mieć odświeżone elewacje. Idąc od Wyspy Młyńskiej widać coraz więcej odnowionych budynków. Urząd Miasta też powinien zadbać o swoje elewacje. Dobrym rozwiązaniem byłyby też ławeczki na dziedzińcu. Czasami człowiek przyjdzie za wcześnie albo musi poczekać, a na dworze zawsze jest przyjemniej - podpowiada jeden z petentów.


Przebudowa spowodowała kilka małych zmian w funkcjonowaniu wydziału. Jednak z urzędu nikt nie odejdzie „z kwitkiem”.


- Poczta pracuje i zostanie też po remoncie. Przeniesiemy ją tylko w inne miejsce rozbudowanej sali. Wejście do budynku możliwe jest teraz od strony uliczki Ku Młynom. Na czas remontu przenieśliśmy punkt składania wniosków i wydawania dowodów osobistych. Teraz interesanci obsługiwani są w kamienicy na ul. Jezuickiej 4 i 4A - wyjaśnia Wojciech Jazdon.


Jedyny problem na jaki mogą natrafić kierowcy, to nieprzejezdna ulica Przyrzecze. Budowlańcy zamienili ją w plac budowy. Wszystkie prace zakończą się prawdopodobnie w maju.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo