Dopłaty za prąd nie muszą Cię dotyczyć!! Dotacje i dofinansowania na instalację fotowoltaiczną od Vosti w woj. kujawsko-pomorskim

Materiał informacyjny Vosti

Jak poradzić sobie z rosnącymi cenami prądu?

Fotowoltaika zdobywa w Polsce coraz większą popularność - każdy chce oszczędzać i być niezależnym od ciągłych wzrostów energii. Trzeba bowiem liczyć się z tym, że rachunki za prąd nie będą już niższe. W 2020 r. przeciętna polska rodzina wydała na energię elektryczną o 12% więcej niż w poprzednim roku, a to z pewnością nie koniec czekających nas podwyżek.

Instalacja fotowoltaiczna to rozwiązanie, które pozwala obniżyć te do minimum. Polacy to dostrzegają i coraz bardziej przekonują się do tego, że fotowoltaika to nie wydatek, a inwestycja, która zwiększa wartość nieruchomości i pozwala zabezpieczyć się na przyszłość. Najlepsze potwierdzenie? To, że panele są coraz częściej widoczne na dachach polskich domów.

Fundusze na instalację fotowoltaiczną -jak zdobyć?

Decydując się na zainstalowanie paneli fotowoltaicznych, warto skorzystać ze wsparcia doradcy, który przeprowadzi przez cały proces. Doświadczone firmy, takie jak np. Vosti prowadzą w imieniu Klienta cały proces, pomagając w uzyskaniu dotacji i dofinansowań.

Firma Vosti ma również podpisane porozumienie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - dzięki któremu może składać wnioski w imieniu Klienta, w tym np. na dotacje z programu „Mój Prąd”, z którego bardzo chętnie korzystają Polacy. Warto tu wspomnieć, że w ubiegłym roku, dzięki programowi można było otrzymać zwrot do 50 proc. kosztów instalacji, przy maksymalnej kwocie dofinansowania 5000 zł.

Nowa odsłona Programu ,,Mój Prąd 3.0” rusza w lipcu 2021 r., a o dofinansowanie mogą starać się osoby, które założyły instalację fotowoltaiczną po 1 lutego 2020 r. Dlatego warto już teraz podjąć decyzję o realizacji instalacji fotowoltaicznej i skontaktować się z firmą, która oferuje pełne wsparcie na każdym etapie i prowadzi Klienta przez cały proces formalności. Warto również pamiętać, że w tym roku program ,,Mój Prąd” będzie obejmował prawdopodobnie także dodatkowe komponenty, takie jak ładowarki do samochodów elektrycznych czy magazyny energii – to ważna informacja dla tych, którzy myślą perspektywicznie.

vosti

Klienci, którzy oprócz dotacji chcieliby skorzystać z innych sposobów sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej mogą także sięgnąć np. po kredyt. Firma Vosti, dzięki współpracy z największymi polskimi bankami, oferuje bardzo atrakcyjne warunki finansowania. Wszystko odbywa się na jasnych i klarownych zasadach, bez ukrytych kosztów.

Co więcej, panele fotowoltaiczne można odliczyć także w rocznym zeznaniu podatkowym w ramach ulgi termomodernizacyjnej - maksymalna kwota do odliczenia to aż 53 000 zł.

Mikroelektrownia słoneczna zaprojektowana specjalnie dla Ciebie

Instalacja fotowoltaiczna rzeczywiście przynosi wiele wymiernych korzyści i pozwala cieszyć się praktycznie bezpłatnym prądem. Jest jednak jeden warunek – aby być pewnym, że jest zainstalowana w profesjonalny sposób, powinna być zaprojektowana indywidualnie i zainstalowana przez wykwalifikowanych fachowców. Prawidłowo zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna, wykonana z markowych komponentów wysokiej jakości, jest praktycznie bezobsługowa i bezawaryjna.

VOSTI

Dlatego w kwestii wyboru wykonawcy warto postawić na doświadczoną i rzetelną firmę, która funkcjonuje od lat na rynku, taką jak np. Vosti. Profesjonalni doradcy przeprowadzą bezpłatną konsultację, sprawdzą miejsce pod montaż i zaproponują instalacje dopasowaną do potrzeb użytkowników i ich zużycia prądu.

Wybierając sprawdzoną firmę jesteśmy również pewni, że w przypadku np. chęci rozbudowy instalacji będziemy mieli zawsze możliwość szybkiego skontaktowania się i uzyskania wsparcia technicznego czy konsultacji.

Vosti posiada także siatkę serwisantów, którzy obsługują Klientów na terenie całej Polski.

VOSTI

Dla przezornych – ubezpieczenie fotowoltaiki

W ostatnim czasie niektóre wiodące firmy zdecydowały się na wprowadzenie nowej usługi – ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej. To dobre rozwiązanie, dzięki któremu właściciele fotowoltaiki są zabezpieczeni przed skutkami uszkodzenia paneli np. w wyniku np. zalania, aktów wandalizmu czy innych wydarzeń losowych. Vosti oferuje wyjątkową 24-miesięczną ochronę ubezpieczeniową dla nowych Klientów Indywidualnych. Ta specjalna oferta powstała razem z Towarzystwem Ubezpieczeniowym UNIQA, jedną z wiodących i cieszących się dużym zaufaniem firm ubezpieczeniowych.

Sprawdź jak skorzystać z dotacji “Mój Prąd 3.0” i umów się na bezpłatny audyt już dziś!

Marcin Leśniewski, Kierownik Oddziału Vosti Toruń
tel. 508 818 343
e-mail: m.lesniewski@vosti.pl