Dogrywka po myśli Greków

Radosław Kowalski
Hiszpania i Grecja - te drużyny zmierzą się w sobotę w pierwszym półfinale EuroBasketu 2009. Mecz rozpocznie się o godz. 18:30.

W spotkaniu ćwierćfinałowym, zakończonym w czwartek późnym wieczorem Hiszpanie pokonali Francuzów 86:66 (25:15, 22:17, 26:20, 13:14). Losy tego meczu zostały rozstrzygnięte w zasadzie już w dwóch pierwszych kwartach. Do przerwy bowiem Hiszpanie prowadzili już różnicą 15 punktów.

<!** reklama>Znacznie bardziej emocjonujący był pierwszy z piątkowych ćwierćfinałów, w którym Grecy rywalizowali z Turkami.

Na 18 sekund przed zakończeniem czwartej kwarty ekipa z Grecji prowadziła 65:63. Wtedy piłkę przejął Ender Arslan i równo z końcową syreną zdołał doprowadzić do remisu po 65.

W dogrywce cały czas niewielką przewagę punktową posiadali Grecy, którzy ostatecznie pokonali swoich sąsiadów 76:74 (17:14, 12:12, 18:20, 18:19; 11:9).

Drugi piątkowy ćwierćfinał, w którym doszło do bałkańskich „derbów”, pomiędzy Chorwacją i Słowenią, zakończył się po zamknięciu tego wydania naszej gazety. Drużyna, która okazała się w tej potyczce lepsza, w drugim sobotnim półfinale (godz. 21) zmierzy się z kolejnym zespołem z tej części Europy. Przypomnijmy bowiem, że w pierwszym ćwierćfinale Serbowie pokonali Rosjan 79:68 (21:24, 20:4, 14:15, 25:25).

Zespoły, które przegrały w ćwierćfinałach zagrają o miejsce 5-8.