Dobra gra bydgoskiej drużyny. Teoretycznie awansowała...

marc
Chemik F.C. Bydgoszcz wygrał grupę kujawsko-pomorską w futsalu. W ostatnim meczu bydgoszczanie pokonali Chełmżę 3:1.

- Powinniśmy to spotkanie wygrać dużo wyżej, już do przerwy mogło być pięć lub sześć do zera - mówi „Expressowi” kapitan i bramkarz zespołu Marcin Gruszczyński.

Pojedynek w Chełmży obserwowało na trybunach ok. 150 kibiców. Zespół gospodarzy nie był jednak w stanie zagrozić ekipie z Bydgoszczy. Nie potrafił utrzymać się dłużej przy piłce, grał bardzo nerwowo. Chemik z kolei dzielił i rządził, lecz był bardzo nieskuteczny. Mimo to, udało się naszej ekipie strzelić dwa gole. Oba były autorstwa Patryka Podolskiego. Przy obu asystował Krzysztof Wasiak, a przy drugim miał też swój udział wszędobylski Marcin Wanat.

Druga połowa była bardziej wyrównana. Po jednej z akcji i błędzie bramkarza Gruszczyńskiego, Chełmża zdobyła kontaktową bramkę.

Ale na 30 sekund przed końcem Wanat strzelił trzeciego gola.

Chełmża - Bydgoszcz 1:3 (0:2). Bramki dla gości: Podolski dwie i Wanat.

Bydgoszcz: Gruszczyński - Podolski, Rogóż, Wanat, Wasiak, Hełminiak, Jaworski, Laskowski, Paprocki, Wierzbicki.

W innym meczu rozegranym w tym tygodniu: TAF Toruń zremisował z Chełmżą 1:1. Ten rezultat oznacza, że Chemik F.C. Bydgoszcz zapewnił sobie pierwsze miejsce, bez względu na wynik meczu, który rozegra 8 kwietnia w Toruniu.

- Teoretycznie mamy grać w I lidze, lecz wszystko zależy od tego, kto spadnie z ekstraklasy, ile miejsc się w niej zwolni i kto wygra baraże - kończy Gruszczyński