Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W derbowym meczu Polskiej Ligi Siatkarek Poli Budowlani...

Derby pod siatką przyniosły emocje tylko w pierwszym secie [ZDJĘCIA]

W derbowym meczu Polskiej Ligi Siatkarek Poli Budowlani pokonały w Arenie Toruń Pałac Bydgoszcz 3:1. Emocji nie brakowało tylko w pierwszym secie, który bydgoszczanki wygrały do 26. To był bardzo ważny mecz dla obu ekip. Ewentualna porażka praktycznie skazywała Poli Budowlanych na spadek, zwycięstwo zaś zapewniłoby Pałacowi względny spokój.
W pierwszym secie prowadzenie 6:5 objęły gospodynie, by chwilę potem przegrywać 6:9, wygrywać 13:10, a ostatecznie przegrać 26:28. W drugim torunianki najpierw prowadziły 8:1, potem 24:14, by... stracić osiem punktów z rzędu (w tym trzy po asach serwisowych Świder)! Ostatecznie jednak triumfowały do 22.
W kolejnych dwóch partiach torunianki kontrolowały sytuację. W trzeciej prowadziły 4:0, 12:4, 17:10, by triumfować ostatecznie do 20. W czwartej, ostatniej, wygrały jeszcze wyżej, bo do 15.
Poli Budowlani Toruń - Pałac Bydgoszcz 3:1 (26:28, 25:22, 25:20, 25:15)
Poli Budowlani: Wójcik 9, Cvetanović 22, Bałucka 9, Hatala 21, Ściurka 6, Lewandowska 7, Nowak (l), Kavalenka 0, Jasińska.
Pałac: Misiuna 13, Mazurek 5, Krzywicka 11, Kuligowska 3, Maternia 9, Świder 4, Różyńska 6, Fedusio 4, Fojucik 13, Szczygioł 2, Jagła (l) Nickowska (l)
Inne wyniki: Polski Cukier Muszynianka - Grot Budowlani Łódź 3:2, Chemik Police - Legionovia 3:0, MKS Dąbrowa G. - KSZO Ostrowiec 3:2, Impel Wrocław - Developres Rzeszów 1:3, Trefl Proxima Kraków - Enea PTPS Piła - zakończył się po zamknięciu tego wydania, ŁKS Commercecon Łódź - BKS Profi Credit Bielsko-Biała - dziś o 18.
1. Chemik Police 19 51 54-19
2. ŁKS Commercecon Łódź 18 44 51-20
3. Developres Rzeszów 18 44 48-19
4. Grot Budowlani Łódź 19 37 40-25
5. Enea PTPS Piła 18 32 39-30
6. Polski Cukier Muszynianka 19 29 39-37
7. BKS Bielsko-Biała 18 27 37-35
8. KSZO Ostrowiec Św. 19 23 33-42