Czarni Nakło weszli do klasy okręgowej

marc
mecz Flisak Czarnimecz Flisak - Czarni
mecz Flisak Czarnimecz Flisak - Czarni Adam Zakrzewski
Rozegrano rewanżowy mecz z udziałem wicemistrzów A klas - grupy I bydgoskiej i grupy toruńskiej

Stawką czwartkowego spotkania był awans do klasy okręgowej (V liga). Czarni Nakło po wygranej w pierwszym pojedynku 2:1 nie dali sobie wydrzeć dobrej zaliczki i zremisowali w drugim meczu na wyjeździe z Pomowcem Kijewo Królewskie 1:1.

Zaczęło się pechowo dla Czarnych, ponieważ Kamil Wisiorek był faulowany w polu karnym, a po chwili po strzale z 11 metrów uderzył w poprzeczkę.

W drugiej połowie, w 60 minucie, ten sam zawodnik uzyskał prowadzenie dla gości. Miejscowi ruszyli jeszcze do ataków i w 87 minucie doprowadzili do wyrównania. Ale więcej szczęścia było po stronie ekipy z Nakła.

- Gramy wyłącznie swoimi zawodnikami. Większość od najmłodszych lat grała w drużynach młodzieżowych. Do awansu przymierzaliśmy się już w zeszłym sezonie, lecz "zawaliliśmy" końcówkę sezonu. W tym roku zwiększyła się motywacja, zawodnicy zaczęli poważniej traktować treningi. I to przyniosło efekt - powiedział "Expressowi" sekretarz klubu Marian Kaluska.

Czarni zagrali w składzie: Denis Grubich - Tomasz Szwagrzyk, Maciej Lewandowski, Hubert Wałęza, Hubert Gardocki, Michał Juszczak, Waldemar Sobol, Kamil Wisiorek, Łukasz Bzdawka, Denis Piotrowski, Mateusz Szypkowski. Rezerwowi: Jakub Wałęza, Kamil Sobieszczyk, Andriej Matskiv, Patryk Wisiorek, Fajtanowski i Marcin Kemnitz.

Trenerem Czarnych Nakło jest Waldemar Sobol.