2 1 połowa

Arka Gdynia

1

0 1 połowa

• Cracovia praktycznie przez cały mecz kontrolowała boiskowe wydarzenia i zasłużenie zdobyła dziś trzy punkty. W drugiej części gry nie działo się zbyt wiele, chociaż w samej końcówce mieliśmy dwa gole - najpierw prowadzenie gospodarzy podwyższył Pelle van Amersfoort, zdobywając pierwszego gola w PKO Ekstraklasie, a w doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla Arki zanotował Dawit Schirtladze. Gdynianie wciąż są bez zwycięstwa w tym sezonie i zadomowili się w strefie spadkowej, Cracovia nie traci dystansu do czołówki. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik!

• Koniec meczu, Cracovia wygrywa z Arką 3:1!

• Jednak jest gol honorowy dla Arki! Źle zachował się Oleksiej Dytyatev, który stracił piłkę na rzecz Dawita Schirtladze. Gruzin raz jeszcze zwiódł obrońcę i uderzył mocno pod poprzeczkę, pokonując Peskovicia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ARKI! DAWIT SCHIRTLADZE!

• Hanca faulowany przez Nalepę. Bezradni są dziś piłkarze Arki.

• Cztery minuty dłużej potrwa ten mecz.

• Z bliska trafił do siatki Dawit Schirtladze, lecz wcześniej wyraźnie faulował obrońcę.

• Cracovia na pewno zdobędzie dziś trzy punkty! Precyzyjnie dośrodkował w pole karne Cornel Rapa, Pelle van Amersfoort stał tyłem do bramki, ale precyzyjnym strzałem głową pokonał Steinborsa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! PELLE VAN AMERSFOORT!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Owacją żegnany przez kibiców Rafael Lopes. Wchodzi Rubio.

• Za mocne zagranie Cecaricia w stronę bramki, łapie futbolówkę Steinbors.

• Pressing Arki przynosi skutek, lecz goście nie mają pomysłu na to, jak zaatakować bramkę Peskovicia.

• Niewiele dzieje się w ostatnich minutach. Cracovia kontroluje mecz, Arka nie wierzy już chyba w to, że może wywieźć z Krakowa choćby punkt.

• Zmiana w Cracovii - opuszcza boisko Sylwester Lusiusz, w jego miejsce Daniel Pik.

• Ładna akcja Cracovii! Pelle van Amersfoort świetnie zagrał do Rafaela Lopesa, lecz ten przegrał pojedynek ze Steinborsem!

• Ostatnia zmiana w Arce. Schodzi Fabian Serrarens, za niego Rafał Siemaszko.

• Milan Dimun faulował Adama Dancha na wysokości pola karnego. Będzie rzut wolny i dobra okazja na gola dla Arki.

• 7.341 kibiców ogląda dziś mecz na stadionie Cracovii.

• "Pasy" w natarciu. Gospodarze mają drugi rzut rożny w ciągu kilkudziesięciu sekund.

• Uderzenie Cecaricia z dystansu, łapie piłkę Steinbors.

• Akcja Jana Łosia prawą stroną boiska przyniosła rzut rożny dla Arki.

• Cracovia przed szansą na trzeciego gola! Po dośrodkowaniu z prawej strony dobrze główkował Rafael Lopes, ale czujny był Steinbors!

• Pierwsza zmiana w zespole "Pasów". Opuszcza murawę Filip Piszczek, wchodzi na nią Bojan Cecarić.

• Prostopadła piłka do Adama Dancha na lewą stronę, ten złapany jednak na spalonym.

• Fabian Serrarens przed szansą na wyrównanie! Szybka akcja Arki, Schirtladze świetnie dograł w pole karne do Serrarensa, ale ten w dobrej sytuacji fatalnie spudłował!

• Słaby mecz zagrał dziś Mateusz Młyński. W jego miejsce wchodzi inny młodzieżowiec, Jan Łoś.

• David Jablonsky uprzedził Dawita Schirtladze, ale ten i tak był na spalonym.

• Van Amersfoort przypadkowo dostał piłkę w polu karnym i znalazł się w znakomitej sytuacji! Niepotrzebnie uderzał jednak z pierwszej piłki, co zupełnie mu nie wyszło!

• Błąd Deji mógł wykorzystać Piszczek, który znów zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Także tym razem uderzył niecelnie.

• Niepewne wyjście Peskovicia po dośrodkowaniu w pole karne, bramkarz Cracovii ostatecznie łapie jednak piłkę.

• Mateusz Młyński zderzył się głową z rywalem. Faulu nie było, ale gracz Arki mocno ucierpiał.

• Sergiu Hanca prostopadle zagrał do Filipa Piszczka, lecz piłka po strzale Polaka wylądowała na bocznej siatce.

• Niezłe uderzenie Van Amersfoorta z dystansu. Bez problemów obronił to jednak Steinbors.

• Zderzyli się Pavels Steibors i Adam Deja, który był popychany przez obrońcę. Golkiper Arki potrzebuje pomocy medycznej.

• Adam Danch powalił jednego z rywali na murawę i obejrzał żółtą kartkę.

• Dawit Schirtladze uderzył z woleja, piłka trafiła w głowę próbującego interweniować Milana Dimuna.

• W przerwie mieliśmy zmianę w zespole Arki. Nie wrócił na boisko Marcin Budziński, pojawił się Dawit Schirtladze.

• Czas na drugą połowę!

• Piłkarze Arki już z powrotem na boisku. Czekamy jeszcze na Cracovię.

• Cracovia w pierwszej połowie była zespołem zdecydowanie lepszym od Arki Gdynia i zasłużenie prowadzi przy Kałuży. Michal Pesković musiał wysilić się tylko raz, gdy dobrze obronił strzał Michała Nalepy z rzutu wolnego. Cracovia nęka rywali dobrą grą skrzydłami. Po dośrodkowaniu Pellego van Amersfoorta wynik otworzył Rafael Lopes, a już w doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym był David Jablonsky. "Jedenastkę" na gola zamienił Sergiu Hanca i Cracovia może być dość spokojna przed drugą połową. Wracamy za niespełna 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Precyzyjny strzał Sergiu Hanki w prawy róg bramki Pavelsa Steinborsa! Bramkarz Arki rzucił się w dobrą stronę, był bliski obronienia tego strzału, lecz Hanca uderzył zbyt dobrze i trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! SERGIU HANCA!

• Mieliśmy jeszcze analizę VAR, ale jest rzut karny!

• RZUT KARNY DLA CRACOVII! Faulowany David Jablonsky!

• Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Jankowski z Danchem sami przeszkodzili sobie po dośrodkowaniu Nalepy. Gdyby nie to, mogło być groźnie pod bramką Cracovii.

• Drybling Nalepy, faulował go Hanca. Kolejny rzut wolny dla Arki.

• Adam Deja uderzył z rzutu wolnego - mocno, po ziemi, ale obok słupka.

• Fabian Serrarens faulowany przez Lusiusza. Będzie niezła okazja dla Arki z rzutu wolnego.

• Kolejne dobre dośrodkowanie w pole karne Arki z prawej strony boiska. Tym razem poradzili sobie z nim jednak defensorzy gości.

• Nieudany przerzut Młyńskiego na lewą stronę boiska. Od piątego metra zacznie Pesković.

• Długa wrzutka z autu w pole karne z lewej strony, zgrał piłkę Piszczek, lecz futbolówka opuściła boisko.

• Cracovia wychodzi na prowadzenie! Kolejna akcja "Pasów" prawą stroną, dośrodkował Pelle van Amersfoort, a Rafael Lopes przyjął sobie piłkę w polu karnym, zwiódł obronę i nie dał najmniejszych szans Steinborsowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! RAFAEL LOPES!

• Dośrodkowanie Rapy z prawej strony, główkował Filip Piszczek, lecz strzał był zbyt lekki, aby zaskoczyć Steinborsa.

• Problemy ze zdrowiem ma też Marcin Budziński. Zawodnik Arki opatrywany poza linią boczną.

• Michael Olczyk faulował Diego Ferraresso i zarobił żółtą kartkę. Gracz Cracovii długo nie podnosi się z boiska.

• Pelle van Amersfoort zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, dobrze ustawiony bramkarz Arki złapał piłkę.

• Indywidualna akcja Rapy, który minął Młyńskiego i uderzył, lecz Steinbors nie musiał interweniować - piłka nie leciała w światło bramki.

• Hanca dośrodkował z prawej strony, Maghoma wybił piłkę na aut.

• Cracovia miała okazję na kontrę, ale prostopadłe podanie Sylwestra Lusiusza nie było najlepsza. Przejął piłkę Christian Maghoma.

• Diego Ferraresso miał problemy ze skuteczną interwencją przed własną bramką. Naprawia jego błąd David Jablonsky.

• Nalepa zdecydował się na strzał z dystansu, ale to także nie była dobra próba.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Maciej Jankowski, piłka przeszła jednak daleko obok słupka.

• Arka miała rzut wolny na wysokości pola karnego - Michał Nalepa zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale broni dobrze ustawiony Pesković!

• Michał Nalepa zagrał na lewą stronę do Mateusza Młyńskiego, lecz młody gracz Arki nie zdołał minąć Rapy.

• Niecelny strzał Dytyateva, od bramki zacznie Steinbors.

• Uderzenie z dystansu Milana Dimuna, spokojnie interweniował bramkarz Arki.

• Za mocne podanie Cornela Rapy do Hanki na prawej stronie boiska. Od bramki zacznie Pavels Steinbors.

• Goście mieli rzut wolny, jeden z graczy Arki zgrał piłkę w polu karnym, lecz spokojnie złapał futbolówkę Michal Pesković.

• Teraz dłużej przy piłce utrzymuje się Arka. Goście w ataku pozycyjnym.

• Dobre dośrodkowanie Sergiu Hanki z rzutu wolnego, zgrał piłkę Oleksiej Dytyatev, ale Pelle van Amersfoort złapany na spalonym.

• Od środka zaczęła Cracovia. Gospodarze w biało-czerwonych strojach, Arka na żółto-niebiesko.

• Gramy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Paweł Gil. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• W zeszłym sezonie bezpośrednie starcia obu drużyn był korzystniejsza dla Cracovii. "Pasy" wygrały w Gdyni aż 3:0. Przy Kałuży padł natomiast bezbramkowy remis.

• Arka Gdynia jest jednym z dwóch zespołów w PKO Ekstraklasie, które w tym sezonie jeszcze nie wygrały. Goście zremisowali u siebie z Koroną i Lechem, ale poza tym ponieśli trzy porażki - z Jagiellonią, Pogonią oraz Zagłębiem. Czy dziś drużyna Jacka Zielińskiego zdoła się przełamać?

• Cracovia w tym sezonie spisuje się w kratkę. Drużyna Michała Probierza szybko odpadła z europejskich pucharów, a w lidze zdobyła do tej pory siedem punktów. "Pasy" ograły Raków i Koronę, ale w ostatniej kolejce przegrały we Wrocławiu ze Śląskiem.

• Rezerwowi Arki: Marcin Staniszewski, Adam Marciniak, Azer Busuladzić, Luka Marić, Kamil Antonik, Jan Łoś, Dawit Schirtladze, Santi Samanes, Rafał Siemaszko

• Rezerwowi Cracovii: Lukas Hrosso, Rubio, Mateusz Wdowiak, Niko Datković, Bojan Cecarić, Michał Rakoczy, Kamil Pestka, Daniel Pik, Michał Helik

• W takim zestawieniu dzisiejszy mecz rozpocznie Arka:

• Oto wyjściowa jedenastka Cracovii:

• Już dziś rozegrane zostaną kolejne trzy mecze PKO Ekstraklasy. W pierwszym z nich Cracovia podejmie na własnym boisku Arkę Gdynia. Początek tego spotkania o godzinie 15:00, na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!