reklama

Coffee shop w Bydgoszczy nadal pod lupą sanepidu. Sanepid ciągle nie oddaje legalnych produktów z konopi

Dorota Witt
Dorota Witt
Zaktualizowano 
Coffe shop przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy działa już prawie dwa miesiące
Coffe shop przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy działa już prawie dwa miesiące Tomasz Czachorowski
Pierwszy w Bydgoszczy sklep z legalnym suszem konopi ciągle pod lupą Sanepidu. Badania miały trwać dwa tygodnie. 12 sierpnia miną cztery, a właściciel ciągle nie doczekał się zwrotu skonfiskowanego towaru, choć analizy Sanepidu wykazały, że jest bezpieczny.

15 lipca pracownicy Sanepidu postanowili skontrolować produkty dostępne w pierwszym w mieście sklepie z legalnym suszem konopi. Jak opowiadał nam właściciel, nie poprzestali na próbkach, do badań skonfiskowano całe partie produktów, choć równolegle badania prowadzili bydgoscy policjanci. W sumie zabrano towar o wartości sprzedażowej ok 90. tys zł, co znacznie utrudnia pracę coffee shopu.

- Badania potrwają dwa tygodnie - zapowiadali wtedy pracownicy Sanepidu. I obiecywali, że jeśli tylko wyniki będą w porządku, oddadzą cały towar.

Czytaj także

Mówiłam, że badania potrwają dwa tygodnie i tak było, ale zakończenie postępowania administracyjnego wymaga czasu, trwa proces decyzyjny.

Mija czwarty tydzień. Choć są już wyniki analiz (towar jest bezpieczny), właściciel nie doczekał się oddania produktów.
- Mówiłam, że badania potrwają dwa tygodnie i tak było, ale zakończenie postępowania administracyjnego wymaga czasu, trwa proces decyzyjny. Część próbek zdecydowaliśmy się też przekazać policji, bo nie naszą rolą jest sprawdzanie, czy zawierają dozwoloną w prawie ilość substancji psychoaktywnej THC - tłumaczy Danuta Żmuda, kierowniczka sekcji prewencji chorób zawodowych w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy. Tyle że policja to samo sprawdza już od miesiąca.

Zobacz również:

Najpiękniejsze bydgoszczanki z Instagrama [zdjęcia]

Flash Info odcinek 27 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 15

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Komunę, azbest i antybiotyki też kiedyś chwalili że były dobre, aż mity upadły i wszystko zło do dziś wychodzi na jaw. Nie dawajmy się tak nagle ogłupiać nowinkom. zawsze ktoś kosztem naszego zdrowia będzie chciał robić pieniądze nie mówiąc całej prawdy.

W
Walther

Niestety możesz bardzo długo poczekać bo np. Sprawę waltherów hukowych pistoletów bez pozwolenia KWP ciągnie już 4 lata !!! W innych miastach mogą mieć taką broń a w Bydgoszczy nie. To jest farsa, kpina, patologia

G
Gość
2019-08-12T21:05:23 02:00, Lekarz:

Po co używać takie specyfiki ? Nie lepiej być szczęśliwym i pogodnym i ich nie używać ? Przecież wiadomo że chemia mózgu jest tak delikatna, że zostanie zaburzona - stykając się ze substancją psycho aktywną. Przecież można osiągnąć spokój ducha , bez chemi, w sposób naturalny - psychologiczny. W zakładach jest masa osób chorych psychicznie , które zaczynały od niby niewinnej marihuany. Czy wiecie dlaczego narkotyki szkodzą ? Szkodzą trwale bo powodują że mózg przestaje wypierać i zapominać sprawy przykre, które są u zdrowego człowieka wykasowywane. A narkoman juz ich nie wykasuje , dlatego żyje coraz bardziej przybity, aż w końcu popełnia samobujstwo. Tak to dzieła, chyba że zdązy z terapią. ?Nie wierzcie w bzdury ludzi którzy na tym zarab iaja. Tak samo gadają o nieszkodliwości Ci którzy robią tatuaże, dają kredyty, sprzedawali niby 100 bezpieczne fundusze. Tak działa biznes, że najpierw Ci wmówi że ma dla Ciebie coś specjalnego, a jak zapłacisz to się śmieją że umierasz od tego. Umiar jest zdrowy i logika. Reszta to tylko ryzyko. Zdrowia życzy lekarz

Lekarz ? Dobry żart, obok lekarza to nawet nie stałeś, twoja wypowiedź jest tak bardzo żałosna że aż szkoda gadać.

d
dirty nasty
2019-08-12T21:05:23 02:00, Lekarz:

Po co używać takie specyfiki ? Nie lepiej być szczęśliwym i pogodnym i ich nie używać ? Przecież wiadomo że chemia mózgu jest tak delikatna, że zostanie zaburzona - stykając się ze substancją psycho aktywną. Przecież można osiągnąć spokój ducha , bez chemi, w sposób naturalny - psychologiczny. W zakładach jest masa osób chorych psychicznie , które zaczynały od niby niewinnej marihuany. Czy wiecie dlaczego narkotyki szkodzą ? Szkodzą trwale bo powodują że mózg przestaje wypierać i zapominać sprawy przykre, które są u zdrowego człowieka wykasowywane. A narkoman juz ich nie wykasuje , dlatego żyje coraz bardziej przybity, aż w końcu popełnia samobujstwo. Tak to dzieła, chyba że zdązy z terapią. ?Nie wierzcie w bzdury ludzi którzy na tym zarab iaja. Tak samo gadają o nieszkodliwości Ci którzy robią tatuaże, dają kredyty, sprzedawali niby 100 bezpieczne fundusze. Tak działa biznes, że najpierw Ci wmówi że ma dla Ciebie coś specjalnego, a jak zapłacisz to się śmieją że umierasz od tego. Umiar jest zdrowy i logika. Reszta to tylko ryzyko. Zdrowia życzy lekarz

w tych "zakładach" jest znacznie więcej osób mających problem z alkoholem

pytanie dlaczego nikt nie walczy z wódką na półkach sklepów? dlaczego piwko to dobry pomysł na spotkanie z rodziną i grilla? przecież zdecydowana większość alkoholików zaczynalo od piwa, a nawet herbaty

d
dirty nasty
2019-08-13T09:54:29 02:00, Kama:

Kolejna moda dla robienia pieniędzy. Jak zawsze część ludzi uwierzy, że jest substancja lub produkt, który będzie lekarstwem na wszystko. Kiedyś Hipisi też wierzyli w narkotyki. Aż zaczęli umierać ich idole np Jimmi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morison i inni. Wtedy dopiero się ludzie ocknęli i zaczęli patrzeć na narkotyki krytycznie, ale co tysiące umarło to umarło. Taki jest świat, że część ludzi daje się wkręcać w nowe i nie zawsze dobre mody. W marihuanie jest składnik który może pomóc niektórym cięzko chorym ludziom, ale to nie znaczy że ma marihuanę zażywać każdy. to tak jakby każdy miał zażywać insulunę , bo pomaga cukrzykom. Przecież to było by idiotyczne

osoby przez panią wymienione przedawkowały heroinę

jakoś nie słyszałem by ktoś w Bydgoszczy spożywał heroinę

przestańcie palic czarownice

K
Kama

Kolejna moda dla robienia pieniędzy. Jak zawsze część ludzi uwierzy, że jest substancja lub produkt, który będzie lekarstwem na wszystko. Kiedyś Hipisi też wierzyli w narkotyki. Aż zaczęli umierać ich idole np Jimmi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morison i inni. Wtedy dopiero się ludzie ocknęli i zaczęli patrzeć na narkotyki krytycznie, ale co tysiące umarło to umarło. Taki jest świat, że część ludzi daje się wkręcać w nowe i nie zawsze dobre mody. W marihuanie jest składnik który może pomóc niektórym cięzko chorym ludziom, ale to nie znaczy że ma marihuanę zażywać każdy. to tak jakby każdy miał zażywać insulunę , bo pomaga cukrzykom. Przecież to było by idiotyczne

G
Gość
2019-08-12T08:28:03 02:00, Gość:

Może trzeba wytoczyć sprawę sądową o utratę przychodów i sanepid straci ciętą ripostę.

2019-08-12T15:25:03 02:00, Gość:

Tez jesteś narkomanem ?? Kręci Ciebie to??

Tęczowe lewactwo tylnymi drzwiami wprowadza swoje chore zboczenia,, Dilerzy próbują różnych sztuczek aby wprowadzić towar na rynek i uzależniać młodzież..

Od razu widać, że nad łóżkiem masz zdjęcie Krystyny Pawłowicz... :)

L
Lekarz

Po co używać takie specyfiki ? Nie lepiej być szczęśliwym i pogodnym i ich nie używać ? Przecież wiadomo że chemia mózgu jest tak delikatna, że zostanie zaburzona - stykając się ze substancją psycho aktywną. Przecież można osiągnąć spokój ducha , bez chemi, w sposób naturalny - psychologiczny. W zakładach jest masa osób chorych psychicznie , które zaczynały od niby niewinnej marihuany. Czy wiecie dlaczego narkotyki szkodzą ? Szkodzą trwale bo powodują że mózg przestaje wypierać i zapominać sprawy przykre, które są u zdrowego człowieka wykasowywane. A narkoman juz ich nie wykasuje , dlatego żyje coraz bardziej przybity, aż w końcu popełnia samobujstwo. Tak to dzieła, chyba że zdązy z terapią. ?Nie wierzcie w bzdury ludzi którzy na tym zarab iaja. Tak samo gadają o nieszkodliwości Ci którzy robią tatuaże, dają kredyty, sprzedawali niby 100 bezpieczne fundusze. Tak działa biznes, że najpierw Ci wmówi że ma dla Ciebie coś specjalnego, a jak zapłacisz to się śmieją że umierasz od tego. Umiar jest zdrowy i logika. Reszta to tylko ryzyko. Zdrowia życzy lekarz

G
Gość

Urzędnikow to przeroslo

P
Polak.
2019-08-12T08:28:03 02:00, Gość:

Może trzeba wytoczyć sprawę sądową o utratę przychodów i sanepid straci ciętą ripostę.

2019-08-12T15:25:03 02:00, Gość:

Tez jesteś narkomanem ?? Kręci Ciebie to??

Tęczowe lewactwo tylnymi drzwiami wprowadza swoje chore zboczenia,, Dilerzy próbują różnych sztuczek aby wprowadzić towar na rynek i uzależniać młodzież..

Zawsze mnie popieralem LGBT ale nie chce mieszkać w kraju gdzie jest tyle nienawiści więc mam nadzieję że pis przegra i będzie normalnie a patola nie będzie rządzić krajem

J
Juras

Jaki ten naród jest tępy i zacofany lepiej chlac wódkę i udawać w kościele wzorowego polaka.. Ja tam wolę sobie zajarac i mieć szacunek do ludzi ale niestety radzę jechać do nl i zobaczyć jak mili uczynni pomocni sa tam ludzie ale dla wielu to cpuny tylko że polska jest 100 lat z tyłu

G
Gość

Może policjanci sami wyjarali towar żeby sprawdzić czy ma moc...i teraz kiedy się okazało ,że towar jest bezpieczny drapią się po jajach i niewiedza jak mają oddać towar którego już nie mają 😜😜😜

G
Gość
2019-08-12T10:55:10 02:00, Karol:

Mój syn też dał się wkręcić w te bzdury o legalnej i leczniczej marihuanie i teraz mam w domu syna uzależnionego od marihuany i chorującego psychiatrycznie na kilka chorób. Uważajcie na ten syf, bo dilerom o to chodzi żeby ludzie uwierzyli że to jest bezpieczne. Dlatego promują marihuane leczniczą i tym podobne niby fajne produkty, a one wszystkie podstępnie prowadzą do uzależnienia i zabużeń psychicznych. MARIHUANA TO JEST NARKOTYK.

2019-08-12T11:29:57 02:00, Gość:

Alkohol to tez jest narkotyk, a ty jestes ignorantem :)

Legalna marihuana nie jest dilowana, także Syn - raczej miał kontakt z towarem, który z pewnością nie jest czysty, przebadany i dość często zakrapiany innymi środkami, zwiększającymi jego moc.

Dilowana marihuana - nie jest legalnym produktem, sprzedawanym w tego typu miejscach. Jest to produkt - sprzedawany na "czarnym rynku" - z którego Syn go zakupił.

Legalna, lecznicza marihuana jest również środkiem leczniczym, w tym i w leczeniu zaburzeń psychicznych, o których zostało to wspomniane...

SŁABA TA PROWOKACJA! :)

G
Gasik

Chocby to byla trawka od samej królowej Elżbiety nasze służby zrobia wszystkiego żeby nie dopuścić do sprzedaży.

G
Gość
2019-08-12T10:55:10 02:00, Karol:

Mój syn też dał się wkręcić w te bzdury o legalnej i leczniczej marihuanie i teraz mam w domu syna uzależnionego od marihuany i chorującego psychiatrycznie na kilka chorób. Uważajcie na ten syf, bo dilerom o to chodzi żeby ludzie uwierzyli że to jest bezpieczne. Dlatego promują marihuane leczniczą i tym podobne niby fajne produkty, a one wszystkie podstępnie prowadzą do uzależnienia i zabużeń psychicznych. MARIHUANA TO JEST NARKOTYK.

Alkohol to tez jest narkotyk, a ty jestes ignorantem :)

Dodaj ogłoszenie