Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W 16. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet zawodniczki Banku...

Co za mecz Pałacu! 32 punkty Patrycji! [zdjęcia kibice+mecz]

W 16. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet zawodniczki Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz zagrały we własnej hali z BKS Bielsko-Biała.

To 6. tie-break pałacanek w sezonie i pierwszy wygrany! 32 punkty Patrycji Balmas robią wrażenie!

Mecz w hali Immobile Łuczniczka to była dobra okazja dla bydgoszczanek do rewanżu, bowiem w pierwszym meczu było 3:0 dla ekipy z południa Polski. Zarówno BKS, jak i Pałac walczą o miejsce w pierwszej ósemce przed play-off.

W pierwszym secie dobrze dla bydgoskiego zespołu i kibiców na trybunach działo się do stanu 16:13. Potem gospodynie stanęły, straciły 8 kolejnych oczek, a przyjezdne 5-punktowe prowadzenie (21:16) potrafiły już bezpiecznie dowieźć do końca (25:20).

W II partii na 0:2, a potem 2:6 bielszczanek bydgoskie siatkarki w miarę szybko i dobrze zareagowały. Co prawda długo goniły rywalki, ale doszły na 14:14. Od 20:18 grano punkt za punkt, stąd set na przewagi. W zaciętej końcówce Pałac obronił trzy setbole i wygrał przy pierwszej swoje szansie (28:26).

Można by powiedzieć, że podopieczne Piotra Mateli wróciły z dalekiej podróży. 0:2 w setach, to byłby już duży problem i byłoby co odrabiać. W III odsłonie pałacanki prowadziły 24:20, a potem, jak to bywa w kobiecej siatkówce - 5 kolejnych przegranych piłek i setbol dla rywalek (25:21).

Ale tego wieczoru pałacanki nie pożałowały swoim kibicom emocji i w drugim kolejnym secie wygrały 28:26 (dopiero przy 6 setbolu!).

IV set był najbardziej wyrównanym setem - do 22:22. Ostatnie trzy akcje dla bielszczanek i tie-break! A w nim 10:5, 12:7, 13:9, 14:10 i... 14:14. A na koniec 18:16!

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - BKS Stal Bielsko-Biała 3:2 (20:25, 28:26, 28:26, 22:25, 18:16).

Pałac: Ziółkowska (13), Stencel (6), Mazurek (2), Żurowska (16), Fedusio (23), Rapacz (5), Jagła (libero) oraz Balmas (32) i Vanzurova.

BKS: Różański (14), Edelman (2), Kossanyiova (26), DeHoog (15), Świrad (8), Moskwa (6), Drabek (libero) oraz Wellna (10), Krajewska (2), Kowalczyk (8) i Dąbrowska.

MVP: Patrycja Balmas (Pałac).

W 17. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet: ŁKS Commercecon Łódź - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz (niedziela, godz. 20.30, Polsat Sport Extra).