0 1 połowa

Lech Poznań

2

0 1 połowa

• W Głogowie nie było dziś niespodzianki. Lech przeważał przez zdecydowaną większość meczu i w końcówce dopiął wreszcie swego. Obraz spotkania odmienił Joao Amaral, z którym kompletnie nie radzili sobie obrońcy Chrobrego. To właśnie Amaral zaliczył asystę przy trafieniu Christiana Gytkjaera, a po jego podaniach świetne okazje mieli później jeszcze Kamil Jóźwiak i Jakub Kamiński. Wynik na 2:0 po dośrodkowaniu Tymoteusza Puchacza ustalił natomiast Mateusz Skrzypczak. Na razie w Totolotek Pucharze Polski bez sensacji - drużyny z PKO Ekstraklasy grają dalej! Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, Lech wygrywa w Głogowie 2:0 i jest w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski!

• Lech zmarnował znakomitą sytuację! Amaral wyłożył piłkę Kamińskiemu, ale ten zwlekał, mając przed sobą tylko bramkarza! Potem uderzał jeszcze Amaral, lecz Abramowicz zdołał obronić ten strzał!

• Dwie minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Marcel Ziemann uderzał z pola karnego, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Ostatnia zmiana w zespole Chrobrego. Schodzi Adrian Benedyczak, za niego Dominik Piła.

• Lech bliski trzeciego gola! Jakub Moder ładnie uderzył z dystansu pod poprzeczkę, Abramowicz wybił jednak piłkę na rzut rożny!

• Dariusz Żuraw przy korzystnym wyniku daje szansę młodzieżowcom. W miejsce Christiana Gytkjaera wchodzi Filip Szymczak.

• To już praktycznie pewne - Lech w kolejnej rundzie Totolotek Pucharu Polski! Tymoteusz Puchacz dobrze dośrodkował z rzutu wolnego, a Mateusz Skrzypczak wygrał pojedynek z obrońcą i z bliska podwyższył wynik spotkania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHA! MATEUSZ SKRZYPCZAK!

• Teraz to Chrobry jest w ataku pozycyjnym. Pierwszoligowcom niewiele z tego jednak wychodzi.

• Zmiana także w Chrobrym. Kończy występ Mikołaj Lebedyński, na murawie melduje się Gerard Artigas.

• Druga zmiana w Lechu. Opuszcza murawę Maciej Makuszewski, wchodzi Jakub Kamiński.

• Lech mógł błyskawicznie podwyższyć wynik! Joao Amaral powinien mieć drugą asystę - znakomicie dograł do Kamila Jóźwiaka, lecz drugi z graczy Lecha zmarnował sytuację sam na sam z Abramowiczem!

• Kolejna kontra Lecha przyniosła gola dla gości! Joao Amaral zagrał do Christiana Gytkjaera, a Duńczyk pokonał Abramowicza. Kto wie, być może obronił by to uderzenie bramkarz, gdyby nie rykoszet - piłki dotknął jeszcze próbujący interweniować Michał Ilków-Gołąb!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LECHA! CHRISTIAN GYTKJAER!

• Groźna kontra Lecha! Gytkjaer zgrał piłkę do Amarala, ten podał do Jóźwiaka, który uderzył na bramkę Chrobrego. Dobrze interweniował jednak Abramowicz!

• Amaral zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Abramowicz pewnie złapał lecącą prosto w niego piłkę.

• Miłosz Kozak faulował Tymoteusza Puchacza na wysokości pola karnego. Żółta kartka dla gracza gospodarzy.

• Pierwsza zmiana w zespole Lecha. Schodzi Darko Jevtić, w jego miejsce Joao Amaral.

• Łukasz Góra wygrał pojedynek główkowy z Gytkjaerem i wybił piłkę na rzut rożny.

• Odpowiedź Lecha. Faulowany po lewej stronie boiska Jóźwiak.

• Chrobry mógł prowadzić! Ziemann minął po lewej stronie dwóch rywali i dograł do Mikołaja Lebedyńskiego, który w dobrej sytuacji uderzył tuż nad poprzeczką!

• Crnomarković był zupełnie nieatakowany, a wybił piłkę w aut. Stoper Lecha nie popisał się w tej sytuacji.

• Szymon Drewniak zdecydował się na zaskakujące uderzenie z ostrego kąta, ale piłka przeszła obok słupka.

• Gumny faulował Ziemanna, Chrobry będzie miał niezłą okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Darko Jevtić stracił piłkę na rzecz Benedyczaka, a potem faulował rywala. Kapitan Lecha z żółtą kartką.

• Znakomite prostopadłe zagranie do Makuszewskiego! Pomocnik Lecha miał piłkę w polu karnym, ale strzelał nad poprzeczką!

• Lech często atakuje dziś prawą stroną. Teraz dośrodkowywał Moder, a po interwencji obrońcy piłkę złapał Abramowicz.

• Odpowiada Chrobry. Jóźwiak wybił piłkę spod nóg Kozaka, aut dla gospodarzy.

• Akcja Gumnego prawą stroną, Michalec wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny.

• Naciska Lech. Po dośrodkowaniu w pole karne Gytkjaer uderzał głową, lecz posłał futbolówkę obok słupka.

• Niezła akcja Lecha, Gytkjaer znajdował się jednak na wyraźnym spalonym.

• Szansa dla Lecha! Maciej Makuszewski świetnie urwał się prawą stroną, dograł do Roberta Gumnego, ale ten uderzył tylko w boczną siatkę!

• Robert Mandrysz ostro potraktował Jakuba Modera i bardzo szybko zapracował na żółtą kartkę.

• Po stracie piłki przez Roberta Gumnego uderzał Adrian Benedyczak, lecz strzał napastnika Chrobrego został zablokowany.

• W przerwie mamy zmianę w drużynie Chrobrego. W szatni został Maciej Diduszko, zastąpił go Robert Mandrysz.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• W Głogowie na razie nie doczekaliśmy się bramek. Gospodarze nieźle zaczęli, ale im dłużej trwało to spotkanie, tym Lech miał większą przewagę. Zespół z PKO Ekstraklasy miał 69% posiadania piłki, lecz gościom brakowało klarownych sytuacji do zdobycia gola. Wyjątkiem była okazja Kamila Jóźwiaka, który trafił nawet do siatki, sędzia dopatrzył się jednak faulu - z pewnością była to kontrowersyjna decyzja. Czy Lech udowodni swoją wyższość w drugiej połowie? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Piłka po strzale Jevticia z rzutu wolnego przelatuje nad poprzeczką.

• Marcel Ziemiann faulem zatrzymywał Jevticia. Jeszcze jedna żółta kartka.

• Mikołaj Lebedyński zbyt wysoko podniósł nogę i omal nie trafił Skrzypczaka w głowę. Żółta kartka dla napastnika Chrobrego.

• Indywidualna akcja Makuszewskiego zakończona uderzeniem, po rykoszecie łapie piłkę Abramowicz.

• Jóźwiak podawał w pole karne do Gytkjaera, lecz zrobił to za mocno i piłka wylądowała w rękach Abramowicza.

• Niezła piłka od Jevticia w pole karne do Makuszewskiego, ale zabrakło strzału na bramkę Chrobrego.

• Nieuznana bramka dla Lecha! Trafił do siatki Kamil Joźwiak, ale sędzia uznał, że lechita faulował Michała Michalca!

• Kolejny raz z kilkunastu metrów próbował Gytkjaer. Tym razem napastnik Lecha został zablokowany.

• Po raz pierwszy zrobiło się groźniej pod bramką Chrobrego! Makuszewski zagrał do Jevticia, ten podał do Modera, który uderzył na bramkę Mateusza Ambramowicza. To uderzenie zostało zablokowane, potem futbolówka trafiła do Gytkjaera, ale Duńczyk z ostrego kąta trafił prosto w bramkarza!

• Jevtić chciał zagrać piętą do Kamila Jóźwiaka. Chrobry na razie dobrze się broni i nie dopuszcza do groźnych strzałów.

• Dwójkowa akcja Makuszewskiego i Gumnego po prawej stronie. Podanie tego drugiego w kierunku Gytkjaera przeciął obrońca Chrobrego.

• Djordje Crnomarković stracił piłkę na rzecz Miłosza Kozaka. Strzał skrzydłowego gospodarzy został jednak zablokowany.

• Adrian Benedyczak otrzymał niezłe podanie od jednego z kolegów, lecz pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki.

• Maciej Makuszewski przewraca się w polu karnym, ale nie ma tu mowy o podyktowaniu jedenastki.

• Kamil Jóźwiak uderzył z lewej strony boiska, lecz został zablokowany. Będzie jeszcze aut dla Lecha.

• Przyspieszył Lech, Christian Gytkjaer chciał dośrodkować z prawej strony, Michał Michalec wybił jednak piłkę na rzut rożny.

• Długa piłka w pole karne Chrobrego, Przemysław Stolc spokojnie zgrał piłkę do własnego bramkarza.

• Szymon Drewniak zagrał świetną piłkę na prawą stronę do Kozaka, ale ten nie zdołał dobrze dośrodkować.

• Kozak chciał się przebić prawą stroną, lecz faulował przy tym rywala.

• Darko Jevtić zagrał na prawej stronie do Gumnego, ten wpadł w pole karne, minął dwóch rywali, lecz na trzecim już się zatrzymał.

• Teraz Lech spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Nie spieszą się piłkarze "Kolejorza".

• Wreszcie przycisnął nieco Lech. Dośrodkowania Roberta Gumnego i Darko Jevticia z prawej strony były zdecydowanie za mocne.

• Indywidualnej akcji próbował Jakub Moder, nie zdołał jednak minąć stopera gospodarzy.

• Dość zaskakujący jest początek spotkania. To Chrobry ma na razie inicjatywę, a Lech ma wyraźne problemy, aby przebić się z piłką na połowę rywala.

• Aktywny z przodu jest Kozak, ale tym razem razem zatrzymał go Tymoteusz Puchacz. Od bramki zacznie Van der Hart.

• Miłosz Kozak uderzał ze sporej odległości, lecz Mickey van der Hart nie miał problemu ze złapaniem piłki.

• Od środka zaczyna mecz Lech. Goście w niebieskich strojach, Chrobry na biało-czarno.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Zbigniew Dobrynin. Oba zespoły wychodzą właśnie na boisko.

• Obie drużyny mierzyły się już w Pucharze Polski w sezonie 2011/2012. Wówczas w Głogowie Lech zwyciężył 3:0. Identyczny wynik padł także w sparingu, który odbył się zimą 2016 roku.

• Co ciekawe, w zeszłym sezonie dalej w Totolotek Pucharze Polski zaszedł Chrobry. Głogowianie pokonali Polonię Głubczyce oraz Pogoń Siedlce, a w 1/8 finału musieli uznać wyższość Legii Warszawa. Lech wygrał z ŁKS-em, a w 1/16 finału nie poradził sobie z Rakowem Częstochowa.

• Dzisiejszy mecz będzie szczególny dla Ivana Djurjevicia. To obecny szkoleniowiec Chrobrego Głogów, który nie zaczął tego sezonu najlepiej, a w zeszłym sezonie był szkoleniowcem Lecha Poznań. Przygoda Djurdjevicia na ławce trenerskiej "Kolejorza" nie była udana i trener gospodarzy z pewnością chciałby dziś zwyciężyć. Wcześniej przez wiele lat był zresztą także piłkarzem poznańskiego zespołu, zdobywając z nim w 2009 roku Puchar Polski.

• Lech w PKO Ekstraklasie spisuje się do tej pory w kratkę. Drużyna z Poznania wygrała trzy mecze, trzy razy remisowała i poniosła trzy porażki - z dwunastoma punktami na koncie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Dziś poznaniacy są jednak zdecydowanym faworytem.

• Początek tego sezonu nie jest dobry dla Chrobrego Głogów. Gospodarze dzisiejszego meczu zdobyli zaledwie siedem punktów w dziesięciu kolejkach Fortuna 1 Ligi, przez co znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli. Ostatnio wygrali jednak 3:2 arcyważne spotkanie z ostatnią Odrą Opole. Czy dzisiaj drużyna z zaplecza zdoła sprawić niespodziankę i wyeliminować Lecha Poznań?

• Rezerwowi Chrobrego: Michał Szromnik, Gerard Artigas, Robert Mandrysz, Krzysztof Kubica, Michał Pawlik, Mateusz Kulchawy, Dominik Piła, Damian Kowalczyk, Jarosław Ratajczak

• Oto podstawowy skład oraz rezerwowi Lecha Poznań. Jak można było się spodziewać, Dariusz Żuraw dał szansę kilku mniej doświadczonym piłkarzom, Od pierwszej minuty zagrają między innymi Mateusz Skrzypczak i Jakub Moder. Z drugiej strony, w jedenastce są też Darko Jevtić czy Christian Gytkjaer.

• Oto pierwsza jedenastka Chrobrego Głogów:

• Czas na 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski! Jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań we wtorek jest starcie Chrobrego Głogów z Lechem Poznań. Początek tego meczu o godzinie 17:30, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!