Chemik jest najlepszą drużyną w Bydgoszczy

Marcin Karpiński
To był ciekawy weekend na boiskach IV ligi. W meczu na szczycie Kujawiak strzelił Goplanii trzy gole. A Notecianka dopiero w 90 minucie zapewniła sobie trzy punkty.

<!** Image 2 align=right alt="Image 49039" sub="O prymat Bydgoszczy Zawisza walczył wczoraj z Chemikiem. Minimalnie zwycięstwo odniosła drużyna z Glinek (w białych koszulkach).">Najwięcej emocji towarzyszyło dwóm meczom, we Włocławku i Bydgoszczy, chociaż w Inowrocławiu kibice też nie mieli prawa sie nudzić.

Kujawiak nie dał Goplanii żadnych szans i prowadzi już w tabeli ze sporą przewagą.

- Przy stanie 1:0 sędzia mógł jednak po faulu na Drwiędze podyktować dla nas „jedenastkę” - mówił po spotkaniu prezes Goplanii Andrzej Prabucki.

<!** Image 3 align=left alt="Image 49039" >Więcej uwag do pracy arbitra miał natomiast prezes Cuiavii Włodzimierz Figas. A mógł się zdenerwować, bo w ciągu 20 minut Dariusz Orzechowski z Brodnicy pokazał gospodarzom cztery żółte kartki i jedną czerwoną. Za odepchnięcie przeciwnika boisko musiał bowiem opuścić Ruta.

Unia Solec Kuj. może mówić o pechu, bo do 80 minuty prowadziła 1:0, by przegrać ostatecznie z Notecianką Pakość 1:2.

<!** reklama right>W ostatnim meczu Zawisza przegrał z Chemikiem. - Nie zasłużyliśmy na porażkę - stwierdził II trener Zawiszy Piotr Fiutak. - Chemik dobrze ustawił się w obronie i nie pozwolił na wiele. Choć oddaliśmy kilka strzałów.

Niestety, w 70 min z rozciętą łydką boisko opuścił Kozłowski.