Chemik Bydgoszcz - Cerrad Czarni Radom [WYNIK, WIDEO]

Jakub Stykowski
W kolejnym meczu siatkarskiej PlusLigi Chemik Bydgoszcz podejmuje Cerrard Czarni Radom Dariusz Bloch
W kolejnym meczu siatkarskiej PlusLigi Chemik Bydgoszcz podejmował Cerrad Czarni Radom. Goście wygrali 3:1.

Chemik Bydgoszcz - Cerrad Czarni Radom 1:3

CHEMIK: Lipiński, Margarido, Gryc, Szalacha, Filipiak, Morozow, Kowalski (libero) oraz Lesiuk, Akala, Bobrowski, Sieńko.
CZARNI: Zhigalow, Vincić, Pajenk, Żaliński, Huner, Fornal, Ruciak (libero) oraz Kwasowski, Filip, Giger.

IV SET: 3:0, 4:4 (autowy atak Filipiaka), 5:4 (skuteczny Filipiak), 5:7 (dwa asy serwisowe Pejenka, czas dla Chemika), 5:8 (Szalacha zablokowany), 6:9, 8:11, 9:13 (Lipiński zablokowany, czas dla Chemika), 10:14, 11:15, 12:17 (Huber ze środka), 12:18 (Lesiuk zablokowany), 12:19 (Lesiuk ponownie zablokowany), 12:20 (as serwisowy Vincica), 12:21 (Filip po kontrze), 14:22, 14:23 (skuteczny Filip), 15:24 (Fornal), 18:24, 18:25 (skuteczny Fornal).
III SET: 0:1, 2:3, 3:5 (Filipiak atakuje w aut), 5:5 (dotknięcie siatki przez radomian), 5:7 (Żaliński po bloku), 7:7 (Zhigalow zablokowany), 8:7 (błąd rozegrania gości), 10:10, 12:11, 15:13, 15:16, 17:17, 19:19, 20:19 (as serwisowy Lipińskiego), 21:22 (skuteczny atak Żalińskiego), 22:22 (atak Gryca), 22:23 (skuteczny Żaliński), 22:24 (czas dla Chemika), 23:24 (Morozow ze środka, czas dla Czarnych), 23:25 (Filipiak psuje zagrywkę).
II SET: 1:0, 3:1 (as serwisowy Lipińskiego), 3:3 (sprytny atak Fornala), 3:4 (kiepskie przyjęcie Gryca, z przechodzącej atakuje Zhigalow), 3:5, 5:5, 7:7, 8:10, 9:10 (Gryc po kontrze), 10:12, 11:13, 12:13 (Zhigalow nadział się na potrójny blok), 12:14, 14:14 (as serwisowy Gryca), 15:14, (czas dla gości), 16:14 (skuteczny atak Lipińskiego), 18:15, 19:16, 21:17 (as serwisowy Lipińskiego), 22:18, 23:19, 25:19 (skuteczny atak Filipiaka).
I SET: 0:1, 2:1, 4:3, 4:6, 5:5 (wideoweryfikacja), 5:7, 7:9, 8:11 (Szalacha w aut), 9:13 (czas dla Chemika), 9:15 (drugi czas dla Chemika), 12:16, 13:17. 16:20, 16:21, 17:22, 18:23, 19:25 (Żąliński zablokował atak Filipiaka).

Opinie po meczu Chemik Bydgoszcz - Warta Zawiercie.

Prezentacja: Z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości, siatkarze wyszli na parkiet w rytm... Poloneza.

Przed meczem: Trwa rozgrzewka siatkarzy obu drużyn. Do Bydgoszczy zawitała zorganizowana... dwójka kibiców gości, która głośno dopingowała swoją drużynę.

Przed meczem: Cerrad Czarni to wicelider tabeli. Radomianie na inaugurację przegrali z Jastrzębskim Węglem 3:o, a potem bez straty seta kolejno ograli: Indykpol AZSOlsztyn, Cuprum Lubin, Onico Warszawa i Wartę. Liderem radomian jest rosyjski atakujący Maksim Żygałow, który przyszedł z Lokomotiwu Nowosybirsk. To mistrz Europy sprzed roku. Jego transfer do Polski był jednym z hitów. Do Plus Ligi wrócił też słoweński środkowy Alen Pajenk.

- To bardzo silny zespół - twierdzi Bednaruk. - Trafili z transferami. Mają zbilansowany i równy zespół. Są faworytem, ale my wyjdziemy i będziemy się bić o każdą piłkę. Zobaczymy, co z tego wyjdzie - dodaje szkoleniowiec.

Przed meczem: Kovacevic narzeka na kontuzję mięśnia uda. Jak twierdzi Bednaruk to stary uraz, który się teraz odezwał. Wcześniej Serb miał z nim problem podczas treningu. Zawodnik miał już zrobione badanie USG, czeka go jeszcze konsultacja lekarska. Jest mało prawdopodobne, by w środę zagrał.

Przed meczem: Bydgoski zespół po dobrym początku i dwóch zwycięstwach, w kolejnych trzech meczach ugrał tylko jednego seta. W dwóch meczach Chemika rozbiły ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Warta Zawiercie. Z kolei w ostatnim spotkaniu przeciwko Treflowi Gdańsk liczyliśmy, że chemicy wywalczą przynajmniej punkt, a nawet pokuszą się o wygraną. Niestety, bydgoszczanie po wygraniu pierwszego seta, w trzech kolejnych musieli uznać wyższość rywali i obeszli się smakiem

Materiał oryginalny: Chemik Bydgoszcz - Cerrad Czarni Radom [WYNIK, WIDEO] - Gazeta Pomorska