1 1 połowa

Raków Częstochowa

2

2 1 połowa

• KONIEC! 14 minut. Tyle zabrakło Rakowowi Częstochowa do świętowania awansu do Lotto Ekstraklasy. Piłkarze Marka Papszuna dwukrotnie obejmowali prowadzenie w Bytowie za sprawą Tomasa Petraska, ale gospodarze mieli w swoich szeregach 21-letniego Bartosza Wolskiego, który popisał się dwoma pięknymi uderzeniami.

• Jaroch sam na sam z Gliwą i nie ma bramki! Co za sytuacja!

• I jeszcze dla Monety.

• Kartka dla Wróbla, który już siedział na ławce.

• Na trybuny odesłany trener Bytovii, Adrian Stawski.

• Ogromne szczęście Bytovii, piłka w rękach bramkarza.

• Ostatnia zmiana. Piotr Malinowski za Daniela Bartla.

• Nie ma gola dla Bytovii!! A była świetna okazja dla gospodarzy. Zepsuł to Kuzimski.

• Na środek obrony schodzi Maciej Dampc, na prawej będzie Wojciech Wilczyński.

• Schodzi kulejący Wróbel, a w jego miejsce Sebastian Kamiński.

• Rafał Figiel schodzi, a w jego miejsce napastnik - Rafał Figiel.

• Świetna parada Witana po strzale Daniela Bartla!

• Gracjan Jaroch wchodzi za Mikołaja Kwietniewskiego.

• Tak jak pod koniec pierwszej połowy, kompletnie niespodziewanie kropnął Wolski i po raz drugi dzisiaj nie dał szans Gliwie.

• GOOOOOOL!!! 2:2!!! KOLEJNE ŚWIETNE UDERZENIE WOLSKIEGO!!!!

• Bliski wyrównania Kuzimski, ale zabrakło mu centymetrów, by musnąć piłkę dogrywaną przez Wolskiego.

• Uspokoiło się na spotkanie po zmianie stron. Raków pilnuje wyniku, jakoś specjalnie nie forsuje tempa, a Bytovia stara się coś zdziałać z przodu.

• Zablokowane uderzenie Schwarza.

• Nakładką zaatakował Petraska zawodnik Bytovii. Leży na murawie obrońca gości.

• A w Rakowie Marcin Listowski za Domańskiego.

• Z boiska schodzi Hebel. W jego miejsce pojawia się Filip Burkhardt.

• Arkadiusz Kasperkiewicz ukarany żółtą kartką, który powstrzymał.

• Po przerwie Bytovia gra odważniej. Podopieczni Adriana Stawskiego nie mają już nic do stracenia.

• Żółta kartka dla Hebla.

• Fantastyczna parada Gliwy, który zatrzymał strzał Łukasza Monety!

• Zaczynamy drugą połowe.

• Ogromne emocje mieliśmy pod koniec pierwszej części. Wracamy za kwadrans.

• Błąd Witana, który wykorzystał Petrasek i na raty umieścił ją w bramce.

• GOOOOOOOL!!! PETRASEK PO RAZ DRUGI!!! 2:1 DLA RAKOWA!!!

• 2 minuty doliczone przez arbitra.

• Nieco wysuniętego bramkarza Rakowa zaskoczył cudownym strzałem Wolski. Ależ odpowiedź Bytovii.

• GOOOOOOL!!! 1:1!!! FANTASTYCZNE UDERZENIE BARTOSZA WOLSKIEGO!!!!

• Czeski wieżowiec zrobił pożytek ze swoich warunków fizycznych i uderzeniem głową wpakował piłkę do siatki. Na ten moment Raków jest w Ekstraklasie!

• GOOOOOOL!!! PETRASEK NA UPRAGNIONE 1:0 DLA RAKOWA!!!

• Na boisku sytuacja się nie zmienia. Bytovia skutecznie się broni, a Witan nawet specjalnie nie musi się wysilać.

• Maksymilian Hebel faulował Lewickiego, co zdaniem miejscowych kibiców, nie miało miejsca.

• Jeszcze raz z dystansu Schwarz, ale znowu mu kompletnie nie wyszło.

• Piłka wrzucona z rzutu wolnego spadła na głowę Tomasa Petraska, a Czech pomylił się minimalnie!

• Trudno się gra Rakowowi, gdyż Bytovia dosłownie broni się całym zespołem na własnej połowie i czeka na okazję do kontrataku.

• Ależ sytuacja! Lewicki jednak nie był w stanie pokonać Andrzeja Witana.

• Dobra interwencja Łukasza Wróbla, który w ostatniej chwili uprzedził dobrze ustawionego Szymona Lewickiego.

• Jeśli gospodarze starają się coś kontruować, to bardzo szybko tracą futbolówkę. Długo przy piłce utrzymają się częstochowianie.

• W Bytowie na trybunach dzisiaj ok. 100-osobowa grupa fanatyków Rakowa.

• Bardzo, bardzo niecelne uderzenie Petra Schwarza.

• Próba strzału z dystansu gospodarzy, ale zablokowana przez obrońców.

• Raków w pełni kontroluje poczynania na boisku. Trener gości uspokaja swoich piłkarzy.

• Aktywny od pierwszych minut Patryk Kun, ale brakuje na razie sytuacji podbramkowych.

• Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy.

• W zupełnie odmiennej sytuacji jest Bytovia. Ekipa Adriana Stawskiego nie wygrała w lidze od... 8 września ubiegłego roku. Chociaż zespół z Pomorza nie zwycięża, to nie traci dystansu do bezpiecznej strefy. Na powierzchni utrzymuje się dzięki remisom. Bytowianie z jednym punktem kończyli aż 14 z 28 meczów.

• Rozgrywki 1. ligi kończą się dopiero za miesiąc, ale Raków już dzisiaj może zagwarantować sobie promocję do Ekstraklasy. Stanie się tak, jeśli zespół spod Jasnej Góry pokona na Pomorzu Bytovię. Jak prezentuje się sytuacja lidera przed 29. kolejką? Częstochowian czeka jeszcze sześć pojedynków, podczas gdy ich przewaga nad trzecim w tabeli ŁKS-em oraz czwartą Stalą Mielec wynosi 16 punktów. W przypadku wygranej Raków zapewni sobie co najmniej drugie miejsce na koniec sezonu, a te daje awans.

• Witamy! Wielka szansa przed Rakowem Częstochowa. Drużyna z Częstochowy w przypadku zwycięstwa nad Bytovią już dziś zapewni sobie awans do krajowej elity. Początek spotkania Bytovia - Raków w czwartek, 18 kwietnia o godzinie 18:00. Relacja LIVE w GOL24!