Bydgoski Budżet Obywatelski? Ruszyły konsultacje społeczne

Bydgoski Budżet Obywatelski? Ruszyły konsultacje społeczne

JPL

Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

Miasto czeka na sugestie dotyczące przyszłości Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Miasto czeka na sugestie dotyczące przyszłości Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego ©Tomasz Czachorowski/zdjęcie ilustracyjne

W Bydgoszczy rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Urzędnicy na tym nie kończą. Chcą poznać opinie mieszkańców również w innych tematach.
Miasto czeka na sugestie dotyczące przyszłości Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego

Miasto czeka na sugestie dotyczące przyszłości Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego ©Tomasz Czachorowski/zdjęcie ilustracyjne

Czy część pieniędzy z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego powinna być przeznaczona tylko na projekty senioralne lub takie, skierowane do młodzieży? Jakie zmiany powinny się pojawić w formularzu zgłoszeniowym? Jaką rolę w BBO mają odgrywać Rady Osiedli? Między innymi na te pytania można odpowiedzieć w ramach konsultacji społecznych, organizowanych przez bydgoski ratusz w temacie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ankiety są dostępne do 20 lutego. Można je wypełnić online na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo lub wypełnione wrzucać do urn ustawionych w urzędzie miasta.

Na tym nie koniec. - W ramach konsultacji zaplanowaliśmy także jeszcze m.in. spotkanie z mieszkańcami z udziałem zewnętrznego moderatora, na które zaprosimy 12 lutego na godz. 17 do Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5 - słyszymy.

Zobacz także: Rafael Prętki: - Korzyści z budżetu obywatelskiego są bardzo ważne

Kto chce wziąć udział w tym spotkaniu powinien się zgłosić: budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl lub 52 58 58 926.
Społecznych konsultacji w Bydgoszczy będzie w tym roku więcej. Na styczeń i luty zaplanowano konsultacje w sprawie biletów czasowych w komunikacji publicznej, w lutym miasto zapyta bydgoszczan o ich opinię na temat zmian w organizacji ruchu po przebudowie płyty Starego Rynku.

Marzec będzie miesiącem konsultacji w sprawie celowości wyboru Rady Osiedla Glinki-Rupienica. W planach są też konsultacje społeczne na temat kierunków rozwoju komunikacji w Bydgoszczy. - Ich termin uzgodnimy po zakończeniu procesu konsultacji dot. kwestii biletów czasowych - informują urzędnicy. - Uzależniony jest także od realizacji inwestycji wzdłuż ulicy Kujawskiej.

Ratusz zapyta też mieszkańców o kwestie związane z utrzymaniem czystości na terenie miasta oraz programem ochrony środowiska (pierwszy kwartał 2019). Później odbędą się jeszcze konsultacje nt. zaktualizowanej strategii rozwoju miasta oraz te, dotyczące przystanków wiedeńskich.


Działaj z nami na budzetalert.pl - kliknij na zdjęcie, aby przejść do serwisu.
Budżet alert

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
skandal

vcx (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Kiedy wyremontują Smukalską? Od 12 lat zapowiadany jest remont, w zeszłym roku już zrobili mieszkańcom nadzieję wysyłanymi pismami informacyjnymi po czym po wyborach wszystko odwołali

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo