Bydgoscy miniżużlowcy spisali się na medal!

Redakcja
Stoją od lewej: Jacek Woźniak, Kacper Łobodziński; klęczą od lewej: Krzysztof Lewandowski i Wiktor Przyjemski
W Rybniku rozegrano ostatnią rundę Pucharu Polski Par Klubowych w klasie 80-125 centymetrów sześciennych.

Przed ostatnią rundą Pucharu Polski Par Klubowych bydgoscy miniżużlowcy byli na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej z 1-punktową przewagą nad Speedway Wawrów. Podopieczni trenera Jacka Woźniaka wytrzymali presję i mogli cieszyć się z brązowych krążków. Ostatni turniej zawodnicy BTŻ Polonia zakończyli na 1. miejscu ex aequo z Wybrzeżem Gdańsk (po 26 pkt).

Punkty dla BTŻ: Kacper Łobodziński 11 (3, 1, 2, 2, 3), Wiktor Przyjemski 10 (2, 0, 3, 3, 2) i Krzysztof Lewandowski 5 (3, 2).

Złoto w rywalizacji duetów dla Wybrzeża, srebro wywalczyli zawodnicy UKS Jaskółki Tarnów

Dzień wcześniej miniżużlowcy ścigali się w towarzyskim turnieju z okazji 15-lecia działalności MKMŻ Rybki Rybnik. Wygrał Paweł Tyburski z Wybrzeża Gdańsk, który w dodatkowym wyścigu pokonał Kacpra Łobodzińskiego z BTŻ Polonia i Jacka Fajfera z Wawrowa (wszyscy zawodnicy zgromadzili po 14 punktów).

Tuż za podium uplasował się Wiktor Przyjemski (12 pkt), z kolei Krzysztof Lewandowski był siódmy (8).

Jedyna dziewczynka, Sindy Weber z Niemiec zajęła 10. lokatę (6 oczek). W turnieju wzięło udział 16 uczestników.

3. miejsce w PPPK może być początkiem medalowego żniwa BTŻ Polonia w 2016 roku. Szansę na podium w rywalizacji indywidualnej mają Kacper Łobodziński i Wiktor Przyjemski, z kolei w zmaganiach drużynowych bydgoszczanie zajmują na razie 1. miejsce (wygrali dwie dotychczasowe rundy).