• Alexandros Katranis 2
    • Kristopher Vida 2 (Michał Kaput 3)
    • Damian Kądzior 3 (Michael Ameyaw 3)
    • Alberto Toril 2 (Arkadiusz Pyrka 3)
  • Koniec! Bruk-Bet Termalica Nieciecza nie dała rady wygrać kluczowego meczu z Piastem Gliwice. Niewykorzystany rzut karny Piotra Wlazły zemścił się po przerwie i tylko cud może uchronić Słoniki przed spadkiem. Dziękujemy za uwagę.

• Trzy minuty doliczone.

• Zablokowany strzał Chrapka w polu karnym.

• Żółty kartonik dla Poznara.

• Schodzi Andrij Dombrowskyj. Za niego Michal Hubinek.

• Piast broni się całym zespołem, a gracze Latala nie są w stanie wiele wskórać. Nie mówiąc o oddaniu jakiegoś celnego strzału.

• Oraz Arkadiusz Pyrka za Torila.

• Dwie zmiany także w Piaście. Za Kądziora pojawia się Michael Ameyaw.

• Roman Gergel zastępuje Ambrosiewicza.

• Kacper Śpiewak za Grabowskiego.

• Katastrofalny strzał Stefanika. Tak to dzisiaj gospodarze choćby punktu nie zdobędą.

• Strzał Kądziora, ale broni to uderzenie po ziemi Loska.

• W pierwszej połowie niecieczanie oddali aż 10 strzałów. Teraz jest im zdecydowanie trudniej się przedrzeć.

• Vida zjeżdża do bazy. Wchodzi za niego Michał Kaput.

• A Muris Mesanović w miejsce Radwańskiego.

• Sebastian Bonecki za Wlazłę.

• Mocne uderzenie pod poprzeczkę środkowego obrońcy Piasta, chociaż Loska zdołał musnąć piłkę rękawicą.

• GOOOOOL!!! TOMAS HUK HUKNĄŁ NIE DO OBRONY!!! 1:0 DLA PIASTA!!

• Rzut karny dla Piasta! Po wrzutce z rogu ręką zagrał Biedrzycki.

• Jak to nie wpadło! Kądzior popędził sam na sam, wystawił piłkę na drugą stronę do Vidy, a ten trafił tylko w słupek!

• Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli gracze Piasta, którzy musieli otrzymać burę od Waldemara Fornalika.

• Kropnął mocno z dystansu Toril, ale zabrakło precyzji.

• Ładne uderzenie Toma Hateleya z rzutu wolnego sprzed linii pola karnego, na posterunku Loska, który wyciągnął piłkę spod poprzeczki!

• Faul Biedrzyckiego i mocno zaczyna pachnieć drugą żółtą kartką dla gracza Bruk-Betu.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Niesamowite! Wlazło zmylił Placha, ale uderzył obok bramki! Nie ma gola!

• Rzut karny dla Bruk-Betu! Piłka odskoczyła Plachowi, który gonił ją i wyciął w narożniku pola karnego Poznara!

• Uderzenie głową Macieja Ambrosiewicza z bardzo dalekiej odległości i spokojnie Plach poczekał, aż piłka wyląduje mu w rękawicach.

• Zbyt daleko wyszedł z bramki Loska i tylko cudem uniknął przelobowania! Bramkarz Bruk-Betu zdążył wrócić i ściągnął piłkę z głowy Torila.

• Piłka w rękach Plach do zbyt głębokim zagraniu niecieczan.

• Stefanik złapany na spalonym.

• Dośrodkowanie Piotra Wlazły i centymetrów zabrakło nabiegającym Grzybkowi i Tomasowi Poznarowi, by zamknąć akcję.

• Żółta kartka dla Radoslava Latala, który mocno szaleje przy linii.

• Celny strzał Damiana Kądziora z wolnego z dalszej odległości, piłkę wypluł Tomasz Loska, ale na jego szczęście czuwali obrońcy i zdołali to wybić.

• Dośrodkowanie z prawej strony, wyskoczył wysoko Adam Radwański i oddał strzał głową, ale wyraźnie nad okienkiem.

• Kolejne uderzenie gospodarzy. Po rzucie rożnym mocna główka Nemanji Tekijaskiego przeleciała nad poprzeczką.

• Z powietrza ładnie Samuel Stefanik i piłka znowu nieznacznie minęła bramkę gliwiczan. Kolejne ostrzeżenie.

• Marcin Grabowski wślizgiem uderzał z bardzo ostrego kąta i Plach został prawie zaskoczony! Udało mu się jednak wybić piłkę na róg.

• Miękkie dośrodkowanie Martina Konczkowskiego, z ostrego kąta przedłużał jeszcze Vida, a piłka zatrzymała się na bocznej siatce bramki.

• Wstrzelenie na dalszy słupek bramki Piasta, lecz spóźniony gracz gospodarzy, który nie zdołał zamknąć akcji.

• Kapitalna okazja dla Bruk-Betu Termaliki! W pole karne wpadł Mateusz Grzybek i po minimalnym rykoszecie strzelił tuż obok słupka.

• Sprzed pola karnego uderzył Andrij Dombrowskyj, ale bardzo wysoko ponad bramką.

• Ostre wejście łokciem Wiktora Biedrzyckiego i żółta kartka dla obrońcy gospodarzy.

• Nieudana próba strzału z powietrza Kristophera Vidy. Gracz Piasta skiksował.

• Początek spotkania.

• Będzie zmiana w wyjściowym składzie Piasta. Na rozgrzewce kontuzji nabawił się Kamil Wilczek, którego zastąpi Alberto Toril.

• Spotkanie z Piastem ma dodatkowy smaczek. Szkoleniowcem drużyny Bruk-Betu jest Radoslav Latal, który w sezonie 2015/16 zdobył z gliwiczanami wicemistrzostwo Polski. W Piaście pracował do 2017 roku, a zastąpił go Waldemar Fornalik.

• Piast Gliwice to zespół, któremu zawsze Termalica strzela bramki. Co więcej, niecieczanie podchodzą do tego starcia z dobrze funkcjonującą defensywą. W ostatnich trzech kolejkach stracli tylko jednego gola.

• Niewykorzystane szanse, złość na arbitra za kilka kontrowersyjnych decyzji i remis 1:1 na końcu - tak wyglądał ostatni, poniedziałkowy mecz Bruk-Betu z Górnikiem Łęczna. Wywalczony jeden punkt pozwala ekipie Słoni wciąż wierzyć, że utrzymanie w ekstraklasie jest możliwe. Zadanie to jednak będzie ekstremalnie trudne. Teraz jednak trzeba wygrać kolejny mecz.

• Witamy! Wywalczony punkt z Górnikiem Łęczna pozwala ekipie Bruk-Bet Termaliki wciąż wierzyć, że utrzymanie w PKO Ekstraklasie jest możliwe. Przed zespołem Radoslava Latala starcie z Piastem Gliwice, któremu zawsze strzelają gole. Zapraszamy na relację na żywo.